KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
23 Nisan 2024 Salı
°C

Bakan yılmaz'a 'hayırlı olsun' ziyareti

Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu ve beraberindeki heyet, Kalkınma Bakanı Dr. Cevdet Yılmaz'a ‘hayırlı olsun' ziyaretinde bulundu.

Bakan yılmaz`a `hayırlı olsun` ziyareti
01 AĞUSTOS 2011 PAZARTESİ 00:36
0
1717
0
AA aa

 

61. Hükümette bakan olarak görev alan Kalkınma Bakanı Yılmaz, Memur-Sen heyetini makamında kabul etti.
Bakan Yılmaz'ı ziyaret eden Ahmet Gündoğdu, başarılı çalışmaların devamını dilediklerini belirtti.
KİT'lerde 399 sayılı KHK'ye tabi olarak görev yapan sözleşmeli personelin ek ödeme konusunda yaşadığı mağduriyeti dile getiren Gündoğdu, bunun giderilmesi için gerekli olan YPK kararının bir an önce çıkarılması gerektiğini kaydetti.
Memur-Sen ve bağlı sendikaların, KİT'lerde görev yapan I ve II Sayılı Cetvele tabi personelin ek ödeme kaynaklı mağduriyetlerini, birçok kez dile getirdiğini ve mutabakat metninde yer aldığını kaydeden Gündoğdu, sorunun en kısa zamanda çözümüne yönelik beklentilerini dile getirdi.
Büro Memur-Sen tarafından hazırlanan raporu da Bakan Yılmaz'a sunan Gündoğdu, Adalet ve İçişleri Bakanlıklarında olduğu gibi TÜİK'te de çok sayıda 4-C'li personelin bulunduğunu, kamu çalışanları arasında en kısıtlı haklara 4-C'lilerin sahip olduğunu belirterek, 4-C'lilerin çalışma şartlarının ve özlük haklarının daha iyi konuma getirilmesi gerektiğini vurguladı.
Gündoğdu, sözleşmelilerin kadroya alındığı gibi 4-C'lilerin de biran önce kadroya alınması talebini dile getirdi.
TÜİK'te kadrolu ancak düşük ücretle çalışan personelin varlığını da ifade eden Gündoğdu, bu personelin kadro karşılığı sözleşmeli statüsüne geçirilmesi; mümkün olmayanlara da en az bir maaş tutarında yılda 4 defa ikramiye verilmesini kaydetti.
Ziyarette Genel Başkan Gündoğdu'nun yanı sıra Memur-Sen Genel Sekreteri ve Toç-Bir-Sen Genel Başkanı Günay Kaya, Memur-Sen Genel Mevzuat ve Toplu Sözleşme Sekreteri ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul ile Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan da yer aldı.
YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
23.04.2024
18:12
Bingöl`de deprem!
Bingöl'de deprem!
ADAD, yerin 7 kilometre derinliğinde meydana gelen depremde depremin merkez üssünün Karlıova İlçesi olduğunu duyurdu.
23.04.2024
14:19
23 Nisan`da valilik makamına oturan Muhammed, `Bingöl`de dayanaksız binaların yapılmasına izin vermeyeceğiz`
23 Nisan'da valilik makamına oturan Muhammed, 'Bingöl'de dayanaksız binaların yapılmasına izin vermeyeceğiz'
Bingöl Valisi Ahmet Hamdi Usta, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında makamını temsili olarak 6'ıncı sınıf öğrencisi Muhammed Berke Saray'a devretti. 6'ıncı sınıf öğrencisi Muhammed Berke, deprem bölgesi Bingöl'de dayanıksız yapılara izin verilmemesini temsili belediye başkanına iletti.
22.04.2024
15:24
Emeklilere yönelik 9 maddede destek programı
Emeklilere yönelik 9 maddede destek programı
Hükümet, emeklilere hane halkı gelirine ve yaşanılan bölgeye göre değişen destek formülleri üzerinde çalışıyor. Yakında kamuoyuna açıklanması beklenen 9 maddede emekli düzenlemesinde detaylar belli oldu.
22.04.2024
14:50
Doğa harikası yüzen adaları görenler görmeyenlere tavsiye ediyor
Doğa harikası yüzen adaları görenler görmeyenlere tavsiye ediyor
Bingöl'ün Solhan ilçesinde bulunan doğa harikası yüzen adalar, baharla birlikte ziyaretçilerini ağırlamaya başladı. Trabzon'dan aileleri ile bölgeye gelen vatandaşlar, 'Herkesin burayı görmesini de tavsiye ederiz' dediler.
22.04.2024
14:49
Bingöl`de yüzde 75 hibeli sebze fidesi dağıtılacak
Bingöl'de yüzde 75 hibeli sebze fidesi dağıtılacak
Bingöl İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, yüzde 75 hibe ile domates, biber ve patlıcan fidesi temin ederek çiftçilere dağıtacak. Başvurular başladı.
22.04.2024
14:47
Katil İsrail`in `Gazze` vahşetine tepki yürüyüşü
Katil İsrail'in 'Gazze' vahşetine tepki yürüyüşü
Bingöl İslami Kardeşlik ve Dayanışma Platformu tarafından Gazze'de yaşanan vahşeti kınamak için yürüyüş ve basın açıklaması düzenledi. Açıklamada; 'Gazze'de katliam var ama aynı zamanda izzetli bir direniş var. Umudumuzu kaybetmeyeceğiz' vurgusu yapıldı!
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın