Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
31 Mayıs 2020 Pazar
°C

16 gün sonra ders başı yaptılar

Bingöl'ün Karlıova ilçesinde öğrenciler, kar nedeniyle en uzun tatil dönemini geçirerek 16 gün sonra bugün ders başı yaptı.

14 OCAK 2019 PAZARTESİ 21:34
0
1068
0
AA aa
16 gün sonra ders başı yaptılar

Türkiye genelinde bir çok ilde olduğu gibi Bingöl'de de kar yağışı belirli aralıklarla etkisini gösteriyor. Bingöl'de en çok kar yağışının yaşandığı yer ise Karlıova oldu. Karlıova'da kar kalınlığı yer yer 1 metreyi aştı. Kar, tipi ve buzlanma nedeniyle ilçede öğrenciler hafta sonu tatillerinin de araya girmesiyle birlikte 16 gün okula gidemedi. İlçede 8 gün üste üste eğitime kar nedeniyle ara verilirken, 3 hafta sonu ve yıl başı tatilinin de araya girmesiyle süre 16 güne uzadı.

Öğrencilerin okul sevinci

İlçenin halen tamamen karla kaplı olmasına rağmen, okullar tatil edilmeyerek öğrenciler ders başı yaptı. Öğrencilerin ders başı yapabilmesi için ilçe belediyesi ekipleri, hafta sonları da dahil aralıksız çalışma yaparak okullara giden tüm yolları açtı. Bugün sabah saatlerinden evlerinden çıkan çocuklar, heyecanla okula gitti.Kar tatili nedeniyle okullarını ve arkadaşlarını özlediklerini belirten öğrenciler, mutluluklarını dile getirdi.

İlk zilin çalmasının ardından ise dersten çıkan öğrenciler karda doyasıya eğlendi.

Öte yandan Meteoroloji bugünden itibaren Bingöl'ünde aralarında bulunduğu bir çok ilde yeni bir yağış dalgası beklendiğini bildirerek uyarıda bulundu.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın