KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
24 Mayıs 2024 Cuma
°C

Baba Okuyucu talep etti, çalışmalar başladı

Karlıova ilçesine bağlı bir mezrada yaşayan ve çocuklarını sırtında taşıyarak dağları aşan Baba Kemal Okuyucu'nun talebinin ardından, mezradaki yolda revize çalışmaları başladı. Öte yandan öğrenciler için yapılacak olan köprünün de proje çalışmalarının devam ettiği öğrenildi.

Baba Okuyucu talep etti, çalışmalar başladı
11 KASIM 2019 PAZARTESİ 16:45
7
6177
3
AA aa

Geçtiğimiz haftalarda “Dağları aşıp, sulardan geçerek çocuklarını servise ulaştırıyor” haberiyle ülke gündemindeki yerini alan Kemal Okuyucu (55), çocukları için köprü talebinde bulunmuştu.

Baba Okuyucu'nun çağrısının ardından Bingöl Valiliği İl Özel İdaresi tarafından Kaynarpınar köyünün Aktaş mezrasında çeşitli çalışmalar başladı.

İl Özel İdaresi yetkililerinden alınan bilgilere göre, mezradaki mevcut yolda revize çalışmalarının başladığı ve kış şartlarında kullanılması için en uygun hale getirileceği öğrenildi.

Yetkililer; “ Fedakar babamızın talebi üzerine valiliğimiz koordinesinde hem biz hem de kaymakamlığımız tarafından çeşitli çalışmalar başladı. Peri Çayı'na öğrenciler için yapılması planlanan köprünün proje çalışmaları devam ediyor. Yine bu kapsamda mezrada kış aylarında heyelandan dolayı zarar gören mevcut yolda revize çalışmaları başlattık. Yolda düzenlenme ve stablize çalışmaları yaparak en uygun şekilde oradaki vatandaşların yararlanmalarını sağlayacağız” diye bilgi verdiler.

Ne olmuştu?

Bingöl'ün Karlıova ilçesine bağlı Kaynarpınar köyünün Aktaş mezrasında oturan Kemal Okuyucu (55), öğrenim gören 2 çocuğunu her gün servis aracına ulaştırmak için 4 kilometre yol gidiyor. Sırtına aldığı çocuklarıyla dağları aşıp, çaylardan geçen Okuyucu, okul çıkışı da onları alıp, aynı yoldan geri dönüyor. Servisin mezraya ulaşabilmesi için Peri Çayı üzerine köprü kurulmasını isteyen Okuyucu, yolda zaman zaman tehlike atlattıklarını söyledi.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_52637)
13 Kasım 2019 Çarşamba 13:42
Bunun gibi yüzlerce mağdur var bu baba sesini duyurdu türkiyeye ama sesini duyurumayan belkide binlerce kişi ve köy var... Allah kimseyi zora düşürmesin...
Misafir Kullanıcı (@Misafir_52591)
12 Kasım 2019 Salı 07:57
devletimizin halkının yanında olması adına cocuklarımız okuluna güvenli bir şekilde gitmesiçin yapılan bu hizmeti taktirle karşılıyorum
Misafir Kullanıcı (@Misafir_52585)
12 Kasım 2019 Salı 07:20
bizim karşıyaka yaya yolu rampası da yapılsa günde 5 bin kişi kullanıyor
24.05.2024
20:41
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz Bingöl`e geliyor
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz Bingöl'e geliyor
Yılmaz, Bingöl Üniversitesi mezuniyet törenine katılmak üzere geleceği kentte çeşitli temaslarda da bulunacak!
24.05.2024
17:49
Bingöl`ün trafik sorunları masaya yatırıldı
Bingöl'ün trafik sorunları masaya yatırıldı
İl Trafik Komisyonu Bingöl Valisi Ahmet Hamdi Usta başkanlığında toplandı. Alt komisyon kurulması kararının alındığı toplantıda, aktarılan görüşlerin bu komisyon tarafından tespiti ve üretilen çözümlerinin İl Trafik Komisyonuna sunması ve bu doğrultuda kesin kararın alınması kararlaştırıldı.
24.05.2024
17:03
Bingöl Valiliği, demir madeni ocağı için ‘ÇED Gerekli Değildir` Kararı verdi
Bingöl Valiliği, demir madeni ocağı için 'ÇED Gerekli Değildir' Kararı verdi
Genç İlçesi'nin Gözertepe ve Kavaklı Köyü Mevkiinde yürütülmesi planlanan ve yıllık 450 Bin ton (demir + pasa) üretimin yapılması hedeflenen demir madeni projesine 'ÇED gerekli değildir' kararı verildi.
24.05.2024
17:02
Yeni eğitim müfredatı onaylandı
Yeni eğitim müfredatı onaylandı
MEB, uzun süredir üzerinde çalışılan ve tartışmalara neden olan yeni müfredat taslağını Talim ve Terbiye Kurulu onayına sundu ve onaylandı. Bu onay ile birlikte, 'Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli' olarak da bilinen yeni müfredat, 2024-2025 eğitim-öğretim yılında kademeli olarak uygulamaya alınacak. Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı Prof. Dr. Demirli, 'Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli'nin askı sürecinde eğitim paydaşlarından gelen 67 bin 284 görüş ve öneri tek tek tasnif edildi' dedi.
24.05.2024
17:00
Bingöl`de 31 yıl önce şehit edilen 33 asker törenle anıldı
Bingöl'de 31 yıl önce şehit edilen 33 asker törenle anıldı
Bingöl'de 24 Mayıs 1993'te bölücü terör örgütü PKK tarafından şehit edilen silahsız ve sivil 33 asker, düzenlenen törenle anıldı. Vali Usta; 'Asker, polis, güvenlik korucusu ve sivil olmak üzere bugüne kadar 586 şehit veren Bingöl'ümüz dik duruşu ile terörle arasındaki mesafeyi net bir şekilde ortaya koymuştur' dedi.
24.05.2024
16:58
Gazi İbrahim Atik:
Gazi İbrahim Atik: 'Biz şoförlerin de terörist olabileceğini düşünmemiştik'
Bingöl-Elâzığ karayolunda 24 Mayıs 1993'te usta birliklerine giderken PKK'lı teröristler tarafından rehin alınan silahsız ve sivil 33 askerin şehit edildiği saldırıdan sağ kurtulan İbrahim Atik, 'Ölüme gidişin ücretini ödedik. Yola çıkarken yanımızda hiçbir koruma ve silah yoktu. Biz şoförlerin de terörist olabileceğini düşünmemiştik' dedi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın