KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
20 Haziran 2024 Perşembe
°C

40 öğrenci sodes ile okuyacak

Kiğı ilçesinde SODES kapsamında hazırlanan &';Benim Evim Kendi Dersanem” projesi ile 40 öğrenciye ders çalışma masası, sandalye ve sınavlara hazırlık için kaynak kitaplar dağıtıldı.

40 öğrenci sodes ile okuyacak
21 ŞUBAT 2011 PAZARTESİ 08:29
0
2369
2
AA aa

Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz'a bağlı olan Devlet Planlama Teşkilatı tarafından yürütülen Sosyal Destek Projesi (SODES), her alanda vatandaşlara hayat veriyor.

Devlet Planlama Teşkilatı tarafından SODES kapsamında finanse edilen ve Bingöl Valiliği koordinasyonunda Kiğı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, Şube Müdürü Selami Bulşu koordinatörlüğünde yürütülen “Benim Evim Kendi Dersanem” projesi çalışmalarına başlandı.

Proje kapsamında, Kiğı Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu toplantı salonunda, Kiğı Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Gündoğdu ve öğrenci ailelerinin katılımıyla, evinde ders çalışma ortamı ve sınavlara hazırlık kaynakları bulunmayan başarılı ve muhtaç 40 öğrenciye; ders çalışma masası, sandalye ve sınavlara hazırlık için kaynak kitaplar dağıtıldı.

SODES kapsamında yürütülen projenin sadece kaynak ve malzeme temini ile sınırlı olmayacağı, projenin devamında 40 öğrenciye ders çalışma yöntem, teknikleri ve diğer rehberlik ihtiyaçları konusunda rehberlik faaliyetlerinin devam edeceği kaydedildi. Ayrıca öğrenci ailelerine; aile içi iletişimi arttırmaya yönelik eğitimler de verilecek.
Dört ay sürecek olan projenin, mayıs ayı ortalarında sona ermesi bekleniyor.

 

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
hbalanur@hotmail.com (@Misafir_1928)
21 Şubat 2011 Pazartesi 11:15
kiğı halkına hayırlı olsun,Kaymakam ve Milli Eğitim Müdürünü kutlamak lazım çünkü kiğı ilçesi aydın milleti ile tarihi bir ilçe olup, bir özel dersane yoktur. kaymakam Bülent TEKBIYIKOĞLU,Milli Eğitim müdürü Mustafa Gündoğdu ve şube müdürü Selami Bulşu beyi bu gibi çalışmalarından dolayı teşekkür eder. saygılarımı sunarım.
sancaklı (@Misafir_1926)
21 Şubat 2011 Pazartesi 09:32
başta ilçe kaymakamı,ilçe milli eğitim müdürü ve şube müdürü'ne katkılarından dolayıteşekkür ediyoruz bir bingöllü olarak. kiğı denilince en eski tarihli bir ilçe ve aydın insanları oolarak bilinmektedirler. bir dershanenin olmadığı güzelim ilçede bu gibi projelerin uygulanması tabiki takdire şahenktir.bir kez daha kaymakamı Bülent Tekbıyıklıoğlu,ilçe milli eğitim müdürü sayın Mustafa Gündğdu ve milli eğitim şube müdürü sayın Selamı Bulşu beye bin bingöl sancaklı olarak ayrı ayrı kutluyoram.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın