KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
29 Eylül 2023 Cuma
14 °C Çoğunlukla açık

2011'de sona erecek

AK Parti Malatya Milletvekili Fuat Ölmeztoprak, TRB1 bölgesinde Malatya, Elazığ, Bingöl ve Tunceli illerini kapsayan 'Çevre Düzeni Planı'nın etüt ve proje çalışmalarının 2011 yılında bitirileceğini söyledi.

2011`de sona erecek
09 KASIM 2010 SALI 08:52
0
2077
0
AA aa

Milletvekili Ölmeztoprak, Çevre ve Orman Bakanlığı Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) ve Planlama Genel Müdürlüğü'nün 2009-2011 yatırım programı kapsamında, danışmanlık hizmet alımı ihalesinin geçtiğimiz yıl kasım ayında gerçekleştirildiğini hatırlattı. İhale sonrası Malatya'nın da içinde yer aldığı TRB1 bölgesinde 100 bin ölçekli çevre düzeni planı çalışması başlatıldığını anlatan Ölmeztoprak, projenin 2011 yılı içerisinde tamamlanacağını bildirdi. 

Çevre düzeni planının şehrin sanayi ile tarım alanlarını, genel ulaşım güzergahını planlayacak, belde, ilçe ve il belediyelerindeki plan uyumsuzluklarını ortadan kaldıracak bir çalışma olduğuna işaret eden milletvekili, çalışmaların valilik, belediye ve diğer kamu kurumlarının işbirliğiyle devam ettiğini dile getirdi. İhaleyi alan şirketin Malatya İl Çevre Orman Müdürlüğü koordinasyonunda il sınırlarında yer alan 51 belediye ile planlama aşamasında girdi sağlayacak bilgi ve dokümanın teminini gerçekleştirdiğini ifade eden Ölmeztoprak, TRB1 içerisindeki Elazığ, Bingöl ve Tunceli illerinde arazi çalışmalarının tamamlandığını kaydetti.

Türkiye'nin çevre düzeni planı oranının 8 yılda 12 kat artırıldığını söyleyen Ölmeztoprak, AK Parti iktidarı olarak, 2003 yılına kadar yüzde 5.5 düzeyinde olan Türkiye'nin 100 bin ölçekli çevre düzeni planlarının oranını yüzde 65'e çıkarttıklarını ve 2012 yılı sonuna kadar tüm illerin tamamının planlanmış olacağını ifade etti.
 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
28.09.2023
17:07
Yedisu`da kuru fasulye festivali
Yedisu'da kuru fasulye festivali
Coğrafi işaretli Yedisu horoz kuru fasulyesi festivali düzenlendi. Bingöl Valisi Usta, 'Halihazırdaki 700 dekarda üretimin ekonomiye katkısı yaklaşık 17 milyon TL civarındadır. Hedeflediğimiz üretimin 4 bin dekarının ekonomiye katkısı ise 100 milyon civarında olacağını paylaşmak istiyorum' dedi.
28.09.2023
17:02
Bingöl`de kentsel dönüşümle yeni bir yaşam alanı oluşuyor
Bingöl'de kentsel dönüşümle yeni bir yaşam alanı oluşuyor
Konut ve iş yerlerinin tamamlandığı, alt yapı ve çevre düzenlemesinin sürdürüldüğü kentsel dönüşüm projesi alanında incelemelerde bulunan Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan; 'Bingöl için çok güzel bir yaşam alanı oluşuyor, mahallemizle birlikte şehrimizin çehresi değişiyor' dedi.
28.09.2023
16:56
Guldarlılarla buluşan Vali Usta;
Guldarlılarla buluşan Vali Usta; 'Ütenin yanındayım'
'Tarım ve üretimden alacağımız güç asli ve kalıcı gücümüz olacaktır' diyen Vali Usta; 'Bingöl Valisi olarak bu şehirde üretim adına atılacak her adımın yanında olacağım' dedi.
28.09.2023
16:55
Anaokulu öğrencilerine itfaiye birimi tanıtıldı
Anaokulu öğrencilerine itfaiye birimi tanıtıldı
Bingöl'de 25 Eylül-1 Ekim İtfaiye Haftası etkinlikleri çerçevesinde, anaokulu öğrencilerine itfaiye birimi tanıtıldı.
28.09.2023
03:06
Bingöl`de aranan 67 şahıs gözaltına alındı
Bingöl'de aranan 67 şahıs gözaltına alındı
Bingöl'de 21-25 Eylül tarihleri arasında yapılan çalışmalarda, aranan 67 şahıs gözaltına alındı, 72 araç trafikten men edildi.
28.09.2023
03:04
Çığ Önlem Projesi çalışmaları başladı
Çığ Önlem Projesi çalışmaları başladı
Adaklı Güngörsün Mahallesi ve Aktaş Köyünde Çığ ve Kaya düşmesi ile ilgili önlemler kapsamında başlatılan proje çalışmaları saha ziyaretleri gerçekleştirildi. Ayrıca Solhan Asmakaya köyündeki sel felaketlerinin önlenmesi için de teknik ön çalışmalar yerinde incelendi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın