KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
25 Mart 2023 Cumartesi
11 °C Çok bulutlu

Aktaş, 'Doktor atamaları yetersiz'

CHP Bingöl İl Başkanı Hasan Aktaş, Bingöl'de doktor atamalarının yetersiz olduğuna dikkat çekerek, yetersizliğinde de dert yakındı!

Aktaş, `Doktor atamaları yetersiz`
23 ARALIK 2022 CUMA 16:29
8
587
1
AA aa

CHP Bingöl İl Başkanı Hasan Aktaş, Bingöl'de doktor atamalarının yetersiz olduğuna dikkat çekerek, yetersizliğinde de dert yakındı!

Aktaş, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“22/12/2022 tarihinde Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 108. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Kurası açıklanmış. Bingöllümüze 9 tane doktor ataması gerçekleştirilmiştir. Buraya kadar her şey normal gibi görünse de işin iç yüzüne baktığımızda durum biraz daha karmaşık ve acı bir hal almaktadır. Bingöl'e atanan doktorların 2'si askeri doktordur. Bingöl ve ilçelerine toplamda atanan doktor sayısı 7 olmuş. Hemen bitişiğimizde yer alan komşu ilimiz Muş'a atanan doktor sayısı ise 23 olmuştur. İçerisinde Nükleer Tıp Uzmanı bile bulunan bu atamanın Muş iline hayırlı olmasını temenni ediyoruz öncellikle. Peki, Bingöl ne kadar sahipsizdir ki Muş 3 kat daha fazla doktor alabiliyor? Bu şehrin idarecileri ne yapmaktadırlar? Tuhaf tuhaf adamları sağlık müdürlüğünde koltuk sahibi yapma çabasındayken vatandaşın düşürüldüğü durumdan haberleri var mıdır? Sağlık Müdürlüğü'nden Bakanlığa son 3 yıldır kaç adet doktor talebi gitmiştir? Çünkü Kadın Doğum ve Çocuk Hastanemizde 3 yıldır bir KBB Uzmanı yoktur. Çocuklarımız soğuk algınlığı ve infulenza gibi salgınların yoğun olduğu bu dönemde hastaneye gidince KBB uzmanı bulamıyorsa bunun sorumluluğunu kim üstlenecek? Çocuk Kardiyolog için sürekli çevre şehirlere sevk edilen vatandaşımızın sıkıntısı için kaç kez çocuk kardiyolojisi talebinde bulunulmuş? Şehrin siyasetçileri iktidarın sağlık yatırımları ile övünürken şehri bu yatırımlardan mahrum bıraktıklarının farkındalar mı? Bizler bu konunun sonuna dek takipçisi olacağız. Bingöl insanı sahipsiz değildir. Konuyu sağlık bakanına kadar taşıyacağız. Bu şehirde doktor eksiği kalmayana dek de durmayacağız. İnsanların sağlık hizmeti alma hakkını sonuna kadar kullanması için mücadele edeceğiz.

İnsanların hastalık yetmez mi gibi yollarda perişan olmasına müsaade etmeyeceğiz.

Koca ilçede binlerce çocuğun yaşadığı yerde çocuk doktoru olmamasını asla unutmayacağız.

Çevre illere Nükleer Tıp Uzmanları giderken bu şehrin çocukları için bir KBB Uzmanı getirmeyen siyasi ve idarecileri unutmayacağız.

Tüm işlerini güçlerini bırakıp koltuklarını korumaya çalışanları, hiçbir iş yapmayıp yeni koltuk peşinde koşanları, onlara makam verip vatandaşa hizmet yerine kendisine sadakat bekleyenleri unutmayacağız. Liyakatle atama yapılmazsa, işin ehli kişiler iş başına getirilmezse bunun bedelini çocuğunu doktora götüremeyen vatandaş ödüyor. Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak çocuklarımızın sağlığınıönemsemeyen siyasetçileri ve idarecileri görevlerini layıkıyla yapmaya davet ediyoruz. Sandıkta halkımızın tüm bunların hesabını soracağına inanıyoruz.” 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_96989)
23 Aralık 2022 Cuma 17:38
Yaklaşık 40 gündür il sağlık müdürü atanmadı. Acaba örneği olan başka il varmı.
Beğendim (4) Beğenmedim (1)Cevapla
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın