Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
18 Mayıs 2021 Salı
23 °C Güneşli

BAL Liginin sorunları meclise taşındı!

HDP Bingöl Milletvekili Erdal Aydemir, Bölgesel Lig Müsabakaları'nın sorunlarını meclis gündemine taşıyarak, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu tarafından yanıtlanmasını talep etti.

03 MAYIS 2021 PAZARTESİ 16:20
2
554
0
AA aa
BAL Liginin sorunları meclise taşındı!

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Bingöl Milletvekili Erdal Aydemir, Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne (TBMM) bir soru önergesi sundu.

Sunduğu önergede BAL liginin sorunlarına yer veren Aydemir, yine sunduğu önergenin Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu tarafından yanıtlanmasını talep etti.

Aydemir, önergesinde şu sözlere yer verdi:

“17 Nisan'da oynatılacağı duyurusu yapılan Bölgesel Lig Müsabakaları ( BAL ) bilindiği üzere alınan kararla Mayıs sonuna ertelenmişti. Kulüplerin katılım payını yatırdıkları, bunun yanında açıklanan tarih itibari ile yapılan transferlere ücretler ödedikleri malumunuz. Sporcuların yaklaşık bir buçuk yıldır yaşadıkları mağduriyetlere müsabakaların oynanmaması durumunda kulüplerinde ekleneceği aşikar. Böyle bir olasılık göz önüne alınıp yeni bir yol haritası izlenmez ise önümüzdeki sezonlarda bu seviyede lig oynanması, sahaya çıkacak takım bulunması bir hayli zor görünmektedir.

Bu bağlamda;

1.) Müsabakaların oynanıp oynanmayacağı ile ilgili TFF'den ( Türkiye Futbol Federasyonu ) herhangi bir bilgi aldınız mı?

2.) Müsabakaların oynanmaması durumunda kulüplerin yaşayacakları maddi sıkıntıları gidermek adına bir çalışmanız olacak mı?”

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
18.05.2021
10:35
Türkiye`deki işsiz sayısı yılın ilk çeyreğinde yükseldi
Türkiye'deki işsiz sayısı yılın ilk çeyreğinde yükseldi
Türkiye İstatistik Kurumu 2021 yılı ilk çeyrek işsizlik rakamlarını açıkladı. Söz konusu dönemde Türkiye genelindeki işsiz sayısı bir önceki çeyreğe göre, 142 bin kişi artarak 4 milyon 118 bin kişi oldu.
18.05.2021
09:27
Normalleşme sürecinde yeni kritik eşik `Yüzde 50`
Normalleşme sürecinde yeni kritik eşik 'Yüzde 50'
Temmuz ayına kadar 30 milyon kişinin daha aşılanması halinde yüzde 50 oranına ulaşmak mümkün olacak. Nüfusun yüzde 50'sinin aşılanması bile vaka sayılarını ciddi oranda azaltıp, Covid-19'a bağlı ölüm sayılarını da tek haneli rakamlara düşürebilir. Doç. Dr. Muhammed Keskin 'Nüfusun yüzde 50'sinin aşılanmasıyla tamamen normalleşemesek de yurt dışı ve şehirlerarası kısıtlamalar kalkacak, turizm sezonu açılacak, okullar ve restoranlar tedbirli de olsa açık kalmaya devam edecektir.' dedi.
18.05.2021
09:27
İşte esnafa 5 bin TL hibe desteğinin ayrıntıları
İşte esnafa 5 bin TL hibe desteğinin ayrıntıları
1 Haziran sonrası atılacak normalleşme adımlarının ve esnafa bir dizi müjde içeren kararların belirleneceği toplantı sonrası Başkan Erdoğan ulusa sesleniyor.
18.05.2021
09:26
Kafe ve restoranlara Avrupa modeli: Bahçesi olan açılsın
Kafe ve restoranlara Avrupa modeli: Bahçesi olan açılsın
1 Haziran'a kadar sadece paket servisle açılmalarına izin verilen kafe ve restoranlar Avrupa modeli istiyor: Bahçesi olanlar açılsın, olmayanlar kaldırıma masa atsın.
17.05.2021
15:47
`Ödeme emirlerini durduracak mısınız?`
'Ödeme emirlerini durduracak mısınız?'
HDP Bingöl Milletvekili Erdal Aydemir, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ın yanıtlaması üzerine verdiği önergede, Diyanet Vakfı tarafından icraya verilen esnafı sordu: 'Diyanet Vakfına bağlı iş yerlerine mahkeme kararı ile yapılan ödeme emirlerini durduracak mısınız?'
17.05.2021
15:46
17 gün sonra siftah yaptılar!
17 gün sonra siftah yaptılar!
Bingöl'de tam kapanma sürecinin bitmesi ve kademeli normalleşme sürecinin başlamasıyla cadde ve sokaklarda yoğunluk oluşurken, 17 gün sonra da birçok esnaf işyeri açtı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın