Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
06 Mart 2021 Cumartesi
2 °C Açık

2021, kardeşlik yılı ilan edildi!

2021'i Bingöl için kardeşlik yılı ilan ettiklerini söyleyen Vali Kadir Ekinci: 'Bingöl'ümüz için 2021 yılını özel bir gündemle işlemek istiyoruz. Tüm sivil toplum kuruluşlarımızı, tüm kamu kurumlarımızı ve tüm Bingöllü kardeşlerimizi de içine alacak şekilde 2021 yılını 'kardeşlik yılı' olarak ilan ediyoruz.'

20 OCAK 2021 ÇARŞAMBA 16:50
4
852
2
AA aa
2021, kardeşlik yılı ilan edildi!

Bingöl Valiliğince hazırlanan “Bingöl 2021 Kardeşlik Yılı” projesi için İl Özel İdaresi toplantı salonunda tanıtım programı yapıldı.

Tanıtım programına Vali Kadir Ekinci, AK Parti Bingöl Milletvekili ve TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Cevdet Yılmaz, AK Parti Bingöl Milletvekili Feyzi Berdibek, Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan, Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak ve ilgili kurum müdürleri katıldı.

Program, Vali Yardımcısı Emre Çifci'nin “Bingöl 2021 Kardeşlik Yılı” projesinin slayt sunumu ile başladı. Çifci, ‘Her ay için bir kardeşlik konusu belirlediklerini, il genelindeki tüm kamu kurum ve kuruluşları ile il ve ilçe belediyelerinin, kaymakamlıkların ve ilgili Sivil Toplum Kuruluşlarının paydaş olduklarını' söyledi.

Daha sonra bir değerlendirme konuşması yapan Vali Kadir Ekinci ise şunları söyledi:

“Programın hayırlara vesile olmasını diliyorum. Bingöl'ümüz için 2021 yılını özel bir gündemle işlemek istiyoruz. Tüm sivil toplum kuruluşlarımızı, tüm kamu kurumlarımızı ve tüm Bingöllü kardeşlerimizi de içine alacak şekilde 2021 yılını “kardeşlik yılı” olarak ilan ediyoruz.  Tüm çalışmalarımızı ve programlarımızı bu kardeşlik yılına uygun şekilde icra ederek aramızda ki kardeşlik hukukunu, sevgiyi, saygıyı tekrar bütünleştirerek, Bingöl'ü huzur,  barış ve güven içerisinde yaşanılan bir il haline getirmek istiyoruz. Bu konuda sadece Valilik ve Belediyenin değil herkesin desteğini bekliyoruz.”

 “Bingöl 2021 Kardeşlik Yılı” projesinin hayırlara vesile olmasını dileyen AK Parti Bingöl Milletvekili ve TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Cevdet Yılmaz da konuşmasında şunları söyledi:

“2021 yılı kardeşlik projemizde çok önemli konular var. Bu konuda bizlerinde üzerine ne düşüyorsa elimizden gelen her şeyi yapmaya hazırız. Böyle bir proje başlattığınız için de emeği geçen arkadaşlara çok teşekkür ediyorum.  Bingöllü hemşerilerimize çok faydalı bir proje olacağını düşünüyorum.”

Program Vali Yardımcısı Fatih Kaya ve Fırat Kalkınma Ajansı Bingöl Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü İsa Telimen'nin slayt sunumları ile devam etti.

Yapılan sunumlar sonrasında konuşan AK Parti Bingöl Milletvekili ve TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Cevdet Yılmaz, “Pandemi sürecinde ekonomimizin gelişmeye devam etmesi, istihdamımızın artması, büyümemiz ve sanayide ki bu atılımlar takdire şayan bir durumdur. Bu konuda emeği geçen tüm arkadaşlara tekrar teşekkür ediyorum.  Pandemi sonrasında ki dönemde de bu ekonomik kalkınmayı sürdüreceğiz. Yatırımlarla ilgili olarak en önemli olan şey yatırım yeri tahsisidir. Bu konuda yatırımcılar için bir envanter oluşturabilirsek, bir bilgi sistemi kurabilirsek yani hazine arazilerimiz, özel mülkiyet arazilerimiz olsun yatırıma uygun alanlar envanteri çıkarabilirsek önemli bir sorunu daha aşmış olacağız. Ben inanıyorum ki bu gelişmeyle birlikte Bingöl'e yeni yatırımcılar gelecektir.  Geldiklerinde yatırımın karakterine göre yatırım alanına yönlendirebilme gibi bir sistem kurabilirsek çok faydalı olacaktır” dedi.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_80953)
21 Ocak 2021 Perşembe 18:24
orta çanak köyüde asfaltlnsa güzel olur bnce 2021 yili hizmet yili olsun
Beğendim (0) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_80928)
20 Ocak 2021 Çarşamba 18:10
Ilk icraatiniz Alevi vatandaşlarımızın yaşadığı karer bölgesindeki köylerin yollarını asfaltlayarak başlayabilirsiniz. Madem kardeşiz, biriz,beraberiz diyorsak.
Beğendim (13) Beğenmedim (1)Cevapla
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın