KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
29 Eylül 2023 Cuma
25 °C Kısmen güneşli

BESYO Özel Yetenek Sınavı Kılavuzu Yayımlandı

Bingöl Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi, 2022-2023 Akademik Yılı Özel Yetenek Sınav Duyurusu yayımlandı. Rektör Çapak, adaylara başarılar diledi.

BESYO Özel Yetenek Sınavı Kılavuzu Yayımlandı
07 AĞUSTOS 2022 PAZAR 16:30
6
1211
2
AA aa

Bingöl Üniversitesi resmi internet sitesinde yer alan duyuruda 2022-2023 Akademik Yılı Özel Yetenek Sınavının başvuru tarihleri şöyle yer aldı. Ön Kayıt Online Başvuru: 8-17 Ağustos 2022, Özel Yetenek Sınavına Girecek Adayların İlanı: 19 Ağustos 2022, Sınav Tarihi: 23-26 Ağustos, Sınav Yeri: Kapalı Spor Salonu.

Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, Özel Yetenek Sınavına girecek öğrenci adaylarına şöyle seslendi:

“Bingöl Üniversitesi 2022-2023 Eğitim ve Öğretim Dönemi için Spor Bilimleri Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, Antrenörlük Eğitimi ve Spor Yöneticiliği bölümlerine öğrenci alımı yapılacaktır. Bu öğrencilerin seçimi ise Özel Yetenek Sınavı prosedürüne göre gerçekleştirilecektir. Seçme sınavlarının kuralları ÖSYM tarafından belirlenmekte ve Özel Yetenek Sınavı bu kurallar çerçevesinde uygulanmaktadır. Elinizdeki kitapçık, Üniversitemiz Spor Bilimleri Fakültesine ait olan sınava başvuru sürecinden temel sınav kuralları ve başarı tespitine kadar yürütülecek olan sınav usul esaslarını içeren ‘Özel Yetenek Sınav Kılavuzu'dur. Bu kılavuz ile bedensel yeteneklerin öne çıkarıldığı akademik ölçüm tekniklerine göre en doğru öğrencilerinin seçimine imkân sağlanmış olacaktır. Bingöl Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi'nin bedensel yeteneklerin nesnel kriterlerle ölçülerek değerlendirildiği bir süreç dâhilinde ülkemizin spor eğitimine ve sportif başarılarına büyük katkı sağlayacağını umuyorum. Bu vesileyle Özel Yetenek Sınavı'na giren bütün öğrenci adaylarımıza başarılar diliyorum.”

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_94544)
08 Ağustos 2022 Pazartesi 14:40
Torpillerin döndüğü bir sınav. Öğrenci hakkını yiyen hoca ve izleyen hocalara lanet olsun. Kurs işletmeni BESYO hocası olursa adalet terazisi şaşar
Misafir Kullanıcı (@Misafir_94538)
08 Ağustos 2022 Pazartesi 08:37
Besyodaki bir doçent hoca aynı zamanda kurs işletiyor. Bütün hocalarda bunu biliyro ama hepsi sus pus izliyor aallah hakkımızı sizde bırakmasın BU NASIL BİR ADALETTİR? REKTÖR HOCA UYUYORMUSUN SEN?
Bir adam nasıl hem kurs işletir hem o öğrencileri alan jüri üyesi olarak olur
29.09.2023
13:17
Elektrikte ekim tarifesi belli oldu zam geldi!
Elektrikte ekim tarifesi belli oldu zam geldi!
1 Ekim'den itibaren geçerli olacak yeni elektrik fiyat tarifesi belirlendi. Yeni tarifeye göre, konut aboneleri için zam yapılmazken, sanayi ve ticarethane abonelerinin kullandığı elektriğe ise yüzde 20 oranında zam yapıldı.
28.09.2023
17:07
Yedisu`da kuru fasulye festivali
Yedisu'da kuru fasulye festivali
Coğrafi işaretli Yedisu horoz kuru fasulyesi festivali düzenlendi. Bingöl Valisi Usta, 'Halihazırdaki 700 dekarda üretimin ekonomiye katkısı yaklaşık 17 milyon TL civarındadır. Hedeflediğimiz üretimin 4 bin dekarının ekonomiye katkısı ise 100 milyon civarında olacağını paylaşmak istiyorum' dedi.
28.09.2023
17:02
Bingöl`de kentsel dönüşümle yeni bir yaşam alanı oluşuyor
Bingöl'de kentsel dönüşümle yeni bir yaşam alanı oluşuyor
Konut ve iş yerlerinin tamamlandığı, alt yapı ve çevre düzenlemesinin sürdürüldüğü kentsel dönüşüm projesi alanında incelemelerde bulunan Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan; 'Bingöl için çok güzel bir yaşam alanı oluşuyor, mahallemizle birlikte şehrimizin çehresi değişiyor' dedi.
28.09.2023
16:56
Guldarlılarla buluşan Vali Usta;
Guldarlılarla buluşan Vali Usta; 'Ütenin yanındayım'
'Tarım ve üretimden alacağımız güç asli ve kalıcı gücümüz olacaktır' diyen Vali Usta; 'Bingöl Valisi olarak bu şehirde üretim adına atılacak her adımın yanında olacağım' dedi.
28.09.2023
16:55
Anaokulu öğrencilerine itfaiye birimi tanıtıldı
Anaokulu öğrencilerine itfaiye birimi tanıtıldı
Bingöl'de 25 Eylül-1 Ekim İtfaiye Haftası etkinlikleri çerçevesinde, anaokulu öğrencilerine itfaiye birimi tanıtıldı.
28.09.2023
03:06
Bingöl`de aranan 67 şahıs gözaltına alındı
Bingöl'de aranan 67 şahıs gözaltına alındı
Bingöl'de 21-25 Eylül tarihleri arasında yapılan çalışmalarda, aranan 67 şahıs gözaltına alındı, 72 araç trafikten men edildi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın