Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
22 Ocak 2022 Cumartesi
-7 °C Bulutlu

Aydemir: 'Öğrencilere soruşturma açılacağı tehdidini yapanlar kimlerdir?'

Bingöl Pir Ali Kız öğrenci yurdunda yaşanan olayın ardından Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu'na bir önerge veren Aydemir, şu iddiada bulundu: 'Öğrencilere soruşturma açılacağı tehdidini yapanlar kimlerdir? Herhangi bir öğrenciye bu sebeple soruşturma açılmış mıdır?'

07 ARALIK 2021 SALI 17:03
18
1318
0
AA aa
Aydemir: `Öğrencilere soruşturma açılacağı tehdidini yapanlar kimlerdir?`

HDP Bingöl Milletvekili Erdal Aydemir, Pir Ali Kız öğrenci yurdunda yaşanan gelişmelerle ilgili, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet M. Kasapoğlu tarafından yanıtlanması için meclise bir önerge sundu.

Aydemir, önergede şu iddialara yer verdi:

“Bingöl Pir Ali Kız Yurdunda son bir haftadır yaşanan olaylar, şehrin tamamında bir strese, gerginliğe sebep olmuş durumda. Bingöl Üniversitesi öğrencisi olan ve Pir Ali Kız Yurdunda kalan 20 yaşındaki Şifanur'un intihar edip hayatını kaybettiği olayın ardından henüz bir hafta geçmemişken eli bıçaklı bir erkeğin güvenliğe rağmen yurda girip son kata kadar çıktığı ve elindeki bıçakla tehditler savurduğu iddiası yurtta kalan öğrenciler tarafından dile getirilmektedir. Bu korkunç olay karşısında savunmasız kalan öğrenciler bir süre yurt bahçesinde "can güvenliğimiz yok" sloganları eşliğinde eylemlerde bulunmuşlardır. Kolluk kuvvetlerinin ve yurt güvenliğinin eylem yapan öğrencilere soruşturma tehdidinde bulundukları bizzat öğrenciler tarafından ifade edilmiştir. Kendi zafiyetlerini bir kenara bırakıp, güçlerini öğrenciler üzerinde göstermeye çalışan kolluk kuvvetlerinin bu tutumu da ayrıca gündeme alınması gereken önemli bir husus olarak görülmektedir.

Bu bağlamda;

1.) Pir Ali Kız Yurdunda neler oluyor? Şifanur'un intiharı ile ilgili herhangi bir bulgunuz var mıdır, soruşturma ne aşamadadır?

2.) Pir Ali Kız Yurduna giren kişi kimdir, hakkında soruşturma başlatıldı mı?

3.) Eli bıçaklı birisinin yurda girmesi bir güvenlik zafiyetinin olduğunu göstermekte, bu konuda bir yasal işlem başlatacak mısınız?

4.) Öğrencilere soruşturma açılacağı tehdidini yapanlar kimlerdir? Herhangi bir öğrenciye bu sebeple soruşturma açılmış mıdır?”

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın