Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
09 Aralık 2021 Perşembe
4 °C Bulutlu

Atıcı'dan 'hayır' iddiası

CHP Mersin Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Atıcı, 16 Nisan'da yapılacak referanduma ilişkin, “1982'de de 'hayır' diyen Bingöllüler, 16 Nisan'da da 'hayır' diyecek” dedi.

22 MART 2017 ÇARŞAMBA 22:48
0
2392
1
AA aa
Atıcı`dan `hayır` iddiası

CHP Mersin Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Prof. Dr. Aytuğ Atıcı, referandum çalışmalarına görevli olarak bulunduğu Bingöl'ün ilçe ve köylerinde devam etti. Sancak beldesi, Adaklı ilçesi, Kiğı ilçesi ve Genç ilçesinde gerçekleştirdiği ziyaretlerde konuşan Atıcı, Anayasa değişikliğinin ne getirip ne götürdüğünü vatandaşlara anlatıp, ‘evet’ ya da ‘hayır’ oyu verecek herkesin ülkesini partisinin ve liderinin önüne koyarak karar vermesini istedi.

Bingöl Adaklı ilçesinde Kaymakam ve yerel yöneticileri ziyaret eden Atıcı, referandumun parti meselesi olmadığını, ülkenin yönetim şeklinin oylanacağı kritik bir seçim olduğunu vurgulayarak, Cumhuriyet’e sahip çıkılması gerektiğini belirtti.

Atıcı, Adaklı ilçe binasında partililerle bir araya gelerek, sonrasında gerçekleştirdiği esnaf ve kahvehane ziyaretlerinde padişahtan alınıp milletin kazandığı egemenliğin, şimdi tekrar bir tek kişiye verilmeye çalışıldığını belirterek, “milletimiz tek adam rejimine ‘hayır’ diyerek ülkesinin ve kendisinin geleceğini bir tek kişinin eline bırakmayacaktır” dedi.

Kiğı ilçesinde ilçe örgütü ve belediye başkanını ziyaret eden Atıcı, ardından gerçekleştirdiği esnaf ziyaretleri ve kahvehane toplantıları ile vatandaşlarla bir araya gelerek, yasama, yargı, yürütme ve hazinenin bir tek kişinin kontrolüne bırakılmasının denge ve denetim mekanizmasını yok edeceğini ve devleti felakete sürükleyeceğini anlattı.

Atıcı, Genç ilçesinde gerçekleştirdiği esnaf ve kahvehane toplantılarında, 1982 yılında darbe ürünü olarak dayatılan Anayasaya Bingöllülerin ‘hayır’ dediğini hatırlatarak, tıpkı o günlerdeki gibi olağanüstü hal koşullarında gidilen bu Anayasa değişikliğinde de Bingöllülerin tercihinin ‘hayır’dan yana olacağına inandığını söyledi. CHP Milletvekili Aytuğ Atıcı’nın, referandum çalışmalarına Bingöl’de Merkez ve Solhan ilçelerinde devam edeceği bildirildi.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
mustafa (@Misafir_20240)
23 Mart 2017 Perşembe 12:44
hero he he.....ne utanmaz arlanmazlar bunlar miletin aklı sizin gibi kıt deil seçimlerden önce milete kul köle olursunuz seçim bitti başlarsınız sövmeye...söylediklerinizi unutmadı milet weta ujara her bin ahır...diyor milet
Beğendim (0) Beğenmedim (0)Cevapla
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın