KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
31 Mayıs 2024 Cuma
°C

Bakan yılmaz, sancak'ta

Bingöl'de seçim çalışmalarını sürdüren Devlet Bakanı Yılmaz, merkez Sancak Beldesi ve beldeye bağlı Yazgülü, Yaygınçayır, Arıcılar, Güngören, Kuşkondu, Sütgölü, Sudüğünü ve Balıklıçay Köyü'nü ziyaret etti.

Bakan yılmaz, sancak`ta
27 MAYIS 2011 CUMA 23:50
0
4882
0
AA aa

 

Bakan Yılmaz, ziyaret ettiği her köyde önce muhtarlardan köylerine yapılan hizmetleri, ardından da köylerine yapılmak istenen hizmetleri anlatmalarını istedi. Köy ziyaretlerinin ardından Sancak merkezde düzenlenen aday tanıtım toplantısına katılan Bakan Yılmaz, 12 Haziran seçimlerinin her açıdan çok önemli olduğunu belirterek, birlik ve beraberlik içinde hareket etmelerini istedi.
 
Türkiye'nin sıradan bir ülke olmadığını savunan Yılmaz, AK Parti iktidarı döneminde bütün dünyanın Türkiye'nin ağırlığını ve önemini kavradığını ifade etti. Bakan Yılmaz, şöyle konuştu: “Birlik olmayan yerde güç olmaz. Birlik olmayan yerde hizmet olmaz, birlik olamayan yerde insanların itibarı yükselmez. 12 Hazirandan sonra bu birliğin sonuçlarını hep birlikte göreceğiz. Memleketimiz, ülkemiz, bütün İslam âlemi ve bütün insanlık için 12 Haziran seçimleri çok önemli. Türkiye sıradan bir ülke değil, dünyada ağırlığı olan, önemi olan bir ülkedir. Ama yıllarca bu ağırlığını hissettiremedi. Yıllarca dünya bu ağırlı görmedi. Ne zaman ki AK Parti Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan Başkanlığına iktidara gelerek güçlü bir hükümet kurdu. 8-9 sene boyunca içeride ve dışarıda birçok kıymetler yaptı. İşte o zaman Türkiye'nin ağırlığını ve önemini hem komşu ülkelerimiz, hem bölgemiz, hem de tüm dünya tanıdı.''
 
Demokrasi ve hukuk olmadan, insan haklarına değer verilmeden bir ülkenin gelişmesinin söz konusu dahi olamayacağını anlatan Yılmaz, Türkiye'de özellikle Doğu ve Güney Doğu Anadolu Bölgesi'nde yaşananları anımsatarak, alandaki kalabalığa ''Faili meçhul cinayetler, işkence, yasaklar, devlet güvenlik mahkemeleri var mıydı?'' diye sordu. Kalabalıktan ''Evet'' cevabı alan Yılmaz, “Bugün bunların hiçbiri yok. Bugün bunlar yoksa her şey kendiliğinden olmadı. İşte bunları AK Parti hükümeti başardı. Yasakları birer birer kaldırdı. Memleketin önünü açtı. İnsanlarımızın hakkını, hukukunu korudu'' diye konuştu.
 
Bakan Yılmaz, ziyaretinin ilk durağı olan Yazgülü Köyü'nde 2 yaşlı kadının ev isteği ile karşılaştı. Köy odasında vatandaşların sorunlarını dinleyen Bakan Yılmaz'ın yanına gelen 75 yaşındaki Fatma Salar, işlerini takip edecek erkek kimsesi olmadığını ve bu yüzden Bakanla görüşmek istediğini belirtti. Yaşlı kadını yanı çağıran Bakan Yılmaz, yaşlı kadının ev isteği ve diğer sorunlarını dinledi. Bakan Yılmaz, kadına yardım edilmesi için danışmanlarına not aldırttı. Daha sonra Bakan Yılmaz'ın yanına gelen 78 yaşındaki Cemile Tatar da ev istediğini söyledi.
 
Bakan Yılmaz; Güngören Köyü İlköğretim Okulu'nu ziyaret ederek, burada ilköğretim birinci kademede eğitim gören öğrencileri ziyaret etti. Okuldan ayrılan Bakan Yılmaz, okulun yanındaki çeşmede elini yıkadı ve “Ne güzel soğuk su'' diyerek, bir yudum su içerek serinledi.
 
Sancak'ta düzenlenen aday tanıtım toplantısında Bakan Yılmaz, AK Parti Milletvekili Adayları Prof. Dr. Eşref Taş ve Şahin Bingöl, Bingöl Belediye Başkanı Serdar Atalay, Sancak Belediye Başkanı Fahrettin Çolban ve AK Parti Milletvekili Aday Adayı Abdulhakim Koçin birer konuşma yaptı.
YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
31.05.2024
00:55
İhtiyaç kredisi çekecekler dikkat! 3 katı…
İhtiyaç kredisi çekecekler dikkat! 3 katı…
Bankaların ihtiyaç kredisi faiz oranları güncellendi. Güncellenen faiz oranlarına bakıldığında çekilecek paranın 3 katına kadar geri ödeme yapılacağı görülüyor. İşte bankaların faiz oranları ve 50 bin liralık kredi çekimine dair hesaplama örneği…
30.05.2024
23:54
Bingöl`de 2 Bin kişiye istihdam sağlayacak fabrika faaliyete geçiyor
Bingöl'de 2 Bin kişiye istihdam sağlayacak fabrika faaliyete geçiyor
Bingöl Organize Sanayi Bölgesindeki yatırım hazırlıklarını yerinde inceleyen Vali Usta; 'Bingöl'ümüze hayırlı olsun' dedi.
30.05.2024
23:53
Bingöl Devlet Hastanesi`nde o poliklinikte hizmet yeniden başladı
Bingöl Devlet Hastanesi'nde o poliklinikte hizmet yeniden başladı
Bingöl Devlet Hastanesi'nde, doktor olmadığı için kapalı bulunan Plastik Cerrahi Servisi, Uzm. Dr. Salih Sürün'ün göreve başlamasıyla yeniden aktifleştirildi.
30.05.2024
23:52
İşten çıkarıldı, mahkeme kararıyla döndü!
İşten çıkarıldı, mahkeme kararıyla döndü!
KOSGEB Bingöl Müdürlüğü'nde çalışırken işten çıkarılan işçi, 'haksız yere' işine son verildiği gerekçesiyle açtığı davayı kazandı! Mahkeme kararının memnuniyet verici olduğunu belirten işçi, 'Şahsıma atılan iftira ve hukuksuzluğa karşı verdiğim hukuk mücadelesini kazandım. Adalet yerini buldu' dedi.
30.05.2024
23:51
Tencereler Gazze için kaynadı, halk ilgisiz kalmadı
Tencereler Gazze için kaynadı, halk ilgisiz kalmadı
Bingöl'ün Genç ilçesinde faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları koordinesinde, geliri Gazze'ye gönderilmek üzere yardım etkinliği düzenlendi.
30.05.2024
23:50
Kaymakam Güzel, talepleri yerinde dinledi
Kaymakam Güzel, talepleri yerinde dinledi
Bingöl'ün Genç ilçesi Kaymakamı Muhammet Güzel, 4 köyü gezerek vatandaşların taleplerini dinledi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın