KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
30 Eylül 2023 Cumartesi
17 °C Açık

71 başvuru yapıldı

İl Tarım Müdürlüğü'nün, İl Özel İdaresi destekli olarak hazırladığı 2011 yılı kapama meyve bahçesi projesine 71 başvuru yapıldığı bildirildi.

71 başvuru yapıldı
09 KASIM 2010 SALI 08:35
0
1947
0
AA aa

 

Tarım Müdürlüğü'nün, İl Özel İdaresi destekli olarak hazırladığı 2011 yılı kapama meyve bahçesi projesi kapsamında elma, ceviz ve kiraz çeşitlerden oluşan meyvelerden dağıtım yapacak.
 
Bingöl iklimi, meyve yetiştiriciliği açısından uygun olduğundan yeteri finansal kaynak bulunması halinde Bingöl'de meyveciliğin gelir getirici bir faaliyet olarak yaygınlaştırılması ve dolayısı ile üretim ve istihdamın geliştirilmesi amacıyla İl Özel İdaresi destekli olarak hazırlanan kapama meyve bahçesi projesine 71 başvuru yapıldı.
 
18 Ekim 2010 tarihinde başlayan projenin başvuruları 12 Kasım 2010 Cuma günü sona ereceği ve başvuruların İl Tarım Müdürlüğü ve İlçe Tarım Müdürlüklerine yapılabileceği belirtildi.
Desteklenecek projelerin yaklaşık maliyetinin yüzde 40'ının çiftçi, yüzde 60'ının ise İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği tarafından karşılanacağı ifade edildi.
 
İstenecek belgeler:
1-Kadastro görmüş köylerde tapu kaydı ( tapu hisseli ise hissedarlardan en az 5 yıllık süre için alınan muvafakatname ) 
2-Kadastro görmemiş köylerde ise vergi kaydı, ÇKS, tapu senedi gibi belgeler veya muhtar ile azalar tarafından imzalanmış sahiplik belgesi.
3-Kiralanacak arazilerde en az 5 yıllık süreyi kapsayacak şekilde kira sözleşmesi.
4-Nüfus cüzdan fotokopisi
5-Banka dekontu (Proje uygun görüldükten sonra)
6- Davalı parseller için kadastro tutanağı
YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
29.09.2023
17:41
Meteoroloji`den Bingöl için şiddetli yağış uyarısı!
Meteoroloji'den Bingöl için şiddetli yağış uyarısı!
Yurdu etkisi altına almaya başlayan yağışlı hava, hafta sonu itibariyle Bingöl'de de etkili olacak, Cuma'ya kadar da sürecek. Valilik, vatandaşlara tedbirli olmaları çağrısında bulundu.
29.09.2023
14:39
Bingöl`de gezici KETEM aracı hizmete alındı
Bingöl'de gezici KETEM aracı hizmete alındı
Kente kazandırılan ve İl Özel İdaresi ve Bingöl Belediyesinin de destekleriyle tamamlanan gezici KETEM aracı hizmete sunuldu. Aracın, öncelikle kırsal alanlarda hizmet vereceği belirtildi.
29.09.2023
14:17
Deprem için tedbir ve dikkat uyarısı!
Deprem için tedbir ve dikkat uyarısı!
Doğu Anadolu fay hattı boyunca Elâzığ Pütürge ve Bingöl Karlıova taraflarında çok ciddi bir gerilim yoğunlaşması olduğunu ifade eden Doç. Dr. Toker: 'İç Anadolu'da ve aynı zamanda Kuzeydoğu Anadolu fayının Erzincan tarafı ve Doğu Anadolu fayının Elâzığ ve Kahramanmaraş taraflarında 4 buçuk ve 5'in üzerinde yüksek değerli artış şokları görmeye devam edeceğiz.'
29.09.2023
13:17
Elektrikte ekim tarifesi belli oldu zam geldi!
Elektrikte ekim tarifesi belli oldu zam geldi!
1 Ekim'den itibaren geçerli olacak yeni elektrik fiyat tarifesi belirlendi. Yeni tarifeye göre, konut aboneleri için zam yapılmazken, sanayi ve ticarethane abonelerinin kullandığı elektriğe ise yüzde 20 oranında zam yapıldı.
28.09.2023
17:07
Yedisu`da kuru fasulye festivali
Yedisu'da kuru fasulye festivali
Coğrafi işaretli Yedisu horoz kuru fasulyesi festivali düzenlendi. Bingöl Valisi Usta, 'Halihazırdaki 700 dekarda üretimin ekonomiye katkısı yaklaşık 17 milyon TL civarındadır. Hedeflediğimiz üretimin 4 bin dekarının ekonomiye katkısı ise 100 milyon civarında olacağını paylaşmak istiyorum' dedi.
28.09.2023
17:02
Bingöl`de kentsel dönüşümle yeni bir yaşam alanı oluşuyor
Bingöl'de kentsel dönüşümle yeni bir yaşam alanı oluşuyor
Konut ve iş yerlerinin tamamlandığı, alt yapı ve çevre düzenlemesinin sürdürüldüğü kentsel dönüşüm projesi alanında incelemelerde bulunan Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan; 'Bingöl için çok güzel bir yaşam alanı oluşuyor, mahallemizle birlikte şehrimizin çehresi değişiyor' dedi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın