Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
01 Haziran 2020 Pazartesi
°C

Berdibek ve Kaylı, kabirleri başında anıldı

Bingöl'de PKK tarafından 1993 yılında medreseye düzenlenen saldırıda hayatını kaybeden Süleyman Berdibek ile Ziya Kaylı'yı kabirleri başında andı.

26 KASIM 2019 SALI 16:34
16
4363
2
AA aa
Berdibek ve Kaylı, kabirleri başında anıldı

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Hamdullah Tasalı, HÜDA PAR Bingöl İl Başkanı Orhan Açıkbaş ve il teşkilatı, Bingöl'de PKK tarafından 25 Kasım 1993 yılında Köklü (Törek) köyündeki medreseye düzenlenen saldırıda hayatını kaybeden Süleyman Berdibek ile Ziya Kaylı'yı kabirleri başında andı.

Herkesin ölümü tadacağına dikkat çeken Tasalı, "Ancak İslam davası uğruna mücadele edenler,  şehid olanlar ve bu uğurda hayatlarını şehadetler taçlandıranların ölümleri biraz farklı olur.  Şehid Ziya ve Süleyman kardeşlerimizin İslam için şehid olduklarına şahitlik ediyoruz.  Kardeşleri olarak yollarını ve bıraktıkları davalarını sürdüreceğimizi burada bir kez daha ilan ediyoruz. Allah için şehid olanlar asla unutulmazlar, onlar hatıralarıyla yaşıyorlar. Dolayısıyla onları unutmamız mümkün değildir. Cenab-ı Allah onların bıraktığı yolu ve mücadeleyi sürdürmeyi bizlere nasip etsin." ifadelerini kullandı.

İslam için mücadele verip de şehid olan şahsiyetlerin örnek alınması gerektiğini dile getiren Tasalı, her bir Müslümanın İslam davası için gayret etmesi ve bedel ödemesi gerektiğini sözlerine ekledi.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_53079)
27 Kasım 2019 Çarşamba 15:01
her türlü örgüt ismi ne olursa olsun dinimiz.inancımız için tehlikedir ALLAH Bunlara fırsat vermesin inşaalah rabbim devletimize ve güvenlik güçlerimize güç kuvvet versin.
Beğendim (0) Beğenmedim (1)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_53061)
26 Kasım 2019 Salı 21:08
Allahu Teala rahmet eylesin. Allah-u Teala İsrail, Abd, Yahudi, Hristiyan, Pkk, İsid, Feto, Pyd, Ypg, Dhkpc, Jitem vb. Islanın ve insanlığın başına bela olmuş örgüt ve sebekelere ve insanlara firsat vermesin. İslah olacakları da islah eylesin.
Bütün kötülükler imansizliktan ve cehaletten gelir.
Beğendim (4) Beğenmedim (5)Cevapla
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın