KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
07 Şubat 2023 Salı
3 °C Bulutlu

Bakan'dan yol sözü

Elazığ'ın Sivrice İlçesi Abutahir Köyü ve çevre köyleri nüfusuna kayıtlı olan ve Bingöl'de hizmet veren bazı vatandaşlar köy yollarının 25 km'lik bölümünün yıllardır yapılmadığını ve bu nedenle bölgenin mağduriyetinin devam ettiğini belirterek, Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz'dan köy yollarının yapılması talebinde bulundular.

Bakan`dan yol sözü
22 ARALIK 2010 ÇARŞAMBA 09:35
0
4229
0
AA aa

Selçuklu ve Osmanlı döneminde Harput'a nahiyelik yapan bu köyün yıllardır yolunun asfalt olmaması büyük bir eksiklik olarak nitelendiriliyor. Karakaya barajının etkisiyle ılıman iklime sahip olan bu köyde birçok tarım ürünü yetişebilecekken, yol sorununun had safhada olması maliyeti arttırıyor. Bu nedenle vatandaşlar tarıma yönelemiyor. 

Bakan Cevdet Yılmaz'a köy ile ilgili brifing veren Sosyal Hizmetler Uzmanı Mehmet Aydoğdu, Abutahir Köyü'nün tarihe tanıklık ettiğini ve böyle bir köyün turizm ve tarıma açılması gerektiğini belirterek, “Köyümüz hak ettiği değeri bulamamaktadır. Ayrıca köyümüz yaklaşık 500 yıldır tarih sahnesinde yer almakta ve başta Osmanlı olmak üzere, Selçuklu devletine de hizmet etmiştir.

 Sayın bakanımıza köyümüzle alakalı genel bilgiyi bir brifing halinde sundum ve dosyayı kendisine teslim ettim. Sayın bakanımız bu brifingimizi ilgiyle karşıladı. Köyümüz adına sayın bakanımıza yakın ilgisinden dolayı teşekkür ediyorum. Sayın Bakanımız gerekeni yapacağını belirterek, “Gerek Elazığ milletvekillerine ve gerekse ilgili kurumlara talimat vereceğini ve bu işin takipçisi olacağını belirtmiştir. Abutahir ve çevre köyler adına son umut kaynağımız olan bakanımız Sayın Cevdet Yılmaz'ın bu tarihi sorunu çözüme kavuşturacağına inanıyoruz” şeklinde konuştu.

Bakan Cevdet Yılmaz'ın komşusuna gereken ilgiyi göstermesi Bingöl halkı tarafından da takdirle karşılandı. Sayın Bakanın bu işin üstesinden geleceğine inandıklarını belirten Bingöl halkı, Abutahir Köyü'nün ve grup köy yollarının asfaltlanması durumunda orayı ziyaret edeceklerini belirttiler.

 

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
06.02.2023
18:45
Bingöl Üniversitesi de tatil edildi
Bingöl Üniversitesi de tatil edildi
Bingöl Üniversitesi'nde de eğitim öğretime ikinci bir duyuruya kadar ara verildiğini ifade eden Rektör Prof. Dr. İbrahim Çapak, KYK yurtlarının depremzedelere açıldığını, ayrıca evinden ötürü endişeli olanlar için de merkezi kafeteryayı, Kıraat Merkezi, Camiler ve Spor Bilimleri Fakültesini halka açtıklarını duyurdu.
06.02.2023
18:22
Depremden etkilenen illerde kamu ihaleleri ertelendi
Depremden etkilenen illerde kamu ihaleleri ertelendi
Kamu İhale Kurumu (KİK), Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen illerde 7-17 Şubat tarihlerinde yapılacak ihalelerin, ihale tarihinden itibaren 2 hafta sonra aynı saatte yapılmak üzere ertelendiğini bildirdi.
06.02.2023
17:58
Tüm Türkiye`de okullar bir hafta tatil edildi!
Tüm Türkiye'de okullar bir hafta tatil edildi!
Kahramanmaraş merkezli 77 ve 7.6 şiddetindeki depremlerin ardından Milli Eğitim Bakanı Özer, 'Tüm Türkiye'de okullarımızı 13 Şubat'a kadar 1 hafta tatil ediyoruz' açıklamasını yaptı.
06.02.2023
17:48
Asılsız ihbarlar çalışmaları zora sokuyor
Asılsız ihbarlar çalışmaları zora sokuyor
Köy yollarının açılması için çalışmalarını sürdüren Bingöl İl Özel İdaresi, asılsız ihbarlar nedeniyle büyük sıkıntı yaşıyor. Üçgül, asılsız ihbarda bulunanlarla ilgili gerekli şikayetlerin devreye alınacağını ve hukuki işlem başlattıracaklarını vurguladı.
06.02.2023
17:29
Bingöl`den kurtarma ekipleri deprem bölgesinde
Bingöl'den kurtarma ekipleri deprem bölgesinde
Bingöl'deki çok sayıda arama kurtarma ekibi deprem bölgelerindeki çalışmalara aktif olarak katıldı.
06.02.2023
16:48
Karla mücadele sürüyor
Karla mücadele sürüyor
Bingöl'de etkili olan ve kent merkezinde 1 metreye ulaşan kar, günlük yaşamı olumsuz etkiliyor. Sabaha doğru karla mücadele çalışmalarına başlayan Bingöl Belediyesi, ana arterler öncelikli olarak mahalle aralarında da kürem faaliyetlerini sürdürüyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın