KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
30 Eylül 2023 Cumartesi
13 °C Açık

Adaylarımızı halk belirleyecek

Halkın Sesi Partisi (Has Parti) Bingöl İl Başkanı Cezayir Ulukan, 2011 milletvekili genel seçimlerinde gösterecekleri adayların, parti merkezince değil tamamen demokrasiye dayalı halkın istekleri doğrultusunda il, ilçe ve belde teşkilatlarında temayül yoklaması yapılarak belirleyeceklerini ifade etti.

Adaylarımızı halk belirleyecek
11 MART 2011 CUMA 08:40
0
1957
0
AA aa

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından belirlenen 12 Haziran 2011 tarihindeki 24. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimleri için partilerince aday adaylığı başvurularının başladığını ifade eden Has Parti Bingöl İl Başkanı Cezayir Ulukan, Genel Başkaları Prof. Dr. Numan Kurtulmuş'un talimatı doğrultusunda milletvekili adaylarını belirleme de bir ilki gerçekleştireceklerini kaydetti. 

Bu kapsamda kesinlikle genel merkezin direktifleri doğrultusunda adayların belirlenmeyeceğini, tamamen demokrasiye dayalı halkın istekleri doğrultusunda il, ilçe ve belde teşkilatlarında temayül yoklamasında ortaya çıkan isimlerin aday gösterileceğini vurgulayan Ulukan, "Ayrıca partimizden aday adayı olmak isteyen 30 yaş altı kişilerden kesinlikle 1 kuruş para alınmayacaktır. Aday adaylığı noktasında erkek, bayan ayırımı yapılmaksızın dil, din, mezhep, ırk ayrımı yapılmaksızın tüm kesimleri kucaklayan ve herkese kapısı açık bir partiyiz. Partimizin isminden de anlaşıldığı gibi 'Halkın Sesi' ve halkın merkeziyiz. Dolayısıyla 'Partiden aday adayı olurum, ama yerime tepeden belirlenen adaylar gelir' düşüncesi kesinlikle taşınmamalı. Tamamen teşkilatların ve halkın isteği doğrultusunda adaylar belirlenecektir. Şimdiden aday olacak kişilerin ülkemize, yöremize ve parti camiamıza hayırlı olacak, milletimizin hizmetkarlığını yüklenecek sorumluluk sahibi kişiler olmasını temenni ediyorum" dedi.
 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
29.09.2023
17:41
Meteoroloji`den Bingöl için şiddetli yağış uyarısı!
Meteoroloji'den Bingöl için şiddetli yağış uyarısı!
Yurdu etkisi altına almaya başlayan yağışlı hava, hafta sonu itibariyle Bingöl'de de etkili olacak, Cuma'ya kadar da sürecek. Valilik, vatandaşlara tedbirli olmaları çağrısında bulundu.
29.09.2023
14:39
Bingöl`de gezici KETEM aracı hizmete alındı
Bingöl'de gezici KETEM aracı hizmete alındı
Kente kazandırılan ve İl Özel İdaresi ve Bingöl Belediyesinin de destekleriyle tamamlanan gezici KETEM aracı hizmete sunuldu. Aracın, öncelikle kırsal alanlarda hizmet vereceği belirtildi.
29.09.2023
14:17
Deprem için tedbir ve dikkat uyarısı!
Deprem için tedbir ve dikkat uyarısı!
Doğu Anadolu fay hattı boyunca Elâzığ Pütürge ve Bingöl Karlıova taraflarında çok ciddi bir gerilim yoğunlaşması olduğunu ifade eden Doç. Dr. Toker: 'İç Anadolu'da ve aynı zamanda Kuzeydoğu Anadolu fayının Erzincan tarafı ve Doğu Anadolu fayının Elâzığ ve Kahramanmaraş taraflarında 4 buçuk ve 5'in üzerinde yüksek değerli artış şokları görmeye devam edeceğiz.'
29.09.2023
13:17
Elektrikte ekim tarifesi belli oldu zam geldi!
Elektrikte ekim tarifesi belli oldu zam geldi!
1 Ekim'den itibaren geçerli olacak yeni elektrik fiyat tarifesi belirlendi. Yeni tarifeye göre, konut aboneleri için zam yapılmazken, sanayi ve ticarethane abonelerinin kullandığı elektriğe ise yüzde 20 oranında zam yapıldı.
28.09.2023
17:07
Yedisu`da kuru fasulye festivali
Yedisu'da kuru fasulye festivali
Coğrafi işaretli Yedisu horoz kuru fasulyesi festivali düzenlendi. Bingöl Valisi Usta, 'Halihazırdaki 700 dekarda üretimin ekonomiye katkısı yaklaşık 17 milyon TL civarındadır. Hedeflediğimiz üretimin 4 bin dekarının ekonomiye katkısı ise 100 milyon civarında olacağını paylaşmak istiyorum' dedi.
28.09.2023
17:02
Bingöl`de kentsel dönüşümle yeni bir yaşam alanı oluşuyor
Bingöl'de kentsel dönüşümle yeni bir yaşam alanı oluşuyor
Konut ve iş yerlerinin tamamlandığı, alt yapı ve çevre düzenlemesinin sürdürüldüğü kentsel dönüşüm projesi alanında incelemelerde bulunan Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan; 'Bingöl için çok güzel bir yaşam alanı oluşuyor, mahallemizle birlikte şehrimizin çehresi değişiyor' dedi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın