KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
29 Eylül 2023 Cuma
25 °C Kısmen güneşli

Bakan yılmaz'dan inegöl mobilyası'na övgü

1 Kasım Pazartesi günü açılışı yapılan MODEF EXPO 20120 Fuarını gezmeye giden Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz, ' Bir pazar ne kadar genişlerse, uzmanlaşma da o kadar artıyor. Bunu da burada görüyoruz ' diyerek, İnegöl'de ki gelişmelerden övgüyle bahsetti.

Bakan yılmaz`dan inegöl mobilyası`na övgü
08 KASIM 2010 PAZARTESİ 10:24
0
1805
0
AA aa

Bursa Valisi Şahabettin Harput ve AK Parti İl Başkanı Sedat Yalçın ile fuar alanına giden Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz'ı Kaymakam Durmuş Gençer, AK Parti Bursa Milletvekili Sedat Kızılcıklı, Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Mobilyacılar Odası Başkanı Özcan Ayhan, İnegöl Mobilyası Tanıtım Grubu Başkanı Ahmet Güleç ile mobilyacı esnafları karşıladı. 

Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz'a Modef'in kuruluşu ve tarihi ile ilgili bilgiler veren Belediye Başkanı Alinur Aktaş, MODEF EXPO'ya geçen sene 750-800 civarında yabancı ziyaretçi geldiğini belirterek, " Bu sene sayının bini geçmesini bekliyoruz. Fuarda tanıtım yapılırken, aynı zamanda ciddi satışta gerçekleşiyor. Fuar organizasyonundan elde edilen gelirin tamamını tanıtım amacı ile kullanıyoruz. İnegöl Mobilya Tanıtım Grubu diye bir grup oluşturduk. İnegöl'deki mobilyacıların katkıları ile kuruldu. Biz mobilyada her sene ihracat rakamlarımızı arttırıyoruz. Bu da 2. OSB'yi kurmamızı gerektirdi. Çünkü şehir merkezindeki alanlar yetersizdi " dedi.
"Modef Expo Fuarı İnegöl'ün ciddi bir pazar büyüklüğüne ulaştığının göstergesi"
Fuar alanına Irak'tan, Kosova'dan, Makedonya'dan ve Ordu'dan gelen ziyaretçilerle görüşen ve fuar ile ilgili olumlu tepkiler alan Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz, fuar organizasyonu gerçekleştiren herkesi öncelikle kutladığını belirterek, " Özellikle buranın bir ihtisas fuarı olması etkileyici. Bu ihtisas fuarının içinde firmaların belli bir alanda ihtisaslaştığını görüyoruz. Koltuk üreten, kanepe üreten, uzmanlaşmaların olduğunu görüyoruz. Bu aslında pazarın eriştiği büyüklüğün bir göstergesidir. Bir pazar ne kadar genişlerse, uzmanlaşma o kadar artıyor. Bunu da burada görüyoruz. Demek ki, bu İnegöl'ün hem yurt içinde hem de yurt dışında çok ciddi bir pazar büyüklüğüne ulaşmasının bir göstergesi. Diğer bir nokta da firmalar serbest piyasada rekabet ederler. Bu da gayet doğal. Rekabetin olması iyi bir şey. Diğer bir taraftan da işbirliği yapmasını bilmeleri gerekiyor. Mobilya Tanıtım Grubu rekabetçi işbirliği modelinin bir örneği. Bir taraftan rekabet yaparken, bir taraftan da işbirliği yapıyorlar. Bu sayede yeni markalar ve modeller geliştiriliyor. Ortak menfaatlerinin olduğu alanlarda firmalar işbirliği de yapabilmeli. Bu Ar-Ge ve tanıtım olabilir. Bu konuda çok güzel bir örnek görüyoruz. İnegöl firmaları belli bir firma markasını değil, İnegöl'ü bir marka olarak Türkiye'ye, Dünya'ya tanıtım noktasında çok güzel bir işbirliği içine girmiş görünüyorlar. Bununda başarılı olduğunu burada çeşitli konuşmalarda gördüm. " dedi.

Bakandan sembolik katılım belgesi
Fuar alanını gezip, mobilyaları inceleyen, firma yetkililerinden bilgiler alan Bakan Cevdet Yılmaz'a, AK Parti Bursa Milletvekili Sedat Kızılcıklı, İnegöl Mobilyası Tanıtım Grubu'nun rozetini takarken, Bakan Cevdet Yılmaz ise, fuarda stant açan firmalardan birisine sembolik olarak “Katılım Belgesi” verdi.
 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
29.09.2023
13:17
Elektrikte ekim tarifesi belli oldu zam geldi!
Elektrikte ekim tarifesi belli oldu zam geldi!
1 Ekim'den itibaren geçerli olacak yeni elektrik fiyat tarifesi belirlendi. Yeni tarifeye göre, konut aboneleri için zam yapılmazken, sanayi ve ticarethane abonelerinin kullandığı elektriğe ise yüzde 20 oranında zam yapıldı.
28.09.2023
17:07
Yedisu`da kuru fasulye festivali
Yedisu'da kuru fasulye festivali
Coğrafi işaretli Yedisu horoz kuru fasulyesi festivali düzenlendi. Bingöl Valisi Usta, 'Halihazırdaki 700 dekarda üretimin ekonomiye katkısı yaklaşık 17 milyon TL civarındadır. Hedeflediğimiz üretimin 4 bin dekarının ekonomiye katkısı ise 100 milyon civarında olacağını paylaşmak istiyorum' dedi.
28.09.2023
17:02
Bingöl`de kentsel dönüşümle yeni bir yaşam alanı oluşuyor
Bingöl'de kentsel dönüşümle yeni bir yaşam alanı oluşuyor
Konut ve iş yerlerinin tamamlandığı, alt yapı ve çevre düzenlemesinin sürdürüldüğü kentsel dönüşüm projesi alanında incelemelerde bulunan Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan; 'Bingöl için çok güzel bir yaşam alanı oluşuyor, mahallemizle birlikte şehrimizin çehresi değişiyor' dedi.
28.09.2023
16:56
Guldarlılarla buluşan Vali Usta;
Guldarlılarla buluşan Vali Usta; 'Ütenin yanındayım'
'Tarım ve üretimden alacağımız güç asli ve kalıcı gücümüz olacaktır' diyen Vali Usta; 'Bingöl Valisi olarak bu şehirde üretim adına atılacak her adımın yanında olacağım' dedi.
28.09.2023
16:55
Anaokulu öğrencilerine itfaiye birimi tanıtıldı
Anaokulu öğrencilerine itfaiye birimi tanıtıldı
Bingöl'de 25 Eylül-1 Ekim İtfaiye Haftası etkinlikleri çerçevesinde, anaokulu öğrencilerine itfaiye birimi tanıtıldı.
28.09.2023
03:06
Bingöl`de aranan 67 şahıs gözaltına alındı
Bingöl'de aranan 67 şahıs gözaltına alındı
Bingöl'de 21-25 Eylül tarihleri arasında yapılan çalışmalarda, aranan 67 şahıs gözaltına alındı, 72 araç trafikten men edildi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın