KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
23 Haziran 2024 Pazar
°C

Askıda balık var

Genç İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin başlattığı Gönülden Gönül'e Elden Ele 'Askıda ekmek' projesinden etkilenen bir balıkçı, her gün ihtiyaç sahibi ailelere ücretsiz balık dağıtmaya başladı.

Askıda balık var
01 OCAK 2020 ÇARŞAMBA 15:49
6
4189
6
AA aa

Genç İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin okul idaresi ve öğretmenleri ile birlikte hazırladıkları ve Bingöl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün özel jüri ödülünü kazandığı ‘Askıda ekmek projesi' Genç ilçesinde bir balıkçıya da örnek oldu.

Projeyi basında gördüğünde çok etkilendiğini ve kendisinin de neler yapabileceğini düşündüğünü ifade eden Bayram Kalabalık isimli balıkçı, aklına dar gelirli ailelere balık dağıtmak geldiğini söyledi.

Kalabalık şunları söyledi. “İlçede küçük bir alanda balık satarak geçimimi sağlamaya çalışıyorum. Her gün anlaştığımız balıkçılardan aldığımız balıkları satıyoruz. Geçen hafta gazetenizde okuduğum bir haber beni çok etkiledi. Küçükler biriktirdikleri harçlıkları fırıncılara verip fırıncılarında destekleri ile evine ekmek götüremeyen insanlara katkı sunmak için askıda ekmek projesi gerçekleştirmiş. Bende derin bir iz bırakan bu haberin ardından bende neden bende böylesi büyük hayırlara vesile olan yardımlaşma kervanına katılmamayım diye düşündüm. Sonra çevremdekilere de haber vererek balık almak isteyen ancak durumu olmayan vatandaşları bana yönlendirmelerini istedim. Tezgahımda her gün poşetlediğim balıkları ihtiyaç sahibi kişilere ücretsiz vermeye başladım” dedi.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_54092)
03 Ocak 2020 Cuma 07:15
Allah kabul etsin sevgili kardeşim Allah kazancına bolluk versin keşke maddi durumu iyi olan herkes ihtiyaç sahiplerini arayıp yardım etseydi. Umarım bu davranışlarınız bir çoğuna örnek olacaktır.
Misafir Kullanıcı (@Misafir_54049)
02 Ocak 2020 Perşembe 08:33
Allah senden razı olsun yüreği güzel insan
Misafir Kullanıcı (@Misafir_54040)
02 Ocak 2020 Perşembe 06:09
Allah da seni sevindirsin Bayram Bey kardeşim.
Misafir Kullanıcı (@Misafir_54038)
02 Ocak 2020 Perşembe 00:08
Maşaallah adamın dibisin Abi.
Misafir Kullanıcı (@Misafir_54033)
01 Ocak 2020 Çarşamba 22:22
Helal olsun Allah yardımcınız olsun
Misafir Kullanıcı (@Misafir_54028)
01 Ocak 2020 Çarşamba 20:06
Çok güzel bir uygulama
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın