KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
04 Mart 2024 Pazartesi
-2 °C Kısmen güneşli

Akengin: adaklı kazanacak

Yıllardır yaptığı gazetecilikle Kuzey ilçelerinin adeta sesi soluğu olan Garip Akengin, kendi ilçesi Adaklı'dan il genel meclis üyeliği için bağımsız adaylık başvurusunda bulundu.

Akengin: adaklı kazanacak
20 ŞUBAT 2014 PERŞEMBE 05:19
0
7353
0
AA aa

Adaklı'nın yıllardır iktidar partisine oy vermesine rağmen istediği hizmetleri alamadığını vurgulayan Akengin, "Adaklı hak ettiği hizmetleri alana kadar mücadele edeceğim. Hiçbir partiye bağlı olmadan, hiçbir çıkar gözetmeden yapacağım bunu. Her köye bir proje sloganıyla Adaklıların oylarına talibim" diye konuştu.

“SEÇİM DÖNEMLERİNDE HATIRLANANLARIN SESİ OLACAĞIM”

2003 yılında İstanbul'da çıkarmaya başladığı 'Bingöl Haberci 12' gazetesiyle Bingöllülerin sesi olan Garip Akengin, artık siyasetle de hizmet etmek istediğini belirtti. "Her köye bir proje sözüm var. Sosyal destek projeleri SODES başta olmak üzere devlet kaynaklarının yıllardır unutulan, sadece seçim dönemlerinde hatırlanan insanlarımız için kullanılsın diye canla başla gecemi gündüzüme katarak çalışacağım. Ben unutulanların sesi olacağım" diyen Akengin, hiçbir siyasi partiye bağımlı olmadan hizmet etmek istediğini söyledi. Akengin, şu an merkezi Kiğı olan gazetenin imtiyaz sahipliğini de yürütüyor.

GARİP AKENGİN KİMDİR?

1973 yılında Adaklı'ya bağlı Karaçubuk (Dımlag) köyünde doğdu. İlkokulu ve ortaokulu köyde ve ilçede bitirdikten sonra İstanbul'a gitti. İstanbul'da bu arada liseyi dışarıdan bitirerek Anadolu Üniversitesi'ne kayıt yaptırdı. Türkiye gazetesinde uzun yıllar çalıştı. 2003 yılında Bingöl Haberci 12 adıyla gazete yayınlamaya başladı. Bu gazete İstanbul'dan Bingöl'e, Bingöl'de İstanbul'a haber taşınmasına vesile olarak köprü görevi gördü. Pek çok sosyal sorumluluk projesine ön ayak olan Garip Akengin, Bingöl köyleri için kampanya başlatarak 41 tane bilgisayarı temin ederek köy okullarına ulaştırdı. Bingöl İl Derneği başta olmak üzere pek çok sivil toplum kuruluşunda görev aldı, hala devam ediyor. Anadolu Yakası Gazeteciler Cemiyeti üyesi de olan Garip Akengin, Bingöl Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyeliği de yapıyor.

Adaklı'da ilk kez festival yapılmasına önayak olarak festivalin koordinatörlüğünü yürüten Akengin, İstanbul'da da Bingöl dernekler Platformu'nun kurucu üyeliğini yaptı. Yıllardır sivil toplum kuruluşları aracılığıyla pek çok sosyal sorumluluk projesinin altına imza atan Garip Akengin 30 Mart 2014'teki yerel seçimlerde Adaklı'dan bağımsız il encümenliğine aday oldu. Akengin, Adaklı için proje odaklı bir programla oy isteyeceğini belirtiyor. 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
03.03.2024
18:05
Deprem gerçeğine dikkat çektiler
Deprem gerçeğine dikkat çektiler
Bingöl'de 1-7 Mart deprem haftası nedeniyle etkinlik düzenleyen Şehit Zafer Kurt Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, öğrenci ve öğretmenlerin yaptıkları temel, kolon ve zemin çalışmalarıyla binalarda yapılan hatalara dikkat çekti.
03.03.2024
18:03
Bingöl`de 57 kilo uyuşturucu ele geçirildi
Bingöl'de 57 kilo uyuşturucu ele geçirildi
Bingöl İl Jandarma Komutanlığı tarafından Genç ilçesinde yapılan operasyonda 57 kilo 500 gram esrar maddesi ele geçirildi.
03.03.2024
18:03
Böğürtlen, kalp krizine karşı ilaç olacak
Böğürtlen, kalp krizine karşı ilaç olacak
Bingöl Üniversitesi'nce yapılan ve Fırat ile Marmara üniversitelerinden araştırmacıların da dahil olduğu 'Böğürtlen Bitkisinin Kalp Krizine Karşı İlaç Olma Potansiyeli' ile ilgili çalışma, TÜBİTAK 1001 Projeleri kapsamında destek almaya hak kazandı.
03.03.2024
18:02
Hesarek`e 5 haftada 40 bin ziyaretçi
Hesarek'e 5 haftada 40 bin ziyaretçi
Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin gözde tesisleri arasında yer alan Bingöl'deki Hesarek Kayak Merkezi'ni, 5 haftada yaklaşık 40 bin kişi ziyaret etti.
03.03.2024
18:00
Hasarlar yapay zekayla tespit edilecek
Hasarlar yapay zekayla tespit edilecek
'Güneş Enerji Panellerindeki Hücre Hasar ve Türlerinin Yapay Zekâ ile Tespit Edilmesi' projesi, TÜBİTAK 1001 Projeleri kapsamında destek almaya hak kazandı.
03.03.2024
17:40
Bingöl Umut Kervanı`ndan 239 aileye yardım
Bingöl Umut Kervanı'ndan 239 aileye yardım
Bingöl Umut Kervanı Derneği, 2024 yılı şubat ayında 239 aileye 170 bin 254 TL değerinde ayni ve nakdi yardımında bulundu. Yardım derneği ayrıca Filistin için 742 Bin TL nakdi yardım yatı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın