KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
22 Temmuz 2024 Pazartesi
°C

'Ağaç İşleri Sanayi Sitesi' kuruldu

Mobilyacılar, Doğramacılar ve Keresteciler Odası Başkanı Saim Yayan, &';İlimizde mevcut sanayi sitesindeki fiziki imkânların ve alt yapının yetersizliği, üretimi kısıtladığı ve iş yerlerine üretimi arttıracak teknolojinin girmesini engellediği için bir grup girişimci olarak SS. Bingöl Ağaç İşleri Cam Plastik İhtisas Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi'ni kurduk” dedi.

`Ağaç İşleri Sanayi Sitesi` kuruldu
13 EYLÜL 2011 SALI 22:10
0
2375
0
AA aa

Mobilyacılar, Doğramacılar ve Keresteciler Odası Başkanı Yayan, yaptığı yazılı açıklamada oda olarak SS. Bingöl Ağaç İşleri Cam Plastik İhtisas Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi'ni kurduklarını bildirdi.

“Dünyanın en hızlı büyüyen ikinci ve Avrupa'nın da en hızlı büyüyen ekonomisine sahip olduğumuz şu günlerde, ekonomik büyümenin coğrafi bölgelerimize görece de olsa orantılı olarak dağılmış ve bölgemizin de ekonomik kalkınmada hatırı sayılır bir yer edinmiş olmasında, küçük ve orta ölçekli esnafın katkıları yadsınamaz bir gerçektir” diyen Yayan, sözlerinse şöyle devam etti:

“Şüphesiz küçük ve orta ölçekli esnafın ihtiyaç duyduğu fiziki şartların sağlanmış olması da kalkınmamızdaki temel gerekçeler arasındadır. Ancak ilimizde mevcut sanayi sitesindeki fiziki imkanların ve alt yapının yetersizliği, üretimi kısıtladığı ve iş yerlerine üretimi arttıracak teknolojinin girmesini engellediği için bir grup girişimci olarak S S. Bingöl Ağaç İşleri Cam Plastik İhtisas Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi'ni kurduk. Yeni bir mekanda ve yeterli fiziki şartlarla donatılmış bir Ağaç İşleri Sanayi Sitesi'ne kavuşmadan ilimizde ekonomik büyümenin mümkün olamayacağını anlayan Odamız yönetim kurulu üyeleri, sanayisi gelişmiş kentlerin tamamında merkezi ya da mahalli idarelerce kurulan ağaç işleri sanayi sitesini kendi imkanlarıyla kurmaya karar vermiştir. Yetkili makamlara sanayi sitesinin kurulacağı yeni mekan konusunda yapmış olduğumuz müracaatlar ilgi ve teveccühle karşılanmış ancak bu ilgi ve teveccüh hala somut bir desteğe dönüşememiştir. Şüphesiz bürokratik engellerin, Bingöl'ün kalkınmasına yönelik atmış olduğumuz adım karşısında kaldırılacağına ve odamızla ortak hissiyata sahip yetkili makamların sanayi sitesinin kurulacağı yeni mekân konusunda desteklerinin somutlaşacağına inanıyoruz.”

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın