KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
07 Şubat 2023 Salı
3 °C Bulutlu

Adaklı'nın içme suyu sorunu çözülüyor

Bingöl'ün Adaklı ilçesinde yıllardır yaşanan içme suyu sorununun çözülmesi için çalışma başlatıldı.

Adaklı`nın içme suyu sorunu çözülüyor
20 ARALIK 2010 PAZARTESİ 08:48
0
1801
0
AA aa

Adaklı Belediye Başkanlığı ile İller Bankası Elazığ 12. Bölge Müdürlüğü tarafından müşterek başlatılan çalışmalar kapsamında ilçe merkezine 15 kilometre mesafede bulunan Güngörsün Mahallesi Ağdaş mevkiindeki kaynak suyu için etüt çalışması yapıldı. Sudan alınan numunenin analiz için Erzurum Hıfzıssıhha Enstitüsü'ne gönderildiği belirtildi. Adaklı Belediye Başkanı Mehmet Resul Antlı, numunelerin olumlu çıkmasının ardından hayata geçirecekleri projenin ilçede yaşanan içme suyu sorununu tamamen bitireceğini söyledi. 

Başkan Antlı, "İlçemiz için büyük önem arz eden bu projenin hayata geçirilmesi için üşenmeden, yılmadan 15 kilometre mesafedeki kaynağa kadar ekibiyle yaya olarak yürüyen ve çalışmaları yerinde yapan İller Bankası Elazığ 12. Bölge Müdürü Selahattin Özsoy'a, Şube Müdürü Selami Ocak'a, Jeoloji Yüksek Mühendisi Osman Baykendi'ye, Jeoloji Mühendisi Nazım Akman'a ilçe halkım adına teşekkür ediyorum. Bu projemiz hayata geçirildiğinde ilçemizin en büyük sorunu giderilmiş olacaktır" dedi.
 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
06.02.2023
18:45
Bingöl Üniversitesi de tatil edildi
Bingöl Üniversitesi de tatil edildi
Bingöl Üniversitesi'nde de eğitim öğretime ikinci bir duyuruya kadar ara verildiğini ifade eden Rektör Prof. Dr. İbrahim Çapak, KYK yurtlarının depremzedelere açıldığını, ayrıca evinden ötürü endişeli olanlar için de merkezi kafeteryayı, Kıraat Merkezi, Camiler ve Spor Bilimleri Fakültesini halka açtıklarını duyurdu.
06.02.2023
18:22
Depremden etkilenen illerde kamu ihaleleri ertelendi
Depremden etkilenen illerde kamu ihaleleri ertelendi
Kamu İhale Kurumu (KİK), Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen illerde 7-17 Şubat tarihlerinde yapılacak ihalelerin, ihale tarihinden itibaren 2 hafta sonra aynı saatte yapılmak üzere ertelendiğini bildirdi.
06.02.2023
17:58
Tüm Türkiye`de okullar bir hafta tatil edildi!
Tüm Türkiye'de okullar bir hafta tatil edildi!
Kahramanmaraş merkezli 77 ve 7.6 şiddetindeki depremlerin ardından Milli Eğitim Bakanı Özer, 'Tüm Türkiye'de okullarımızı 13 Şubat'a kadar 1 hafta tatil ediyoruz' açıklamasını yaptı.
06.02.2023
17:48
Asılsız ihbarlar çalışmaları zora sokuyor
Asılsız ihbarlar çalışmaları zora sokuyor
Köy yollarının açılması için çalışmalarını sürdüren Bingöl İl Özel İdaresi, asılsız ihbarlar nedeniyle büyük sıkıntı yaşıyor. Üçgül, asılsız ihbarda bulunanlarla ilgili gerekli şikayetlerin devreye alınacağını ve hukuki işlem başlattıracaklarını vurguladı.
06.02.2023
17:29
Bingöl`den kurtarma ekipleri deprem bölgesinde
Bingöl'den kurtarma ekipleri deprem bölgesinde
Bingöl'deki çok sayıda arama kurtarma ekibi deprem bölgelerindeki çalışmalara aktif olarak katıldı.
06.02.2023
16:48
Karla mücadele sürüyor
Karla mücadele sürüyor
Bingöl'de etkili olan ve kent merkezinde 1 metreye ulaşan kar, günlük yaşamı olumsuz etkiliyor. Sabaha doğru karla mücadele çalışmalarına başlayan Bingöl Belediyesi, ana arterler öncelikli olarak mahalle aralarında da kürem faaliyetlerini sürdürüyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın