KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
23 Nisan 2024 Salı
°C

Başkan Dirik, hedefini açıkladı

Altyapısı önemli ölçüde tamamlanan ancak yol çalışmalarının süren Genç ilçesinde Belediye Başkanı Mehmet Zeki Dirik; 'Hedefimiz 2023 sonuna kadar altyapı üstyapı ve yol sorunlarını tümüyle çözmek. Allah'ın izniyle bunu başaracağız.'

Başkan Dirik, hedefini açıkladı
04 EKİM 2022 SALI 15:25
4
1995
0
AA aa

Genç ilçesinin kronikleşen sorunlarından biri olan altyapı geçtiğimiz aylarda tamamen çözüme kavuşurken, Belediye olarak başlatılan üstyapı çalışmaları da tüm hızıyla devam ediyor. Sorunların tamamen ortadan kalktığı bir Genç inşa etmek ellerinden gelen tüm gayreti gösterdiklerini ifade eden Başkan Dirik, “Hedefimiz 2023 sonuna kadar altyapı, üstyapı ve yol sorunlarını tümüyle çözmek. Allah'ın izniyle bunu başaracağız”

GENÇ, ŞANTİYE ALANINA DÖNDÜ

Çalışmaların aralıksız yürütüldüğü ve Başkan Dirik'in de sürekli yakından takip ettiği üstyapı çalışmalarında hedefin 2023 yılının Eylül ayına kadar tamamen bitirilmesi. 192 Bin metrekare kilitli parke taşın mahalle aralarında döşenme işlemleri devam ederken, 3,5 kilometrelik bütümlü sıcak asfalt çalışmaları da başlatıldı. Her mahallede hummalı bir çalışma yürütülürken vatandaşlardan istenilen tek şey ise çalışmalarda verilen rahatsızlığa biraz daha sabırlı olmaları.

“SORUNSUZ BİR GENÇ İNŞA ETMEK İSTİYORUZ”

Şu anda Genç ilçesinin geleceğini planladıklarını ve vatandaşlardan çalışmalardan dolayı biraz daha sabır ve sağduyu beklediklerini ifade eden Genç Belediye Başkanı Mehmet Zeki Dirik, “Altyapı çalışmalarımızı tamamladık ve üstyapı çalışmaları hummalı bir şekilde yürütüyoruz. Şu anda 4 ayrı ekiple bir yandan kilitli parke bir yandan ise sıcak asfalt işini beraber yürütüyoruz. Vatandaşlarımızın en büyük isteği olan yol sorununu bu 2023 yılının Eylül-Ekim ayı sonlarında inşallah bitirmiş olacağız. Toplamda ilçe genelinde mahalle aralarında 23 kilometre kilitli parke kaplaması ana arterlerde ise 3-5 kilometre sıcak asfalt çalışması yapacağız. Allah izin verirse Genç'i yeniden inşa etmiş olacağız ve ilçemizde yol sorunu diye bir sorun kalmayacaktır” diye konuştu.

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
23.04.2024
18:15
Trafik sigortasında yeni dönem: Zam hesabı değişti
Trafik sigortasında yeni dönem: Zam hesabı değişti
Mayıs ayı itibarıyla trafik sigortalarında yeni dönem başlıyor. Bunda böyle zamda üst sınır maliyet endeksine göre belirlenecek. Peki bu ne demek oluyor? İşte sürücüleri yakından ilgilendiren gelişmenin detayları...
23.04.2024
18:14
Erdoğan`dan kamuda tasarruf mesajı
Erdoğan'dan kamuda tasarruf mesajı
Milletin refahını artırmaya yönelik adımlar atıldığını belirterek gereksiz harcamaların ortadan kaldırılacağının altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, gıdadaki fahiş fiyatlar için de 'Milletimizin fahiş fiyat yükünün altında ezilmesine asla müsaade etmeyeceğiz' yorumunda bulundu.
23.04.2024
18:13
Bingöl`de aranan 19 şahıs yakalandı
Bingöl'de aranan 19 şahıs yakalandı
Bingöl'de aranan 19 şahıs, İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin yapmış olduğu çalışmalar sonucunda yakalanarak cezaevine teslim edildi.
23.04.2024
18:13
Bingöl`de akrabaların husumeti barışla noktalandı
Bingöl'de akrabaların husumeti barışla noktalandı
Bingöl'ün Genç ilçesinde akraba olan iki aile arasındaki husumet, Kaymakam Muhammet Güzel'in girişimleri sonucu barışla son buldu.
23.04.2024
18:12
Bingöl`de deprem!
Bingöl'de deprem!
ADAD, yerin 7 kilometre derinliğinde meydana gelen depremde depremin merkez üssünün Karlıova İlçesi olduğunu duyurdu.
23.04.2024
14:19
23 Nisan`da valilik makamına oturan Muhammed, `Bingöl`de dayanaksız binaların yapılmasına izin vermeyeceğiz`
23 Nisan'da valilik makamına oturan Muhammed, 'Bingöl'de dayanaksız binaların yapılmasına izin vermeyeceğiz'
Bingöl Valisi Ahmet Hamdi Usta, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında makamını temsili olarak 6'ıncı sınıf öğrencisi Muhammed Berke Saray'a devretti. 6'ıncı sınıf öğrencisi Muhammed Berke, deprem bölgesi Bingöl'de dayanıksız yapılara izin verilmemesini temsili belediye başkanına iletti.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın