KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
05 Şubat 2023 Pazar
-2 °C Hafif kar ve sis

Arıkan: 'Şehrimize yeni bir vizyon katıyoruz'

Faaliyete giren Bingöl Belediyesi yeni hizmet binasını çevreleyen yollar, genişletilerek estetik hale dönüştürüldü. Yeni imar yollarının da dahil edilmesiyle bölgedeki yoğun trafik nefes alır hale getirildi. Devam eden diğer projelere de dikkat çeken Başkan Arıkan: 'Projelerimizi yakın gelecekte tamamlayıp şehrimize yeni bir vizyon katacak ve hizmet çıtamızı üst seviyeye taşımış olacağız' dedi.

Arıkan: `Şehrimize yeni bir vizyon katıyoruz`
22 EKİM 2022 CUMARTESİ 14:28
52
4401
17
AA aa

Şehrin birçok noktasında çalışmalarını sürdüren Bingöl Belediyesi, Yeni Hizmet Binası çevresindeki yol ağlarını tamamlayarak hizmete açtı.

Belediye Başkanı Erdal Arıkan, gazetecilere yaptığı açıklamada bina çevresindeki mevcut 2 şeritli yolları 4 ile 6 şeride yükseltip, yeni imar yolları da dahil ederek trafiğe rahat bir nefes aldıklarını vurguladı.

Başkan Arıkan, “Genç Caddesi ile Hastane Caddesini birbirine bağlayan 3 şeritli yolumuzu, yaklaşık 15 metre genişletilerek 6 şeritli yola dönüştürüldük. Genç Caddesi'ndeki trafiği rahatlatmak için 4 şeritli yeni alternatif yol güzergahı oluşturduk. Belediye hizmet binamızın ön kısmında bulunan ve trafiğin yoğun olduğu İstiklal Marşı Caddemizi 2 şeritten 4 şeride yükselttik. Tarım ve Orman İl Müdürlüğü eski hizmet binası alanından yeni imar yolu açarak, yollarımıza bağlantı sağlamış olduk.

Arıkan, yeni hizmet binasını çevreleyen yol, kaldırım, ışıklandırma, çevre düzenlemesi ve trafik konularındaki gelişmeleri şöyle sıraladı;

YOL GENİŞLİĞİ TUGAY KAVŞAĞI'NA UZANACAK

Telekom Kavşağı ile Askeri Alanın 1. Nizamiye kapısına kadar olan 3 şeritli yolumuz yenileme çalışmaları kapsamında 6 şeride çıkarıldı. Tugay Kavşağı'na kadar olan kısım için de Milli Savunma Bakanlığı ile imzaladığımız protokol kapsamında önümüzdeki günlerde yıkılıp genişletilecek. Bu sayede Telekom Kavşağı ile Tugay Kavşağı arası 6 şeritli çok geniş bir yol ağına kavuşacak.

YENİ İMAR YOLLARI YENİ ALTERNATİFLER OLDU

Belediye binası arkasında açılan 4 şeritli yeni imar yoluyla Genç Caddesi'ni; Yenişehir Mahallesi, Yeşilyurt Mahallesi ve Beşyol mevkii ile birlikte diğer mahallelerimize bağlamış olduk. Ayrıca Tarım ve Orman İl Müdürlüğü'nün Düzağaç'taki yeni binasına taşınarak arsasının belediyeye devredilmesiyle o bölgede de yeni imar yolu açtık. Bu yolumuzla birlikte Belediye Binası ile Yenişehir Mahallesini bir birine bağlayıp, özellikle Hastane Caddesi'ndeki bağlantı yollarındaki tıkanıklıkları ve aksamaları ortadan kaldırmış olduk.

TELEKOM KAVŞAĞI NEFES ALACAK

Yoğunluk nedeniyle trafiğin aksadığı Telekom Kavşağındaki trafik yoğunluğu da, genişletilmiş yollar ve yeni imar yolumuzla birlikte tarih olacak. Trafik akışına yönelik düzenlemeler de, yakın zaman Emniyet Müdürlüğü ve İl Trafik Komisyonu'nca belirlenecek. Bu sayede Telekom Kavşağı'ndaki karmaşa da ortadan kalkmış olacak.

HEM ARAÇ HEM DE YAYA TRAFİĞİ GÜVENLİĞİ SAĞLANDI

Daha önce iki ve üç aracın yan yana gitmekte zorlandığı yollarımızı, 6 aracın rahatlıkla kullanabileceği genişliğe kavuşturduk. Araç sahiplerinin yaşadığı sıkıntılar tarih olurken, yaya güvenliğini de en üst seviyeye çıkarmış olduk. Bu bölge, bir yürüyüş yolu olarak da kullanılabilecek. Yine bu bölgemizde Çevre düzenlemesini de yaparak yepyeni bir yaşam alanı oluşturacağız. Bu bölge, Bingöl merkezin önemli bir simgesi haline dönüşecektir.

IŞIKLANDIRMA ÇALIŞMASIYLA ESTETİK HALE DÖNÜŞTÜRÜLDÜ

Belediye hizmet binası çevresindeki tüm bu çalışmalarımız, kar tanesi ışıklandırma sistemimizle de taçlandırdık. Bu bölgeyi kullanan vatandaşlarımız, eski köhne görüntüler karşısında yepyeni görünüm görünce güzelliği hissediyorlar. Memleket aşkıyla çalışmalarımızı sürdürüp, kalıcı eserler inşa etmeye devam edeceğiz İnşallah.

KÜLTÜR PARKI KALDIRIMLARI GENİŞLİYOR

Bölgedeki yol ve kaldırım genişletme ile çevre düzenlemesine ek olarak Telekom Kavşağı ile Polisevi Kavşağı arasında Kültür Parkı'nı hizalayan kaldırımları da genişletiyoruz. Burada çok güzel yürüyüş ve dinlenme alanları oluşturuyoruz. Çalışmayla birlikte hem yol ve kaldırımlarımız genişlemiş olacak hem de çok güzel bir sosyal alanı ilimizi kavuşturmuş olacağız.

“BİNGÖL'ÜN VİZYON PROJELERİNİ HAYATA GEÇİRİYORUZ”

Bingöl'ün her alanında yürüttüğümüz çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyor. Kentsel dönüşüm projesi, kent meydanı, eski il özel idaresi alanında uygulanacak modern park projemiz, kurulumu devam eden asfalt plentimiz, Çapakçur vadisi yamaç projesi, millet bahçesi, gençlik merkezi, 7 adet semt sahası devam eden birçok projemizin yapım çalışmaları sürüyor.  Projelerimizi yakın zamanda tamamlayıp şehrimize yeni bir vizyon katacak ve hizmet çıtamızı üst seviyeye taşımış olacağız.

ÖNCESİ VE SONRASI VİDEODA..... 

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_96216)
26 Ekim 2022 Çarşamba 11:03
Değerli başkanım bizi mahcup etmediniz size güvendik bir bir projelerinizi yapıyorsunuz çok modern bir Bingöl olma yolunda emin adımlar atmaya devam ediniz.
Beğendim (0) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_96200)
25 Ekim 2022 Salı 15:41
Emeginize saglik baskanim, ordaki bos alanin buyuk bir kismini guzel bir yesil alana cevirebilirseniz daha guzel olur.
Beğendim (0) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_96183)
24 Ekim 2022 Pazartesi 20:38
avrupa şehir meydanlarındaki taş ev gorunumlu guzel bir kutuphane yapın 3 katlı. vizyon o zaman belli olur.
Beğendim (3) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_96181)
24 Ekim 2022 Pazartesi 18:01
Şu Ulu cami'nin önündeki wc'nin kaldırıp oradaki kokuya da bir son verseniz çok iyi olacak. Şehrin ana göbeğinde koca bir tuvalet girişi ve bir o kadar da ağır kokusu bir şehire hiç yakışmayan bir görüntü.
Beğendim (4) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_96177)
24 Ekim 2022 Pazartesi 15:07
Sayın Başkan ihalesi yücel Burakgazi döneminde yapılmış sizin döneminiz bitmek üzere tek yaptığınız gözle görülür. Hizmet Binası yapıldı. Çarşının geri kalan tarafın tamamı ise. En son Serdar ATALAY tarafından yapılan yol ve kaldırımlarla kaldı.
Beğendim (3) Beğenmedim (3)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_96174)
24 Ekim 2022 Pazartesi 08:34
HİZMETLER İYİ. KÖPRÜNÜN YANMAYAN LEDLERİ NEZAMAN YANACAK
Beğendim (4) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_96173)
24 Ekim 2022 Pazartesi 06:21
Bazı yorumlar nasıl da belli oluyor başkanın adamları tarafından yazıldığı. Ben şehrin geneline bakarım ve şehrin her tarafına hizmet eşit gidiyor mu gitmiyor mu? Fotoğrafta ki bölgeye yapılanlar ile belediye sınıfı geçemez.
Beğendim (6) Beğenmedim (1)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_96171)
23 Ekim 2022 Pazar 19:29
Kendi mahallen mazrada mergde bir park yapma imkanı fırsatı bulabilirsiniz.
Beğendim (1) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_96169)
23 Ekim 2022 Pazar 14:57
Önemli olan sadece beledıyenın etrafı degıl şehri her köşesıne hızmet göturmek uydukent kent park etrafı uzun süredır kazılmış bır türlü astfaltı yapılmıyor kent park çöpten geçılmıyor banklar kırık dökük çöp spetlerı aynı şekıl kırılmış sahip cıkan yok kültür parkın etrafına kaldırım yapacagınıza yol genişletmesı yapın madem astfalt pılentı kuruluyor neden bu kadar kılıtlı taş yapılıyor beledıye bınasıda kendı evınızdır mecburen oturacak yerınız olacak
Beğendim (11) Beğenmedim (2)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_96168)
23 Ekim 2022 Pazar 13:00
Daha gidecek çok yolumuz, yapılacak çok işimiz var. Ayrıca çağın çok gerisinden geliyoruz. Büyük bir hızla ilerleyip modern çağı yakalamalıyız.
Beğendim (15) Beğenmedim (0)Cevapla
04.02.2023
21:42
Şehrin gözdesi ama yolu kapalı!
Şehrin gözdesi ama yolu kapalı!
Şehrin tek kış turizm merkezi olan ve bölgeden çok sayıda ziyaretçi ağırlayan Hesarek Kayak Merkezi'nde ulaşım sorununun hemen her yıl yaşanması ziyaretçilerin tepkisine neden olurken, şehrin yöneticilerinin duruma duyarız kalması da sert bir dille eleştiriliyor.
04.02.2023
20:52
Seçim öncesi fitne uyarısı...!
Seçim öncesi fitne uyarısı...!
Yaklaşan seçim öncesi aile bireylerini fitnelere karşı dikkatli olmaları hususunda uyaran Solaxan Aşireti Aile Büyükleri, siyasi tercihlerden dolayı kırgınlık ve küskünlük olmamasını da istedi.
03.02.2023
18:10
`Prestij Meselesi` vizyona girdi
'Prestij Meselesi' vizyona girdi
Mahsun Kırmızıgül'ün senaryosunu yazdığı ve yönettiği 'Prestij Meselesi' bugün vizyona girdi. Filmde, Bingöllü hemşehrilerimiz Yusuf Buyankara ve Cahit Balat da yer alıyor.
03.02.2023
16:49
131 köy yolunun açılması için çalışmalar sürüyor
131 köy yolunun açılması için çalışmalar sürüyor
Bingöl'de dün etkisini gösteren kar yağışı nedeniyle kapanan 131 köy yolunda İl Özel İdaresi ekiplerinin çalışmaları sürüyor.
03.02.2023
16:47
60 yaşındaki hasta, 3 saatlik çalışmayla hastaneye ulaştırıldı
60 yaşındaki hasta, 3 saatlik çalışmayla hastaneye ulaştırıldı
Bingöl'ün Genç ilçesine bağlı Keklikdere Köyü'nde rahatsızlanan 60 yaşındaki hasta, Genç Kaymakamlığı İlçe Özel İdaresi ekiplerinin 3 saatlik yol açma çalışması sonucu hastaneye götürüldü.
03.02.2023
16:46
EYT teklifi komisyondan geçti
EYT teklifi komisyondan geçti
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Cevdet Yılmaz; 'EYT kapsamında emekli olanlardan çalışmaya devam edenlere 5 puan prim desteği, taşerondan kadroya geçenlerde zorunlu emekli olma şartının kaldırılmasını içeriyor.'
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın