KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
23 Nisan 2024 Salı
°C

Bakan Soylu: Buradan namus sözü veriyorum

Cumhuriyet tarihinin en büyük uyuşturucu yakalamalarını gerçekleştirdiklerini belirten Bakan Soylu, Buradan namus sözü veriyorum, çocuklarımızla, gençlerimizle, insanlarımızla onların zihniyetini ahlakını alt üst etmeye çalışan uyuşturucu satıcılarını yerin 7 kat dibine gömmezsek namerdiz şeklinde konuştu

Bakan Soylu: Buradan namus sözü veriyorum
01 MART 2019 CUMA 05:34
0
2846
1
AA aa

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Beylikdüzü'nde seçmenlerle bir araya geldi. Cumhuriyet tarihinin en büyük uyuşturucu yakalamalarını gerçekleştirdiklerini belirten Soylu, "Bir günde 7.2 ton esrar. 18 Avrupa ülkesinin bir yılda yakaladığını biz bir günde yakaladık. Buradan namus sözü veriyorum, çocuklarımızla, gençlerimizle, insanlarımızla onların zihniyetini ahlakını alt üst etmeye çalışan uyuşturucu satıcılarını yerin 7 kat dibine gömmezsek namerdiz" şeklinde konuştu.

Bakan Soylu, "Irak'ın Kuzeyi'nde bir hat kurup, bizi güneyimizden, bizi Ortadoğu'dan ayırmak için ellerinden gelen her şeyi yaptılar. Bize dediler ki, sizin hatlarınızı biz çizeriz, sizin sınırlarınızı biz yaparız, sizin anayasanızı biz yazarız, sizin ekonominizi elimizde biz tutarız, siz nereye müdahale edeceksiniz biz karar veririz. Biz de dedik ki onlara, siz bunlara karar veremezsiniz. Biz bulunduğumuz coğrafyada karar vermedikçe kimsenin oyun kurmasına izin vermeyiz" ifadelerini kullandı.

“UYUŞTURUCU SATICILARINI YERİN YEDİ KAT DİBİNE GÖMMEZSEK NAMERTİZ"

Cumhuriyet tarihinin en büyük uyuşturucu yakalamalarını gerçekleştirdiklerini belirten Soylu, "Bir günde 7.2 ton esrar. 18 Avrupa ülkesinin bir yılda yakaladığını biz bir günde yakaladık. Bilmenizi isterim ki, çok yoğun ve büyük bir mücadele ortaya koyuyoruz. 57 bin kişiyi kodese gönderdik. Kılıçdaroğlu çıkmış diyor ki, 'sadece uyuşturucu satıcılarını yakalıyorlar' E onları yakalıyoruz kötü mü ettik. 300 kişi kulaklarından tuttuk, uyuşturucunun organize çete liderlerini onları da kodese tekmeyi atarak gönderdik. Hiç merak etmeyin. Şunu buradan söz veriyorum. İyi ve kararlı bir mücadele ortaya koyuyoruz. Buradan namus sözü veriyorum, çocuklarımızla, gençlerimizle, insanlarımızla onların zihniyetini ahlakını alt üst etmeye çalışan uyuşturucu satıcılarını yerin 7 kat dibine gömmezsek namerdiz" şeklinde konuştu

“BÜTÜN DÜNYANIN HUZURUNA PARMAK ISIRDIĞI BİR TÜRKİYE'YE DOĞRU ADIM ADIM GİDİYORUZ"

2018 yılında organize suç çetelerine karşı büyük operasyonlar gerçekleştirdiklerini söyleyen Soylu, "275 organize suç çetesini çökerrtik. Bunun 10'u ulusal düzeyde. Öyle mafya falan biz dinlemeyiz, ezer geçeriz. Milletimize musallat olan kim varsa ona müsaade etmeyiz, etmeyeceğiz de. Bu ülkede herkese işine rahat giden, çocuğunu rahat üniversiteye gönderebilen, herkes eşini işe gönderdikten sonra gelecek mi gelmeyecek mi endişesi duymayan bütün dünyanın huzuruna parmak ısırdığı bir Türkiye'ye doğru adım adım gidiyoruz inşallah." dedi.

“50 GRAMLIK OY PUSULASINA İHTİYACIMIZ VAR"

Terörle mücadele hakkında da konuşan Süleyman Soylu, "Bir terör örgütü, arkasına Avrupa ve ABD var. Lojistik destek sağlıyorlar. Eğer güçsüz olursak, tepemize binerler, anamızdan emdiğimiz sütü burnumuzdan getirirler. Derdimiz o. İç güvenlikten sorumluyum ben İçişleri Bakanı olarak. İç güvenliğin sağlanması için, polisimizin, jandarmamızın rahat görev yapabilmesi için, diğer taraftan milletin huzur içinde olabilmesi için olması gereken bir şey var. O da siyasal istikrar ve siyasal güçtür. Bizim o 50 gramlık oy pusulasına ihtiyacımız var. Hadi teröristler yürüsün bakalım, yürüyorlar mı dağlarda. Eskiden İsrail'den isterdik gelmesini beklerdik. Şimdi kendimiz yapıyoruz, Türk mühendislerimiz yaptı. Çıldırdıkları bu biliyor musunuz." İfadelerini kullandı.

"ÖNÜMÜZDEKİ 4 BUÇUK YIL CUMHURİYET DÖNEMİMİZİN EN PARLAK 4 BUÇUK YILI OLACAK"

Önümüzdeki dönemle ilgili beklentilerini de anlatan Soylu, "Önümüzdeki 4 buçuk yıl cumhuriyet dönemimizin en parlak 4 buçuk yılı olacak, önümüzdeki 4 buçuk yıl ekonomide sıçrayacağımız 4 buçuk yıl olacak, önümüzdeki 4 buçuk yıl Türkiye'yi tehdit edenler avuçlarını yalayacak bir 4 buçuk yıl olacak. Cumhur ittifakI ile birlikte güçlü bir irade ile beraber güçlü bir şekilde, bir taraftan önümüzdeki 4 buçuk yıllık hükümette ve 5 yıl da belediyelerde güçlü bir adımı hep birlikte atacağız. Sizden güç, destek ve kuvvet isteyeceğiz. İstanbul'a PKK'yı bulaştırmayacaksınız değil mi, terör örgütüne bulaştırmayacaksınız değil mi. Allah sizden razı olsun" dedi.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_40654)
02 Mart 2019 Cumartesi 01:01
bu isi bitirecem kökünü getirecem demiyorsun kodese atacam tekme atacam diyorsun tonlarca yakaladim diyorsun elini kolunu salayan uyusturucu satiyor bu tonlarin cesmesini kurutacam desene ahkam kesmek kolay dimi dimi dimi
23.04.2024
14:19
23 Nisan`da valilik makamına oturan Muhammed, `Bingöl`de dayanaksız binaların yapılmasına izin vermeyeceğiz`
23 Nisan'da valilik makamına oturan Muhammed, 'Bingöl'de dayanaksız binaların yapılmasına izin vermeyeceğiz'
Bingöl Valisi Ahmet Hamdi Usta, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında makamını temsili olarak 6'ıncı sınıf öğrencisi Muhammed Berke Saray'a devretti. 6'ıncı sınıf öğrencisi Muhammed Berke, deprem bölgesi Bingöl'de dayanıksız yapılara izin verilmemesini temsili belediye başkanına iletti.
22.04.2024
15:24
Emeklilere yönelik 9 maddede destek programı
Emeklilere yönelik 9 maddede destek programı
Hükümet, emeklilere hane halkı gelirine ve yaşanılan bölgeye göre değişen destek formülleri üzerinde çalışıyor. Yakında kamuoyuna açıklanması beklenen 9 maddede emekli düzenlemesinde detaylar belli oldu.
22.04.2024
14:50
Doğa harikası yüzen adaları görenler görmeyenlere tavsiye ediyor
Doğa harikası yüzen adaları görenler görmeyenlere tavsiye ediyor
Bingöl'ün Solhan ilçesinde bulunan doğa harikası yüzen adalar, baharla birlikte ziyaretçilerini ağırlamaya başladı. Trabzon'dan aileleri ile bölgeye gelen vatandaşlar, 'Herkesin burayı görmesini de tavsiye ederiz' dediler.
22.04.2024
14:49
Bingöl`de yüzde 75 hibeli sebze fidesi dağıtılacak
Bingöl'de yüzde 75 hibeli sebze fidesi dağıtılacak
Bingöl İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, yüzde 75 hibe ile domates, biber ve patlıcan fidesi temin ederek çiftçilere dağıtacak. Başvurular başladı.
22.04.2024
14:47
Katil İsrail`in `Gazze` vahşetine tepki yürüyüşü
Katil İsrail'in 'Gazze' vahşetine tepki yürüyüşü
Bingöl İslami Kardeşlik ve Dayanışma Platformu tarafından Gazze'de yaşanan vahşeti kınamak için yürüyüş ve basın açıklaması düzenledi. Açıklamada; 'Gazze'de katliam var ama aynı zamanda izzetli bir direniş var. Umudumuzu kaybetmeyeceğiz' vurgusu yapıldı!
22.04.2024
14:46
Bingöl`de otomobilin çarptığı inek telef oldu
Bingöl'de otomobilin çarptığı inek telef oldu
Bingöl-Muş Karayolu'nda otomobilin çarptığı inek telef oldu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın