KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
29 Eylül 2023 Cuma
25 °C Kısmen güneşli

Aydın Tutkal'ı arama faaliyetleri sürüyor!

Murat Nehri'nde akıntıya kapılarak kaybolan Aydın Tutkal'ı arama faaliyetlerine ilişkin açıklamada bulunan Bingöl Valiliği: 'Su Altı Arama Kurtarma Personelinden oluşan 14 kişilik dalgıç ekibi ve ilimizdeki ilgili kurum ve STK gönüllülerinden oluşan 160 personel ile alandaki çalışmalarımız aralıksız devam etmektedir.'

Aydın Tutkal`ı arama faaliyetleri sürüyor!
28 TEMMUZ 2022 PERŞEMBE 16:39
0
1143
0
AA aa

Murat Nehri'nde boğulma tehlikesi geçiren çocuğu kurtarmak isterken akıntıya kapılıp kaybolan Aydın Tutkal'ı arama çalışmaları devam ediyor.

Aydın Tutkal, arkadaşı Mücahit Keser ile birlikte 24 Temmuz 2022 tarihinde, Murat Nehrinde boğulma tehlikesi geçiren kız çocuğuna yardım etmek için suya atladı. Kız çocuğunu kurtaran iki arkadaştan Mücahit Keser, kurtulmayı başarırken, Aydın Tutkal akıntıya kapılarak kayboldu. Altıncı günde Aydın Tutkal'ı arama çalışmaları devam ederken, Bingöl Valiliği olayla ilgili açıklama yaptı. Valilikten yapılan açıklama şöyle: “İhbar üzerine Bingöl AFAD ve UMKE ekipleri anında olay yerine intikal etmiş ve arama tarama faaliyetlerine başlanmıştır. Olay yerinden gelen bilgiler doğrultusunda kayıp vatandaşımızın su altında olma ihtimali değerlendirilerek Acil Mesaj Formu ile AFAD Başkanlığından bölgeye dalgıç gönderilmesi talep edilmiştir.

İlk ihbar anından itibaren AFAD, UMKE, Jandarma, Emniyet görevlileri, Sivil Toplum Kuruluşu gönüllüleri ve vatandaşlarımızdan oluşan 45 kişilik ekiple arama tarama faaliyetleri başlatılmış olup saat 19:30 itibariyle Diyarbakır AFAD Müdürlüğünden 3 kişilik dalgıç ekibi de arama faaliyetlerine katılmıştır.

Arama tarama faaliyetlerinin devam ettiği 5. günde; Diyarbakır AFAD ve JAK Timi ile Batman Belediyesi ve Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü 'Su Altı Arama Kurtarma Personelinden oluşan 14 kişilik dalgıç ekibi ve ilimizdeki ilgili kurum ve STK gönüllülerinden oluşan 160 personel ile alandaki çalışmalarımız aralıksız devam etmektedir.”

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
29.09.2023
13:17
Elektrikte ekim tarifesi belli oldu zam geldi!
Elektrikte ekim tarifesi belli oldu zam geldi!
1 Ekim'den itibaren geçerli olacak yeni elektrik fiyat tarifesi belirlendi. Yeni tarifeye göre, konut aboneleri için zam yapılmazken, sanayi ve ticarethane abonelerinin kullandığı elektriğe ise yüzde 20 oranında zam yapıldı.
28.09.2023
17:07
Yedisu`da kuru fasulye festivali
Yedisu'da kuru fasulye festivali
Coğrafi işaretli Yedisu horoz kuru fasulyesi festivali düzenlendi. Bingöl Valisi Usta, 'Halihazırdaki 700 dekarda üretimin ekonomiye katkısı yaklaşık 17 milyon TL civarındadır. Hedeflediğimiz üretimin 4 bin dekarının ekonomiye katkısı ise 100 milyon civarında olacağını paylaşmak istiyorum' dedi.
28.09.2023
17:02
Bingöl`de kentsel dönüşümle yeni bir yaşam alanı oluşuyor
Bingöl'de kentsel dönüşümle yeni bir yaşam alanı oluşuyor
Konut ve iş yerlerinin tamamlandığı, alt yapı ve çevre düzenlemesinin sürdürüldüğü kentsel dönüşüm projesi alanında incelemelerde bulunan Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan; 'Bingöl için çok güzel bir yaşam alanı oluşuyor, mahallemizle birlikte şehrimizin çehresi değişiyor' dedi.
28.09.2023
16:56
Guldarlılarla buluşan Vali Usta;
Guldarlılarla buluşan Vali Usta; 'Ütenin yanındayım'
'Tarım ve üretimden alacağımız güç asli ve kalıcı gücümüz olacaktır' diyen Vali Usta; 'Bingöl Valisi olarak bu şehirde üretim adına atılacak her adımın yanında olacağım' dedi.
28.09.2023
16:55
Anaokulu öğrencilerine itfaiye birimi tanıtıldı
Anaokulu öğrencilerine itfaiye birimi tanıtıldı
Bingöl'de 25 Eylül-1 Ekim İtfaiye Haftası etkinlikleri çerçevesinde, anaokulu öğrencilerine itfaiye birimi tanıtıldı.
28.09.2023
03:06
Bingöl`de aranan 67 şahıs gözaltına alındı
Bingöl'de aranan 67 şahıs gözaltına alındı
Bingöl'de 21-25 Eylül tarihleri arasında yapılan çalışmalarda, aranan 67 şahıs gözaltına alındı, 72 araç trafikten men edildi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın