Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
03 Ekim 2022 Pazartesi
14 °C Kısmen güneşli

BESYO Özel Yetenek Sınavı Kılavuzu Yayımlandı

Bingöl Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi, 2022-2023 Akademik Yılı Özel Yetenek Sınav Duyurusu yayımlandı. Rektör Çapak, adaylara başarılar diledi.

BESYO Özel Yetenek Sınavı Kılavuzu Yayımlandı
07 AĞUSTOS 2022 PAZAR 16:30
6
762
2
AA aa

Bingöl Üniversitesi resmi internet sitesinde yer alan duyuruda 2022-2023 Akademik Yılı Özel Yetenek Sınavının başvuru tarihleri şöyle yer aldı. Ön Kayıt Online Başvuru: 8-17 Ağustos 2022, Özel Yetenek Sınavına Girecek Adayların İlanı: 19 Ağustos 2022, Sınav Tarihi: 23-26 Ağustos, Sınav Yeri: Kapalı Spor Salonu.

Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, Özel Yetenek Sınavına girecek öğrenci adaylarına şöyle seslendi:

“Bingöl Üniversitesi 2022-2023 Eğitim ve Öğretim Dönemi için Spor Bilimleri Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, Antrenörlük Eğitimi ve Spor Yöneticiliği bölümlerine öğrenci alımı yapılacaktır. Bu öğrencilerin seçimi ise Özel Yetenek Sınavı prosedürüne göre gerçekleştirilecektir. Seçme sınavlarının kuralları ÖSYM tarafından belirlenmekte ve Özel Yetenek Sınavı bu kurallar çerçevesinde uygulanmaktadır. Elinizdeki kitapçık, Üniversitemiz Spor Bilimleri Fakültesine ait olan sınava başvuru sürecinden temel sınav kuralları ve başarı tespitine kadar yürütülecek olan sınav usul esaslarını içeren ‘Özel Yetenek Sınav Kılavuzu'dur. Bu kılavuz ile bedensel yeteneklerin öne çıkarıldığı akademik ölçüm tekniklerine göre en doğru öğrencilerinin seçimine imkân sağlanmış olacaktır. Bingöl Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi'nin bedensel yeteneklerin nesnel kriterlerle ölçülerek değerlendirildiği bir süreç dâhilinde ülkemizin spor eğitimine ve sportif başarılarına büyük katkı sağlayacağını umuyorum. Bu vesileyle Özel Yetenek Sınavı'na giren bütün öğrenci adaylarımıza başarılar diliyorum.”

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_94544)
08 Ağustos 2022 Pazartesi 14:40
Torpillerin döndüğü bir sınav. Öğrenci hakkını yiyen hoca ve izleyen hocalara lanet olsun. Kurs işletmeni BESYO hocası olursa adalet terazisi şaşar
Beğendim (1) Beğenmedim (1)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_94538)
08 Ağustos 2022 Pazartesi 08:37
Besyodaki bir doçent hoca aynı zamanda kurs işletiyor. Bütün hocalarda bunu biliyro ama hepsi sus pus izliyor aallah hakkımızı sizde bırakmasın BU NASIL BİR ADALETTİR? REKTÖR HOCA UYUYORMUSUN SEN?
Bir adam nasıl hem kurs işletir hem o öğrencileri alan jüri üyesi olarak olur
Beğendim (2) Beğenmedim (0)Cevapla
02.10.2022
21:22
Selçuk Bayraktar`a Devlet Liyakat Nişanı verildi
Selçuk Bayraktar'a Devlet Liyakat Nişanı verildi
Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar'a Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy tarafından Devlet Liyakat Nişanı ile taltif edildi.
02.10.2022
21:19
6`lı masadan çarpıcı Cumhurbaşkanı adayı açıklaması!
6'lı masadan çarpıcı Cumhurbaşkanı adayı açıklaması!
6'lı Masa'yı oluşturan partilerin liderleri CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun ev sahipliğinde bir araya geldi. Toplantı öncesi partilerin Twitter hesaplarından #bizkazanacağız etiketiyle bir video paylaşıldı. Toplantının ardından da ortak bildiri yayınlandı. Bildiride, 'Altılı Masa hedefine emin adımlarla ilerlemektedir ve gösterdiğimiz ortak Cumhurbaşkanı adayı, Türkiye'nin 13. Cumhurbaşkanı olacaktır.' denildi.
02.10.2022
21:00
BİNTSO`da yeni dönem
BİNTSO'da yeni dönem
Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası Meslek Komiteleri Seçimleri yoğun katılımla tamamlandı. Seçime beyaz listeyle giren mevcut Başkan Mahmut Ayas grubundan çıkamayarak yarışı noktalarken, mavi listeler ağırlıklı olarak kazandı. Seçim sonucu şöyle;
02.10.2022
20:56
LÖSEV: Boynumuzun borcudur
LÖSEV: Boynumuzun borcudur
Piyade Astsubay Yusuf Ataş (21), Pençe-Kilit operasyon bölgesinde şehit düştü. Ataş'ın vasiyetini içeren görüntülerde kız çocuk isteği ve lösemili bir çocuğun okutulması talebi dikkat çekti. LÖSEV, konuyla ilgili 'boynumuzun borcu' paylaşımı yaptı.
02.10.2022
20:55
`Tüm sorunları çözmeye çalışacağız`
'Tüm sorunları çözmeye çalışacağız'
Köy okullarını ziyaret eden Milli Eğitim Müdürü Yücel: 'Gelişimden ve değişimden haberdar olursak, çocuklarımızı geleceğe daha hazır vaziyette yetiştirmiş oluruz. İmkanlar dahilinde tüm sorunları çözmeye çalışacağız'
02.10.2022
20:55
Bingöl Sivil Toplum Dayanışma Platformu Kuruldu
Bingöl Sivil Toplum Dayanışma Platformu Kuruldu
Bingöl'de faaliyet yürüten yaklaşık 50 sivil toplum kuruluşu 'Bingöl için fikrim var' sloganıyla bir araya gelerek, Bingöl Sivil Toplum Dayanışma Platformu oluşturdu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın