Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
24 Haziran 2021 Perşembe
18 °C Açık

17 gün sonra siftah yaptılar!

Bingöl'de tam kapanma sürecinin bitmesi ve kademeli normalleşme sürecinin başlamasıyla cadde ve sokaklarda yoğunluk oluşurken, 17 gün sonra da birçok esnaf işyeri açtı.

17 MAYIS 2021 PAZARTESİ 15:46
2
769
0
AA aa
17 gün sonra siftah yaptılar!

Ülke genelinde olduğu gibi Bingöl'de de 17 günlük tam kapanma sürecinin ardından kademeli normalleşme süreci başladı.

Sabahın erken saatlerinde 17 gün sonra işyerinin kapılarını açan esnaf siftah yaparken, kentin işlek cadde ve sokaklarında da hem araç hem yaya yoğunluğu yaşandı.

Tam kapanma sürecinde kapalı olan berberler de yoğunluk yaşanırken, berberler arife günü gibi bir zaman geçirdiklerini aktardı.

17 gün boyunca kapalı olduklarını belirten esnaflardan Hayri Dursun, “17 gün kapalıydı işyerlerimiz. Sıkıntılar çektik bu süreçte. İnşallah bu sıkıntılar çektiğimiz son kapanışımız olur. Bu hastalığın bitmesini umuyoruz. Bugün işyerlerimizi açtık siftah ettik. Tabi ister istemez müşterilerimiz bayağı bir çoğaldı. Arife günü gibi bir yoğunluk yaşıyoruz. Gerek vatandaşlarımız olsun gerekse esnaf olsun maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyarak bu hastalığı tez zamanda bitiririz el birliğiyle” dedi.

İşyeri olarak maske ve mesafeye dikkat ettiklerini söyleyen Mehmet Tezel de “Bugün itibariyle işyerlerimizi açtık. İnşallah bundan sonra da maske, mesafe ve hijyene dikkat edeceğiz. Vatandaşlarımız da bunlara dikkat ederse inşallah kısa zamanda bu hastalık biter” şeklinde konuştu.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın