KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
11 Aralık 2023 Pazartesi
10 °C Çok bulutlu

Abd ırak'ta yine sivilleri vurmuş

Irak Kızılayı'nda görevli bir doktor, ABD güçlerinin saldırı düzenlediği Suriye sınırı yakınındaki bir kentte enkaz altında çoğu çocuk ve kadın 54 ceset bulunduğunu bildirdi.

Abd ırak`ta yine sivilleri vurmuş
12 KASIM 2005 CUMARTESİ 20:55
0
1756
0
AA aa
ABD'nin, Suriye sınırı yakınındaki Kuseybe kenti çevresinde bir hafta önce direnişçilere karşı “Çelik Perde” adıyla düzenlediği, yaklaşık 2500 Amerikan askeriyle 1000 Irak askerinin katıldığı belirtilen operasyon sırasındaki hava saldırılarında çok sayıda ev vurulmuş, askerler ev ev arama yapmıştı.

Kentten ayrıların son günlerde evlerine dönmeye başladığı sırada Kaim bölgesindeki Kızılay'da çalışan doktor Seyfel Ani, kentte enkaz altından aralarında kadın ve çocuklara ait olanların da bulunduğu 54 ceset çıkarıldığını kaydetti.
ABD ordusu tarafından kentte bulunduğu bildirilen cesetler konusunda henüz bir açıklama yapılmadı. Kuseybe'nin yakınındaki Karabila kentinde operasyonlara devam ettiklerini bildiren ABD ordusu, Kuseybe'deki operasyonda yaklaşık 180 direnişçinin gözaltına alındığını, 36 direnişçinin öldürüldüğünü kaydetti.

Amerikan ordusu açıklamasında, Kuseybe'ye düzenlenen operasyon sırasında kentten kaçan yaklaşık 900 sivile geçici barınak sağlandığı ve sivil kayıplara yol açmamak için her türlü çabanın sarf edildiği savunuldu.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
11.12.2023
20:34
Vali Usta, bir haftalık bilançoyu açıkladı! Ne ararsan var
Vali Usta, bir haftalık bilançoyu açıkladı! Ne ararsan var
Uyuşturucu tacirlerine yönelik çalışmalarda 293 kilo esrar ele geçirilen Bingöl'de, 11 kişi gözaltına alındı. 263 aranan şahsın tespit edildiği faaliyetlerde 2 kişi tutuklandı, 5 kişi gözaltına alındı. Kaçak tütünden dolayı da 2 kişiye gözaltı yapıldı. Bingöl Valisi Ahmet Hamdi Usta, detayları şöyle sıraladı;
11.12.2023
20:14
Kiğı yolu heyelan nedeni ile trafiğe kapandı
Kiğı yolu heyelan nedeni ile trafiğe kapandı
Bingöl'ün Kiğı ilçesinde meydana gelen heyelan nedeniyle Kiğı yolu trafiğe kapandı.
11.12.2023
20:05
Bingöl`de esnaflar Gazze için grevde
Bingöl'de esnaflar Gazze için grevde
Gazze'de yaşanan katliama tepki olarak örnek bir davranışa imza atan Bingöl'deki birçok esnaf, iş yerlerine bugün kilit vurdu.
11.12.2023
13:01
BİNSİDAP, uyuşturucu ve intihar vakaları gündemiyle toplandı
BİNSİDAP, uyuşturucu ve intihar vakaları gündemiyle toplandı
Yaklaşık 5 saat süren toplantıda uyuşturucu ve intihar vakalarının, ailevi sebeplerin yanı sıra işsizlik ve geleceğe dair ekonomik kaygılara dayalı olduğu vurgulandı. Çözüm noktasında ise toplumsal bir mücadele ile daha etkin sonuçlar alınacağı ve başarı sağlanabileceği belirtildi.
11.12.2023
10:52
Bingöl`de TOKİ konutları teslim ediliyor
Bingöl'de TOKİ konutları teslim ediliyor
11 Aralık 2023 Pazartesi günü banka sözleşmeleri ilan edilecek. Konutlar, 13 Aralık 2023 Çarşamba günü itibariyle liste sıralaması ve tarihler baz alınarak hak sahiplerine teslim edilmeye başlanacak.
11.12.2023
10:14
Bingöl ZMO`da Çetkin dönemi
Bingöl ZMO'da Çetkin dönemi
Bingöl Ziraat Mühendisleri Odası'nda 49. dönem seçimi tek liste ile tamamlandı. Yeni Başkan Ramazan Çetkin, mesleki alanda daha güçlü bir dayanışma ve iş birliği içinde olacaklarını vurgulayarak, camia mensuplarından gelen her türlü destek ve katkıya açık olduklarını belirtti.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın