KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
23 Nisan 2024 Salı
°C

Artık, bin 440 km yol gitmeyecekler

Solhan Devlet Hastanesi, Bingöl'de bir ilki gerçekleştirerek, bir ilçede ilk hemodiyaliz ünitesi açtı. 13 hastası olan hemodiyaliz ünitesi, 6 ünite ile hizmet veriyor.

Artık, bin 440 km yol gitmeyecekler
08 AĞUSTOS 2011 PAZARTESİ 01:55
0
1587
0
AA aa

Haftada üç kez hemodiyalize girmek zorunda olan bir hasta, bir ayda 12 kez Bingöl'de gidip gelmek zorunda kalıyordu. Bir gidiş-gelişin 120 km olduğu düşünüldüğünde, toplamda bir hasta ayda bin 440 km yol kat ediyordu. Artık, bu yolu gitmeyecek olan hastalar, modern bir diyaliz ünitesinde tedavi görmenin mutluluğunu yaşıyorlar. Pazar günleri hariç, Solhan Devlet Hastanesi Hemodiyaliz Ünitesi haftanın altı günü hizmet veriyor. 

Kendi bütçelerinden yaptılar

Edinilen bilgilere göre, Solhan Devlet Hastanesi, bünyesinde açtığı diyaliz ünitesinin tüm alımlarını kendi bütçesinden karşılamış. Tüm makine ve ekipmanlarını hastane bütçesinden karşılayan Solhan Devlet Hastanesi, Ağustos Ayı içerisinde de ameliyathanesini hizmete açmanın çabasında.
Bünyesindeki 3 ambulansla 24 saat acil poliklinik hizmeti veren Solhan Devlet Hastanesi'nde ayrıca Dahiliye Uzmanı, Genel Cerrahi Uzmanı, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı, Anestezi Uzmanı, Aile Hekimliği Uzmanı ve diş hekimliği polikliniklerinde de hizmet veriliyor.

Resmi açılışı yapıldı

İki haftadan beri hastalarına hizmet veren Solhan Devlet Hastanesi'nin Hemodiyaliz Ünitesi'nin resmi açılışı da geçen Çarşamba günü yapıldı. Açılışa, AK Parti Bingöl Milletvekili Eşref Taş, Bingöl Valisi M.Hakan Güvençer, Solhan Kaymakamı Şeref Aydın, Solhan Belediye Başkanı Niyazi Çavuşoğlu, Solhan Garnizon Komutanı, İl Sağlık Müdürü Cihan Tekin, Bingöl Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Rıdvan Açıkalın, Bingöl Kadın ve Çocuk Hastanesi Başhekimi Dr. Aydın Budunoğlu ve çok sayıda kurum amiri katıldı. Vali Güvençer, emeği geçen herkese teşekkür ettiğini belirterek, “başhekimi kutluyorum” dedi. Solhan'ın çok önemli hizmet aldığını belirten Güvençer, Solhan'dan memnun ayrıldığını ifade etti.

Bingölonline / Solhan
 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
23.04.2024
14:19
23 Nisan`da valilik makamına oturan Muhammed, `Bingöl`de dayanaksız binaların yapılmasına izin vermeyeceğiz`
23 Nisan'da valilik makamına oturan Muhammed, 'Bingöl'de dayanaksız binaların yapılmasına izin vermeyeceğiz'
Bingöl Valisi Ahmet Hamdi Usta, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında makamını temsili olarak 6'ıncı sınıf öğrencisi Muhammed Berke Saray'a devretti. 6'ıncı sınıf öğrencisi Muhammed Berke, deprem bölgesi Bingöl'de dayanıksız yapılara izin verilmemesini temsili belediye başkanına iletti.
22.04.2024
15:24
Emeklilere yönelik 9 maddede destek programı
Emeklilere yönelik 9 maddede destek programı
Hükümet, emeklilere hane halkı gelirine ve yaşanılan bölgeye göre değişen destek formülleri üzerinde çalışıyor. Yakında kamuoyuna açıklanması beklenen 9 maddede emekli düzenlemesinde detaylar belli oldu.
22.04.2024
14:50
Doğa harikası yüzen adaları görenler görmeyenlere tavsiye ediyor
Doğa harikası yüzen adaları görenler görmeyenlere tavsiye ediyor
Bingöl'ün Solhan ilçesinde bulunan doğa harikası yüzen adalar, baharla birlikte ziyaretçilerini ağırlamaya başladı. Trabzon'dan aileleri ile bölgeye gelen vatandaşlar, 'Herkesin burayı görmesini de tavsiye ederiz' dediler.
22.04.2024
14:49
Bingöl`de yüzde 75 hibeli sebze fidesi dağıtılacak
Bingöl'de yüzde 75 hibeli sebze fidesi dağıtılacak
Bingöl İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, yüzde 75 hibe ile domates, biber ve patlıcan fidesi temin ederek çiftçilere dağıtacak. Başvurular başladı.
22.04.2024
14:47
Katil İsrail`in `Gazze` vahşetine tepki yürüyüşü
Katil İsrail'in 'Gazze' vahşetine tepki yürüyüşü
Bingöl İslami Kardeşlik ve Dayanışma Platformu tarafından Gazze'de yaşanan vahşeti kınamak için yürüyüş ve basın açıklaması düzenledi. Açıklamada; 'Gazze'de katliam var ama aynı zamanda izzetli bir direniş var. Umudumuzu kaybetmeyeceğiz' vurgusu yapıldı!
22.04.2024
14:46
Bingöl`de otomobilin çarptığı inek telef oldu
Bingöl'de otomobilin çarptığı inek telef oldu
Bingöl-Muş Karayolu'nda otomobilin çarptığı inek telef oldu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın