KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
05 Şubat 2023 Pazar
-4 °C Kar

7 yıl sonra okullarına kavuştular

1 Mayıs 2003 tarihinde meydana gelen depremin ardından hasar gördüğü için yıktırılan Bingöl Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi binası, 7 yıl sonra bin 400 öğrenciyle ders başı yaptı.

7 yıl sonra okullarına kavuştular
21 ARALIK 2010 SALI 08:34
0
1889
0
AA aa

2003-2009 yılları arasında 4 ayrı lise binasında geçici olarak eğitim gören Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi öğrencileri, dün teslim alınan okul binasında buruk bir sevinç yaşadılar.16 derslikli ve 460 öğrenci kapasitesine sahip olan lise binasında, toplam bin 400 civarında öğrenciye eğitim verilmesi buruk bir sevincin yaşanmasına neden oldu.

Yıllarca prefabrikte eğitim gördüler
Öğrenci fazlalığından dolayı kaygılı olan veliler, sınıf mevcutlarının kapasitenin üzerinde olmasının eğitim açısından ciddi bir dezavantaj olarak değerlendiriyor. Hafta içi bin 25, hafta sonu ise yaklaşık 400 öğrencinin eğitim gördüğü EML'de 4 ayrı alanda eğitim veriliyor. Makine ve teçhizat sıkıntısının olduğu okulda Elektrik- Elektronik Teknoloji, Bilişim, Ahşap ve Metal Teknoloji alanlarında eğitimin veriliyor. 7 yıl boyunca prefabrik yapılarda eğitim gören öğrenciler Bingöl Lisesi, İmam Hatip Lisesi, Yunus Emre Anadolu Lisesi ve Kız Meslek Lisesine ait binalarda geçici eğitim gördükten sonra kendi binalarına taşındılar. Yıllar sonra inşa edilebilen binada neredeyse kapasitenin 3 katı kadar öğrenciye eğitim veriliyor.

En az bir teknik liseye daha ihtiyaç var
Nüfusun gün geçtikçe arttığı Bingöl'de en az bir teknik liseye daha ihtiyaç duyulduğunu belirten öğrenci velileri, Düzaağaç ve çarşı merkezine 2 ayrı okul binasının inşa edilmesi gerektiğini savunuyor. Bingöl'e yakın illerde birçok binanın teknik lise olarak dönüştürüldüğünü belirten veliler, bazı illerde 2 veya ve üzeri teknik liselerin bulunduğuna dikkat çektiler. Bingöl'e acilen bir teknik lisenin yapılmasını isteyen veliler, dün eğitim ve öğretime açılan okulda motor bölümünün ve doğalgaz sıhhi tesisat teknoloji bölümünün açılmamasının kabul edilemez olduğunu kaydettiler. Öte yandan 5 adet lisenin bulunduğu mevkide bir spor kompleksinin bulunmamasının büyük bir eksiklik olduğunu savunan veliler, yaklaşık 5 bin öğrencinin eğitim gördüğü Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, Yunus Emre Anadolu Lisesi, Bingöl Lisesi, Güzel Sanatlar Lisesi ve Kız Meslek Lisesi öğrencilerinin ortak kullanabileceği bir spor kompleksinin inşa edilmesini istediler. Veliler, kapasite üzerinde eğitim veren Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi içinde acilen çözüm üretilmesini talep ettiler.
 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
04.02.2023
21:42
Şehrin gözdesi ama yolu kapalı!
Şehrin gözdesi ama yolu kapalı!
Şehrin tek kış turizm merkezi olan ve bölgeden çok sayıda ziyaretçi ağırlayan Hesarek Kayak Merkezi'nde ulaşım sorununun hemen her yıl yaşanması ziyaretçilerin tepkisine neden olurken, şehrin yöneticilerinin duruma duyarız kalması da sert bir dille eleştiriliyor.
04.02.2023
20:52
Seçim öncesi fitne uyarısı...!
Seçim öncesi fitne uyarısı...!
Yaklaşan seçim öncesi aile bireylerini fitnelere karşı dikkatli olmaları hususunda uyaran Solaxan Aşireti Aile Büyükleri, siyasi tercihlerden dolayı kırgınlık ve küskünlük olmamasını da istedi.
03.02.2023
18:10
`Prestij Meselesi` vizyona girdi
'Prestij Meselesi' vizyona girdi
Mahsun Kırmızıgül'ün senaryosunu yazdığı ve yönettiği 'Prestij Meselesi' bugün vizyona girdi. Filmde, Bingöllü hemşehrilerimiz Yusuf Buyankara ve Cahit Balat da yer alıyor.
03.02.2023
16:49
131 köy yolunun açılması için çalışmalar sürüyor
131 köy yolunun açılması için çalışmalar sürüyor
Bingöl'de dün etkisini gösteren kar yağışı nedeniyle kapanan 131 köy yolunda İl Özel İdaresi ekiplerinin çalışmaları sürüyor.
03.02.2023
16:47
60 yaşındaki hasta, 3 saatlik çalışmayla hastaneye ulaştırıldı
60 yaşındaki hasta, 3 saatlik çalışmayla hastaneye ulaştırıldı
Bingöl'ün Genç ilçesine bağlı Keklikdere Köyü'nde rahatsızlanan 60 yaşındaki hasta, Genç Kaymakamlığı İlçe Özel İdaresi ekiplerinin 3 saatlik yol açma çalışması sonucu hastaneye götürüldü.
03.02.2023
16:46
EYT teklifi komisyondan geçti
EYT teklifi komisyondan geçti
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Cevdet Yılmaz; 'EYT kapsamında emekli olanlardan çalışmaya devam edenlere 5 puan prim desteği, taşerondan kadroya geçenlerde zorunlu emekli olma şartının kaldırılmasını içeriyor.'
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın