KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
30 Mayıs 2024 Perşembe
°C

AK Parti'de başvuru ücretleri açıklandı

Cumhur İttifakına katılımlarla ilgili soruları yanıtlayan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz, aday adaylığı başvuru ücretlerini açıkladı. Yavuz, üç dönem kuralı için de 'başvuruları alıyoruz' dedi.

AK Parti`de başvuru ücretleri açıklandı
13 MART 2023 PAZARTESİ 12:48
28
3354
5
AA aa

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, AK Parti'de milletvekili aday adaylığı başvurularının devam ettiğini belirterek, “Aday müracaatları 16 Mart'a kadar devam edecek” dedi.

Yavuz, Cumhur İttifakı'na yöne partilerin katılıp katılmayacağı sorusu üzerine HÜDA PAR ile bugün bir araya geleceklerini söyledi. Yeniden Refah Partisi ile olan temasın devam ettiğini aktaran Yavuz, "DSP ve ANAP cumhur ittifakına katılacak mı?" sorusuna ‘bilgim yok' şu cevabını verdi.

AK PARTİ'DE ADAYLIK ÜCRETİ NE KADAR?

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz, ''Seçimlere ilişkin, müracaatların il başkanlıkları ve genel merkezden alınması şeklinde karar verildi. Aday müracaatların 16 Mart'a kadar devam edeceğini ve başvuru aidatın bu dönem alınmamasına; bunun yerine AFAD'a bağış şeklinde yapılmasına karar verildi. Başvurular; Yetişkinler için 20 bin TL, kadınlarımız ve gençlerimiz için 10 bin TL şeklinde, engellilerimiz için 5 bin TL şeklinde olacak'' ifadelerini kullandı.

ÜÇ DÖNEMLİKLER TEKRAR ADAY GÖSTERİLECEK Mİ?

AK Parti'nin 3 dönem kuralı hatırlatılıp, 3 dönemi dolduran isimlerin tekrar aday gösterilip gösterilmeyeceği sorusuna Ali İhsan Yavuz, “Yetki MKYK'ya bırakıldı. Ona ilişkin herhangi bir karar alınmadı. Üç döneme takılan ya da üç dönemden daha fazla Milletvekilliği yapmış olanlar da dahil herkesten müracaat alıyoruz” cevabı verdi.

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_99334)
14 Mart 2023 Salı 08:57
Eski vekillere asla oy vermem bugüne kadar oy verdiğim halde bu sefer yeni aday koymazlarsa oy yok
Misafir Kullanıcı (@Misafir_99284)
13 Mart 2023 Pazartesi 15:21
Feyzi berdibek hariç kim olursa veririmjavascript:void(0);
Misafir Kullanıcı (@Misafir_99270)
13 Mart 2023 Pazartesi 14:09
BİNGÖL HASTANE BAŞHEKİMİ UZMAN DR RAMAZAN HOCA HAK EDİYOR BİNGÖL İÇİN BÜYÜK BİR FIRSAT
Misafir Kullanıcı (@Misafir_99268)
13 Mart 2023 Pazartesi 14:08
ALLAH İÇİN ARTIK BU ESKİ VEKİLLER YETER BİNGÖLÜN YAKASINI BIRAKIN ARTIK YENİ VE GENÇLER Bİ YÖNETSİN
Misafir Kullanıcı (@Misafir_99267)
13 Mart 2023 Pazartesi 13:27
3 dönem vekillik yapanların da başvurusu alınıyorsa MKYK formalite toplanıp 3 dönem yapanlara yolu açacaklar. Sen bu açıklamayı yaptın Anadolu çocuğu da yer sandın. Size verecek oyum yok. Siz kelime oyunlarına devam edin.
30.05.2024
13:24
Sağlıkta `yıllık reçete dönemi` başlıyor!
Sağlıkta 'yıllık reçete dönemi' başlıyor!
Raporlu ilaç kullananlarla ilgili yeni düzenleme geliyor. Sağlık Bakanlığı'nın üzerinde çalıştığı düzenlemeye göre aile hekimlerine artık raporlu ilaç yazabilme yetkisi verilecek. Böylelikle raporlu olarak düzenli şekilde ilaç alanların hastaneye gitmesine gerek kalmayacak. Söz konusu uygulama ile yıllık reçete dönemi de başlayacak. Hastalar 3 ayda bir sadece eczaneye gidip ilacını alabilecek.
30.05.2024
13:15
Bingöl Belediyesi`nden uyarı! Yarın son gün!
Bingöl Belediyesi'nden uyarı! Yarın son gün!
Geciken taksit tutarı için ödemenin geciktiği her ay ve kesri için yüzde 4,5 gecikme zammı uygulanacak.
29.05.2024
22:51
Muharrem Yılmaz`a Fahri Doktora Belgesi
Muharrem Yılmaz'a Fahri Doktora Belgesi
Fahri Doktora Belgesi tevdi edilen Sütaş Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Yılmaz; 'Evvela sözünün eri, güvenilen insan olmak kaderinizi ve geleceğinizi belirlemekte çok önemlidir. İyi iz bırakanlar, kendisi marka olanlar hatırlanacak. Her zaman iyi olarak hatırlanır. Biz de buna inanarak bu yola çıktık ve markamızı kurduk, arkasında durduk' dedi.
29.05.2024
22:50
Bingöl Üniversitesi`nde `Kanlı Önlüklü` İsrail Protestosu!
Bingöl Üniversitesi'nde 'Kanlı Önlüklü' İsrail Protestosu!
Filistin'de yaşanan soykırımı kanlı önlükler giyerek protesto eden Bingöl Üniversitesi öğrencileri; 'Orada insanlığın onuru çiğnenirken biz burada onurlu bir yaşam planı yapamayız' dediler.
29.05.2024
22:47
BLUESKY AWARDS 2024
BLUESKY AWARDS 2024 'Uluslararası Havacılık Ödülleri' Başvuruları Başladı
Ödüllerin, havacılık endüstrisinin çeşitli yönlerini yansıtan farklı kategorilerde sunulacağını belirten Kışlakçı: 'Bu ödüller, havacılığın geleceğini şekillendiren olağanüstü katkıları ve yenilikleri tanımak için bir platform görevi görüyor' dedi.
29.05.2024
22:46
Bingöl Üniversitesi`nde yöresel kahvaltı imkânı
Bingöl Üniversitesi'nde yöresel kahvaltı imkânı
Bingöl Üniversitesi bünyesinde geçtiğimiz aylarda hizmete açılan Arı Ürünleri Tanıtım Ofisinde hem Bingöl balının satışları yapılıyor hem de vatandaşlara yöresel kahvaltı imkânı sunuluyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın