KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
21 Şubat 2024 Çarşamba
8 °C Çok bulutlu

Ampullerimiz yanmazsa istifa edeceğim

Başbakanımız bile ‘köylerimizde yol, su, elektrik sorunu kalmadı' dediği halde bizler bu çağda hala köyümüze elektrik istemekle uğraşıyoruz” diyen Muhtar Babayiğit: 'Artık köye gidecek yüzüm kalmadı. Köyümüzdeki ampulü yakacak elektriğimiz verilmezse ben de muhtarlıktan istifa edeceğim!” dedi.

Ampullerimiz yanmazsa istifa edeceğim
02 AĞUSTOS 2011 SALI 23:33
0
3422
0
AA aa

Yolaçtı Köyü Muhtarı Teyfik Babayiğit, köylerine bağlı bulunan Coşkunlar, Yukarıgem, Kup ve Varvusen mezralarına elektrik verilmesi için FEDAŞ ekipleri tarafından kurulan 50 KW'lık trafonun yetersiz kaldığını ve bundan dolayı mezralarında elektrik sorunu bulunduğunu belirtti. 

Yaşanan sorun için gerek İlçe Kaymakamlığına, gerekse de FEDAŞ'a defaten müracaatta bulunmasına rağmen herhangi bir girişimin yapılmadığını iddia eden Muhtar Babayiğit, artık köylülerin yüzüne bakamaz hale geldiğini ve sorunun çözülmemesi halinde muhtarlıktan istifa edebileceğini belirtti.

Babayiğit: “Yolaçtı köyümüze bağlı olan Coşkunlar, Yukarıgem, Kup ve Varvusen mezralarına elektrik verilmesi için önceki dönemlerde buraya 50 KW'lık bir ortak trafo kurulmuş. Toplamda 80 hane olan mezralarımıza verilen elektrik bir ampulü bile mum ışığı kadar yakmakta. Buralarda televizyon izleyebilecek elektriğimiz olmadığı gibi buzdolaplarımız da çalışmıyor. Defaten gerek Genç İçe Kaymakamlığına gerekse de ilgili kurumların hem şefliklerine, hem de müdürlüklerine bu sorunu ilettim. 50 KW'lık trafonun sadece bir mezranın elektriğini bile karşılayamadığını belirttiğim halde yetkililer buna sessiz kalmayı tercih etti. Ben ise her köye gittiğimde köylünün sitemi ile karşılaştım. Artık köye gidecek yüzüm kalmadı. Başbakanımız bile ‘köylerimizde yol, su, elektrik sorunu kalmadı' dediği halde bizler bu çağda hala köyümüze elektrik istemekle uğraşıyoruz. Yetkililere sesleniyorum köyümüzdeki ampulü yakacak elektriğimiz verilmezse bende muhtarlıktan istifa edeceğim” dedi.

Köylerinde kadastro çalışması yapılmadığı ve tapumuz olmadığı için elektrik aboneliğini de yapamadıklarını belirten Muhtar Babayiğit, bu konuda verdiği dilekçelerin de cevapsız kaldığını belirtti.  

Gencin Sesi

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
20.02.2024
19:20
Yeniden Refah Partisi Bingöl meclis üyeleri listesi
Yeniden Refah Partisi Bingöl meclis üyeleri listesi
Nasıl bir listeyle seçime gireceği merak edilen Yeniden Refah Partisi Bingöl İl Başkanlığı, belediye başkanlığı, belediye meclis üyeliği ve il genel meclisi üyelikleri seçimlerine ait aday listelerini Merkez İlçe Seçim Kurulu'na teslim etti. İşte o liste…
20.02.2024
18:08
HÜDAPAR Bingöl meclis üyeleri listesi açıklandı
HÜDAPAR Bingöl meclis üyeleri listesi açıklandı
Hür Dava Partisi (HÜDAPAR) İl Başkanlığı, belediye başkanlığı, belediye meclis üyeliği ve il genel meclisi üyelikleri seçimlerine ait aday listelerini Merkez İlçe Seçim Kurulu'na teslim etti.
20.02.2024
17:33
Ak Parti`nin Bingöl meclis üyeleri listesi belli oldu
Ak Parti'nin Bingöl meclis üyeleri listesi belli oldu
AK Parti Bingöl İl Başkanlığı, belediye başkanlığı, belediye meclis üyeliği ve il genel meclisi üyelikleri seçimlerine ait aday listelerini saat 17.00'a dakikalar kala Merkez İlçe Seçim Kurulu'na teslim etti. İşte o liste...
20.02.2024
16:53
Harçlıklarını `SMA`lı bebeğe bağışladılar!
Harçlıklarını 'SMA'lı bebeğe bağışladılar!
Bingöl Murat İlkokulu öğrencileri, SMA Hastası Aziz Ali bebek için başlatılan kampanyaya harçlıklarını bağışlayarak destek verdiler.
20.02.2024
14:59
Yabancı öğrenciler Hesarek`te ilkleri yaşadılar
Yabancı öğrenciler Hesarek'te ilkleri yaşadılar
Bingöl Üniversitesinde okuyan yabancı uyruklu öğrenciler Hesarek Kayak Merkezi'nde dolu dolu bir gün geçirdi. Öğrencilerin birçoğu ilk defa kar görürken birçoğu da ilk kez kayak tesisine gitti.
20.02.2024
14:43
Partiler listelerini teslim ediyor!
Partiler listelerini teslim ediyor!
Yerel seçim takvimine göre siyasi partiler aday listelerini bugün en geç saat 17.00'ye kadar teslim edecek. Kesin aday listeleri 3 Mart'ta açıklanacak.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın