Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
20 Ekim 2021 Çarşamba
9 °C Açık

Ali Babacan AK Parti'den istifa etti

Eski Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Ali Babacan yaptığı son dakika açıklamasıyla AK Parti'den istifa ettiğini duyurdu.

08 TEMMUZ 2019 PAZARTESİ 12:45
8
2076
6
AA aa
Ali Babacan AK Parti`den istifa etti

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile birlikte yeni parti kurma hazırlıklarını sürdüren eski Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Ali Babacan, kurucusu olduğu AK Parti'den 18 yıl sonra istifa etti. 

Babacan istifasını duyurduğu metinde yeni parti hazırlıklarına ilişkin ilk resmi açıklamasını kamuoyu ile paylaştı. 

''İnanıyorum ki, karşı karşıya olduğumuz sorunların çözümü, ancak, temsil gücü yüksek ve geniş bir kadro çalışmasıyla mümkün olacaktır'' diyen Babacan ''Adalet ve Kalkınma Partisi kurucu üyeliğimin devam etmesi maalesef mümkün görünmemektedir. Bugün itibariyle istifa dilekçemi parti genel merkezine ulaştırdım. Hepimizin amacı ülkemizin itibarını yükseltmek, halkımızın refah ve mutluluğunu artırmak, Türkiye'yi hak ettiği güzel bir geleceğe ulaştırmaktır'' ifadelerini kullandı. Babacan, ‘Kamuoyunun bilgisine' başlığıyla yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Büyük başarılara katkı vermekten onur duydum

“Ağustos 2001 tarihinde kurucu üyesi olduğum Adalet ve Kalkınma Partisi'nden 14 yıl MKYK üyeliği yaptım. 3 Kasım 2002 seçimlerinden sonra 13 yıl Bakanlar Kurulu Üyesi oldum. Bu süre içerisinde ülkemizin elde ettiği büyük başarılara katkı vermekten onur duydum.

Büyük mücadelelerin bizzat içinde olmak benim için şeref oldu

Görevde olduğum dönemlerde partinin kuruluş ilke ve değerlerini hem ülkemizde hem de dünyada inanarak savundum. Türkiye'nin tarihi dönüm noktalarında, doğruları için verilen büyük mücadelelerin bizzat içinde olmak benim için şeref oldu.

Türkiye yeni sınamalarla karşı karşıya kaldı

Son yıllarda ise pek çok alanda yapılan uygulamalar ile inandığım ilke, değer ve fikirler arasında derin farklılıklar oluştu. Aklen ve kalben bir ayrışma yaşadım. Aynı süreçte Türkiye yeni sınamalarla karşı karşıya kaldı. Dünya hızla değişti. Ülkemizde ise parlak bir gelecek vaat eden, bambaşka beklentileri olan, dinamik, yeni nesillerimiz var artık.

Türkiye için yepyeni bir gelecek vizyonuna ihtiyaç vardır

İçinde bulunduğumuz şartlarda, Türkiye için yepyeni bir gelecek vizyonuna ihtiyaç vardır. Ülkemiz için her alanda doğru analizler, yeniden düşünülmüş stratejiler, planlar, programlar gerekmektedir. Çok çeşitli kesimlerle yaptığımız istişareler de bunu teyit etmektedir.

Bu artık kaçınılmaz hale gelmiştir

Türkiye'nin bugünü ve geleceği için yeni bir çalışma başlatmak kaçınılmaz hale gelmiştir. Ben ve pek çok arkadaşım, böyle bir çalışma için büyük ve tarihi bir sorumluluk hissetmekteyiz.Bu süreçte aynı ahlaki ve toplumsal sorumluluğu hisseden çok sayıda insanla tanışmış olmak da bizim için çok sevindirici olmuştur.

Temsil gücü yüksek ve geniş bir kadro çalışmasıyla...

İnanıyorum ki, karşı karşıya olduğumuz sorunların çözümü, ancak, temsil gücü yüksek ve geniş bir kadro çalışmasıyla mümkün olacaktır. Beraberce çalışmak ve ortak aklı hedeflemek zorundayız. Çalışmalarımızın bağımsız ve özgür bir şekilde yapılması büyük önem taşımaktadır. Her konuda beyaz sayfalarla işe başmak gerekmektedir.

AK Parti'yle devam etmem mümkün değil

Bu gerçekler dikkate alındığında Adalet ve Kalkınma Partisi kurucu üyeliğimin devam etmesi maalesef mümkün görünmemektedir. Bugün itibariyle istifa dilekçemi parti genel merkezine ulaştırdım. Hepimizin amacı ülkemizin itibarını yükseltmek, halkımızın refah ve mutluluğunu artırmak, Türkiye'yi hak ettiği güzel bir geleceğe ulaştırmaktır.

Bundan sonra da çalışmaya devam edeceğim

İnsan hakları, özgürlükler, ileri demokrasi ve hukukun üstünlüğü vazgeçilmez ilkelerimizdir. Siyasete ilk girdiğim günden bu yana bunlar için canla başla çalıştım. Allah sağlık ve ömür verdiği sürece bundan sonra da çalışmaya devam edeceğim.”

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_46548)
09 Temmuz 2019 Salı 21:52
Yazdığınız isimler doğru bunlara ek olarak mahmut sönmez var
Beğendim (1) Beğenmedim (1)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_46519)
09 Temmuz 2019 Salı 06:37
Sn. KAZIM ATAOĞLU, BABACAN' ın Partisine Geçebilir. ( Ankara da konuşulan ) Hayırlısı olsun.
Beğendim (1) Beğenmedim (8)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_46532)
09 Temmuz 2019 Salı 10:41
@Misafir Kullanıcı Kazım Ataoğlu ve Serdar Atalay yakınlığı aşikar.
Alican Bayram da Kazım Ataoğlunu her oturduğu yerde övüyor Kazım Ataoğlu da Alican Bayramı. Babacanın partisi belli o zaman
1- Kazım Ataoğlu - Yıpranmış gitmediği parti kalmadı
2- Serdar Atalay - Bildiğim Kadarı ile son süreçte görevden alındı yada istifaya zorlandı
3- Alican Bayram - Gelecek vaat ediyor genç ama erken onun için

Özetle Parti boşları oynar yani.
Beğendim (3) Beğenmedim (1)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_46504)
08 Temmuz 2019 Pazartesi 20:13
AKPARTİDE BAKANLIK VE BAŞBAKAN YARDIMCILIĞI YAPARKEN İYİDE SANA DİNLEN DEYİNCE Mİ AKPARTİDEN AYRILDIN BUNUN ADI ARKADAŞINI SATTI DERLER VE DAVAYI SATTI DERLER
Beğendim (2) Beğenmedim (8)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_46503)
08 Temmuz 2019 Pazartesi 20:08
ALİ BABACAN ŞİMDİ PARTİ KURUP GELİP TÜRKİYE Yİ Mİ YÖNETECEK DAVA ADAMI DAVASINI BIRAKMAZ O PARTİ KURAR HAVASINI ALDIKTAN SONRA TARİH OLACAK HANİ ABDULATİF ŞENER ODA ÖYLE DİYORDU GİTTİ GEZDİ TOZDU GELDİ CHP NİN SIRALARINDA OTURDU
Beğendim (2) Beğenmedim (6)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_46495)
08 Temmuz 2019 Pazartesi 14:51
Serdar Atalay ve
Alican Bayram Babacanin partisinde.

Şahin Bingöl ve
Cemal Eğin
Davutoğlunun partisinde.
Beğendim (7) Beğenmedim (4)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_46506)
08 Temmuz 2019 Pazartesi 20:39
@Misafir Kullanıcı Diğerleri kendine yazık etmişler ahları gitmiş vahları kalmış anlaşılan alican bayramda yazık edecek kendine
Beğendim (3) Beğenmedim (3)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_46494)
08 Temmuz 2019 Pazartesi 14:15
Cevdet bey de istifa etmeli yol arkadaşı istifa etti hatta cevdet beyi buralara kadar getiren adam ali babacandır
Beğendim (9) Beğenmedim (8)Cevapla
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın