KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
31 Mayıs 2024 Cuma
°C

AKUT kışa hazır

AKUT Genel Merkezi tarafından AKUT Bingöl birimine tam donanımlı 4x4 arazi aracı gönderildi.

AKUT kışa hazır
04 ARALIK 2018 SALI 18:25
2
1829
1
AA aa

AKUT Bingöl Birim Başkanı Ahmet Ateş, 2002 yılından beridir Bingöl'de gönüllü faaliyet yürüten AKUT ekibinin güçlenerek vatandaşa hizmet etmeyi sürdürdüğünü belirtti.

AKUT genel merkezi tarafından Bingöl'e 2018 model kış şartlarında kullanılabilecek tam donanımlı 4x4 arazi aracı gönderildiğini belirten Ateş, yeni araç, 2 kar motoru ve bakımını yaptıkları diğer araç gereçlerle kışa hazır olduklarını söyledi. Ateş, Bingöl'e yeni araç gönderen AKUT Başkanı Recep Şalcı'ya desteklerinden dolayı teşekkür etti.

AKUT Bingöl biriminin 25 aktif gönüllüyle olası deprem, sel, toprak kayması, doğa olayları gibi her türlü olaya müdahale edebilecek kapasiteye sahip olduğunu belirten Ateş, “2002 yılından beridir Bingöl'de gönüllü olarak faaliyet yürütüyoruz. 16 yıllık süre zarfında ekibimiz, 218 operasyona katıldı, 225 kişiyi kurtardı. Ayrıca 232 canlı hayvan kurtarıldı. Dün olduğu gibi bugün de yeni araç desteğiyle kış şartlarında her türlü olayda kurtarma faaliyetlerinde bulunmaya hazırız” dedi.

Ateş, Türkiye genelinde AKUT ekipleri tarafından 3 bin 26 operasyon gerçekleştirildiğini, 2 bin 700 kişinin ve 1301 canlı hayvanın kurtarıldığını söyledi.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_34195)
05 Aralık 2018 Çarşamba 09:09
AKUT yönetimine sadece şunu soruyorum, son 3 yıllık arama kurtarma faaliyet raporunuzu Bingöl basınıyla paylaşabilir misiniz? Sadece depremlerde ortaya çıkmanız sizin hem misyonunuza hem de vizyonunuza aykırı değil midir? Sıradan vatandaşlarımız da zaten depremlerde bu tür işlerle ilgileniyorlar. Peki sizin farkınız nedir sıradan vatandaştan? Son 3 yılda kaç Bingöllü vatandaşımızın yarıdmına koştunuz?
31.05.2024
00:55
İhtiyaç kredisi çekecekler dikkat! 3 katı…
İhtiyaç kredisi çekecekler dikkat! 3 katı…
Bankaların ihtiyaç kredisi faiz oranları güncellendi. Güncellenen faiz oranlarına bakıldığında çekilecek paranın 3 katına kadar geri ödeme yapılacağı görülüyor. İşte bankaların faiz oranları ve 50 bin liralık kredi çekimine dair hesaplama örneği…
30.05.2024
23:54
Bingöl`de 2 Bin kişiye istihdam sağlayacak fabrika faaliyete geçiyor
Bingöl'de 2 Bin kişiye istihdam sağlayacak fabrika faaliyete geçiyor
Bingöl Organize Sanayi Bölgesindeki yatırım hazırlıklarını yerinde inceleyen Vali Usta; 'Bingöl'ümüze hayırlı olsun' dedi.
30.05.2024
23:53
Bingöl Devlet Hastanesi`nde o poliklinikte hizmet yeniden başladı
Bingöl Devlet Hastanesi'nde o poliklinikte hizmet yeniden başladı
Bingöl Devlet Hastanesi'nde, doktor olmadığı için kapalı bulunan Plastik Cerrahi Servisi, Uzm. Dr. Salih Sürün'ün göreve başlamasıyla yeniden aktifleştirildi.
30.05.2024
23:52
İşten çıkarıldı, mahkeme kararıyla döndü!
İşten çıkarıldı, mahkeme kararıyla döndü!
KOSGEB Bingöl Müdürlüğü'nde çalışırken işten çıkarılan işçi, 'haksız yere' işine son verildiği gerekçesiyle açtığı davayı kazandı! Mahkeme kararının memnuniyet verici olduğunu belirten işçi, 'Şahsıma atılan iftira ve hukuksuzluğa karşı verdiğim hukuk mücadelesini kazandım. Adalet yerini buldu' dedi.
30.05.2024
23:51
Tencereler Gazze için kaynadı, halk ilgisiz kalmadı
Tencereler Gazze için kaynadı, halk ilgisiz kalmadı
Bingöl'ün Genç ilçesinde faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları koordinesinde, geliri Gazze'ye gönderilmek üzere yardım etkinliği düzenlendi.
30.05.2024
23:50
Kaymakam Güzel, talepleri yerinde dinledi
Kaymakam Güzel, talepleri yerinde dinledi
Bingöl'ün Genç ilçesi Kaymakamı Muhammet Güzel, 4 köyü gezerek vatandaşların taleplerini dinledi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın