KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
01 Mart 2024 Cuma
8 °C Açık

Aktaş, 'Doktor atamaları yetersiz'

CHP Bingöl İl Başkanı Hasan Aktaş, Bingöl'de doktor atamalarının yetersiz olduğuna dikkat çekerek, yetersizliğinde de dert yakındı!

Aktaş, `Doktor atamaları yetersiz`
23 ARALIK 2022 CUMA 16:29
8
1044
1
AA aa

CHP Bingöl İl Başkanı Hasan Aktaş, Bingöl'de doktor atamalarının yetersiz olduğuna dikkat çekerek, yetersizliğinde de dert yakındı!

Aktaş, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“22/12/2022 tarihinde Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 108. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Kurası açıklanmış. Bingöllümüze 9 tane doktor ataması gerçekleştirilmiştir. Buraya kadar her şey normal gibi görünse de işin iç yüzüne baktığımızda durum biraz daha karmaşık ve acı bir hal almaktadır. Bingöl'e atanan doktorların 2'si askeri doktordur. Bingöl ve ilçelerine toplamda atanan doktor sayısı 7 olmuş. Hemen bitişiğimizde yer alan komşu ilimiz Muş'a atanan doktor sayısı ise 23 olmuştur. İçerisinde Nükleer Tıp Uzmanı bile bulunan bu atamanın Muş iline hayırlı olmasını temenni ediyoruz öncellikle. Peki, Bingöl ne kadar sahipsizdir ki Muş 3 kat daha fazla doktor alabiliyor? Bu şehrin idarecileri ne yapmaktadırlar? Tuhaf tuhaf adamları sağlık müdürlüğünde koltuk sahibi yapma çabasındayken vatandaşın düşürüldüğü durumdan haberleri var mıdır? Sağlık Müdürlüğü'nden Bakanlığa son 3 yıldır kaç adet doktor talebi gitmiştir? Çünkü Kadın Doğum ve Çocuk Hastanemizde 3 yıldır bir KBB Uzmanı yoktur. Çocuklarımız soğuk algınlığı ve infulenza gibi salgınların yoğun olduğu bu dönemde hastaneye gidince KBB uzmanı bulamıyorsa bunun sorumluluğunu kim üstlenecek? Çocuk Kardiyolog için sürekli çevre şehirlere sevk edilen vatandaşımızın sıkıntısı için kaç kez çocuk kardiyolojisi talebinde bulunulmuş? Şehrin siyasetçileri iktidarın sağlık yatırımları ile övünürken şehri bu yatırımlardan mahrum bıraktıklarının farkındalar mı? Bizler bu konunun sonuna dek takipçisi olacağız. Bingöl insanı sahipsiz değildir. Konuyu sağlık bakanına kadar taşıyacağız. Bu şehirde doktor eksiği kalmayana dek de durmayacağız. İnsanların sağlık hizmeti alma hakkını sonuna kadar kullanması için mücadele edeceğiz.

İnsanların hastalık yetmez mi gibi yollarda perişan olmasına müsaade etmeyeceğiz.

Koca ilçede binlerce çocuğun yaşadığı yerde çocuk doktoru olmamasını asla unutmayacağız.

Çevre illere Nükleer Tıp Uzmanları giderken bu şehrin çocukları için bir KBB Uzmanı getirmeyen siyasi ve idarecileri unutmayacağız.

Tüm işlerini güçlerini bırakıp koltuklarını korumaya çalışanları, hiçbir iş yapmayıp yeni koltuk peşinde koşanları, onlara makam verip vatandaşa hizmet yerine kendisine sadakat bekleyenleri unutmayacağız. Liyakatle atama yapılmazsa, işin ehli kişiler iş başına getirilmezse bunun bedelini çocuğunu doktora götüremeyen vatandaş ödüyor. Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak çocuklarımızın sağlığınıönemsemeyen siyasetçileri ve idarecileri görevlerini layıkıyla yapmaya davet ediyoruz. Sandıkta halkımızın tüm bunların hesabını soracağına inanıyoruz.” 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_96989)
23 Aralık 2022 Cuma 17:38
Yaklaşık 40 gündür il sağlık müdürü atanmadı. Acaba örneği olan başka il varmı.
29.02.2024
22:44
Başkan Arıkan yeni dönem için ne vadediyor? İşte 41 projesi…
Başkan Arıkan yeni dönem için ne vadediyor? İşte 41 projesi…
Proje Tanıtım Lansmanında 41 yeni projesini açıklayan Bingöl Belediye Başkanı ve AK Parti Adayı Erdal Arıkan; 'Depreme dirençli, yeşilin hâkim olduğu, çevreci ve insan odaklı bir şehir inşa ederken, sosyal ve kültürel alanlarda da yepyeni bir vizyonun temellerini yükselteceğiz' dedi. Arıkan'ın askeri alanın dönüşümüne dair vizyon projesi ise büyük heyecan uyandırdı.
29.02.2024
22:43
Kur`an-ı Kerim`i Güzel Okuma Bölge Finali Bingöl`de yapıldı
Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Bölge Finali Bingöl'de yapıldı
İlahiyat ve İslami İlimler Fakülteleri arasında düzenlenen Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması Doğu Anadolu Bölge Finali Bingöl'de yapıldı.
29.02.2024
22:42
Vali Usta`dan
Vali Usta'dan 'Doğru yer seçimi, güçlü inşaat' vurgusu
Deprem haritasının en kritik noktasındaki Bingöl için yapıların yönetmeliklere uygun ve sağlam inşa edilmesinin kaçınılmaz olduğunu belirten Bingöl Valisi Ahmet Hamdi Usta, 'Binaların yapımında yer seçimi, zemin etüdü, proje ve inşaat safhaları titizlikle takip edilmeli; ilgili kanun, yönetmelik ve diğer kurallara titizlikle uyulmalıdır' dedi.
29.02.2024
22:41
İlk Kez Sinema Heyecanını Yaşadılar
İlk Kez Sinema Heyecanını Yaşadılar
Miliamal AVM Müdürü Mehmet Emin Çolak, merkez ve ilçeler dahil tüm köy okullarındaki öğrencilere yönelik başlattıkları ücretsiz etkinliğin ilkini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.
28.02.2024
17:44
Bingöl Üniversitesi`nden 2`inci Hesarek Kar Festivali etkinliği
Bingöl Üniversitesi'nden 2'inci Hesarek Kar Festivali etkinliği
Bingöl Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen 2'inci Hesarek Kar Festivali büyük bir coşkuyla kutlandı.
28.02.2024
15:19
27 yıl geçti ama hala 28 Şubat`ı unutamıyor
27 yıl geçti ama hala 28 Şubat'ı unutamıyor
28 Şubat postmodern darbesi döneminde öğretmenlik görevinden zorla istifa ettirilen Saadet Çiçek, o günlerde yaşadıklarını unutamadı ve o zor süreci şöyle anlattı;
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın