KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
06 Şubat 2023 Pazartesi
-1 °C Kar

Anacur, şube başkanlığına seçildi

Sağlık İş Sendikası Bingöl Şubesi 1. Olağan Genel Kurulu yapıldı. Genel kurul da Şube Başkanlığı'na Ercan Anacur seçildi. Şube yönetimi ise Ali Yılmaz ve Ömer Altunbay'dan oluştu.

Anacur, şube başkanlığına seçildi
06 ARALIK 2022 SALI 18:36
1
1020
0
AA aa

Genel Kurula Sağlık İş Genel Başkanı Devlet Sert, Genel Başkan Yardımcısı Remzi Karataş, Genel Başkan Danışmanımız Fadlı Erdem, AK Parti  İl Başkan Vekili Aydın Çeçen ve birçok STK temsilcisi katıldı.

Sendikamızın Bingöl Şubesi 1. Olağan Genel Kurulu'nda konuşan Genel Başkan Devlet Sert, Sağlık Bakanlığı ile bankalar arasında yürütülen promosyon ihale sürecinin uzatılmasının işyerlerindeki huzursuzluğu ve endişeyi artırdığına dikkat çekerken, ihale sürecinin şeffaf olmasını, taraflara bilgi verilmesini ve imza atılacak anlaşmanın emsallerin üzerinde olması gerektiğini söyledi.

Genel Başkan Sert, Bingöl Şube Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Hepinizin yakından bildiği üzere Sağlık Bakanlığı, çalışanlar adına bankalarla promosyon anlaşması ihale sürecini yürütmektedir.

İşkolumuzu ilgilendiren banka promosyonu ihalelerinin il Sağlık Müdürlükleri uhdesinden alınarak Sağlık Bakanlığı tarafından ve uygulama birliği sağlanarak sonuçlandırılması kararı verildiğinde memnun olmuştuk. Ancak gelinen nokta itibariyle sürecin şeffaf olmaması ve tarafların bilgilendirilmemesi, promosyonlarla ilgili bir kaos ortamı oluşturdu.

Pek çok İl Sağlık Müdürlüğü'nde gerçekten çalışanları memnun edebilecek rakamlara ulaşılmışken süreçler iptal edilmiş, tek elden Sağlık Bakanlığı uhdesine verilmişti.

Bakanlık tarafından yürütülen görüşmelerde daha önce il sağlık müdürlüklerine teklif edilen rakamların yarı yarıya azaldığını, bankaların tekliflerinde diğer kurum ve kuruluşlara teklif ettikleri rakamları Sağlık Bakanlığı'na teklif etmedikleri duyumlarını alıyoruz.

“SÜREÇ UZADIKÇA İŞYERLERİNDE HUZURSUZLUK ARTIYOR”

Sağlık Bakanlığı sürece ilişkin tarafları bilgilendirmediği için, rakamların doğru olup olmadığı, sürecin ne zaman sonuçlanacağı gibi belirsizlikler ve algılar devam ediyor.

Sağlık işçilerinin yetkili sendikası Öz Sağlık-İş olarak öncelikle günümüz şartlarında mevcut koşulların en iyisinin sağlanarak Sağlık Bakanlığı promosyon anlaşmasının emsallerinin üzerinde olması gerektiğini buradan bir kez daha yineliyorum.

Süreç uzadığı için bakanlığa bağlı kurum kuruluşlarda sağlık çalışanları arasında huzursuzluk giderek artıyor, kaostan beslenen kimi kitleler devlet aleyhtarı, millet aleyhtarı söylemler geliştiriyor.

Bunlara meydan vermemek gerekir. Bankaların açıklanan kârlılık oranları ortadadır. Sağlık Bakanlığı yürütülen ihale sürecinde çalışanların beklentisini karşılayacak rakamlara imza atılmalıdır.

“ÇALIŞMA HAYATININ SORUNLARINI ÇÖZMEK İÇİN KONFEDERASYONUMUZLA BİRLİKTE BÜYÜK BİR MÜCADELE VERİYORUZ”

Çalışma hayatımızın ve işkolumuzun problemleri var.  Çözmek için gece gündüz tüm teşkilatımızla birlikte mücadele veriyoruz.

Zorunlu emeklilik ile ilgili çalışmalarımızdaki büyük mücadelenin sonunda müjde aldık. Sırada tayin ve becayiş var. Onu da bizler çözeceğiz. Konfederasyonumuz HAK-İŞ ile Sendikamızın bu konudaki büyük mücadelesinin inşallah üyelerimizin sıkıntılarını çözecek şekilde sonuçlanmasını umuyoruz.

“TEKNİK FARKLARIN ÖDENMESİ KONUSUNDAKİ ISRARIMIZ DEVAM EDECEK”

Sendikamız Sağlık Bakanlığı'nda üçüncü kez yetkili sendika oldu. Sağlık işçilerinin sendikamıza olan teveccühlerine şükranlarımızı sunuyoruz.

Toplu iş sözleşmesi taslağımızı sizlerden gelen talepler doğrultusunda hazırladık ve  TÜHİS'e  ilettik. İnşallah bu taleplerimize karşı durulmaz ve işveren sendikası ile oturacağımız masadan işçi kesiminin kazancı ile kalkacağız. Pek çok talebimizi masaya koyduk, teknik farkların ödenmesi konusundaki ısrarımız da devam edecek.

“SOSYAL HİZMET İŞÇİLERİ ADINA KÇP'Yİ DELDİK”

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nda görev yapan işçilerimiz adına geçtiğimiz yıl masada verdiğimiz mücadele, grev ve uygulama kararlılığımız hepimizin hafızasındadır. Sosyal hizmet çalışanları adına ilk defa  Kamu  Çerçeve  Protokolü'nü delen Sendika olduk. Grev ve uygulama kararı alan sendika olduk.  Sonuna kadar mücadeleye devam ettik ve Toplu  İş sözleşmesi imzaladık. Sorunlarımız yok mu elbette var. Ama unutmayın ki  Öz sağlık-İş Sendikası da  var. Sizlerin emeklerinin karşılığı asla ücret olarak ödenmez ama bilin ki Öz Sağlık-İş sendikası alır, diğer sendikalar peşinden gelir.”

Bingöl Şube Başkanı Ercan Anacur ise şu ifadelere yer verdi:

“Bizlerin ülkemizin her bir yanında sürdürdüğü bu mücadele sadece sendikal bir mücadele değil, sadece örgütlü bir toplum oluşturmak değil, aynı zamanda güçlü, büyük, inandığı değerler uğruna hizmet veren Öz Sağlık İş Sendikamızın gücüne güç katma yolculuğudur.

Bugün Şubemizin ilk kongresi, ilk genel kurulu.  Atamalardan seçimlere kadar gelmiş olduğumuz bu yolculuk, sendika içi demokrasinin varlığının, kazanımının getirdiği huzurlu, şeffaf bir yolculuk.

Çok emek verdik, gece gündüz sahada, kurumlarımızda, işyerlerimizde üyemiz olsun ya da olmasın tüm sağlık ve sosyal hizmet işçilerimizin yanında olmaya, derdi ile dertlenmeye, hüznünü-sevincini paylaşmaya büyük özen gösterdik.

Çok çalışmak için yola çıktık, çalıştık, çabaladık. Biz üzerimize düşenle mükellefiz, “başarı çalışanındır” düsturuyla hareket ettik. Takdir önce Cenab-ı Hakka, sonra her bir ferdini aziz bildiğimiz teşkilatımıza aittir.

Birliğimizden, beraberliğimizden, aile bağımızdan vazgeçmediğimiz sürece Allah'ın izni ile Öz Sağlık-İş Sendikamız her daim var olacak, her daim güçlü kalacak, sağlık ve sosyal hizmet işçileri bu çatı altında her daim huzurlu, mutlu, kazançlı olacaklardır. Buna yürekten inanıyoruz. Bunun sürekliliği için heyecanımızı, enerjimizi yüksek tutuyor, çabamızı her geçen gün artırarak yol almaya devam ediyoruz.

Hep birlikte güçlüyüz ve sonuç ne olursa olun bu gücü arkamıza alarak çalışmaya, hizmet etmeye devam edeceğiz.”

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
06.02.2023
06:15
DEPREM BİNGÖL`DE DE HASARA NEDEN OLDU
DEPREM BİNGÖL'DE DE HASARA NEDEN OLDU
Bingöl Valisi Kadir Ekinci: 'Birkaç ilçemizde ufak çatlak ihbarları var onun ötesinde çok şükür büyük bir ihbar tarafımıza henüz ulaşmadı. Ekiplerimiz sahada tarama yapıyorlar şu an.'
05.02.2023
18:51
2 bin 323 engelli memur alınacak
2 bin 323 engelli memur alınacak
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, 'Şubat ayı sonunda 2 bin 323 engelli bireyin kamuya memur olarak yerleştirilmesini gerçekleştireceğiz. Böylelikle kamuda çalışan engelli memur sayımızı 67 bin 985'e çıkarmış olacağız' dedi.
05.02.2023
18:28
Bingöl Valiliği, tipi ve soba zehirlenmesine karşı uyardı!
Bingöl Valiliği, tipi ve soba zehirlenmesine karşı uyardı!
Bingöl'deki etkisini sürdüren yoğun kar nedeniyle ardı ardına uyarılarda bulunan Bingöl Valiliği, tipi uyarısında bulunurken soba zehirlenmelerine karşı tedbirli olunmasını da istedi!
05.02.2023
17:10
Meteorolojiden çığ uyarısı!
Meteorolojiden çığ uyarısı!
Meteoroloji Elazığ Bölge Müdürlüğü, Bingöl'ün de içinde bulunduğu bölge illeri için çığ uyarısı yaptı.
05.02.2023
17:10
Belediye Uyardı; Çatılara DİKKAT!
Belediye Uyardı; Çatılara DİKKAT!
Bingöl'de etkisini sürdüren yoğun kar nedeniyle çalışmalarını sürdüren Bingöl Belediyesi, çatılarda oluşan buz sarkıtlarını temizlerken bir de uyarıda bulundu; 'Çatılarda biriken ve tabanı buzlanan kar kütlelerine ve buz sarkıtlarına karşı hem yayaların hem de araç sahiplerinin tedbirli olmasını diliyoruz'.'
05.02.2023
17:03
Barolardan Hülakü`ye destek
Barolardan Hülakü'ye destek
Türkiye Barolar Birliği ve 75 barodan yapılan ortak basın açıklamasında, Bingöl Barosu Başkanı Ömer Faruk Hülakü'nün hedef gösterildiği belirtilerek, 'Bu hedef gösterme girişimlerinin hala devam ediyor olmasının en temel sebebi şüphesiz ki cezasızlık kültürüdür'denildi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın