Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
13 Ağustos 2020 Perşembe
°C

Bilim Yolculuğu Projesi devam ediyor

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan Bilim Yolculuğu projesi, şehir merkezinde bulunan 20 ilkokul, 15 ortaokul ve 4 farklı istasyonda bilimsel etkinliklerle devam ediyor.

12 ARALIK 2019 PERŞEMBE 16:35
4
651
1
AA aa
Bilim Yolculuğu Projesi devam ediyor

İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nce geçtiğimiz hafta başlatılan ve Mayıs ayının ortasına kadar sürmesi planlanan Bingöl'de Bilim Yolculuğu projesi, kent merkezinde bulunan 20 ilkokul, 15 ortaokul ve 4 farklı istasyonda bilimsel etkinliklerle devam ediyor.

Projede, öğrencilerde bilim kültürü oluşturmak ve onlara bilimi sevdirmek amaçlanırken, önemli açıklamalarda bulunan İl Müdürü Rahmi Güney; “Hazırlanan bu Projenin 4 farklı bilim istasyonu Bingöl STEM, BİLSEM, TBMM Vakfı Bingöl Fen Lisesi ve Bingöl Üniversitesi Fen Fakültesinde bulunuyor. Bingöl'de Bilim Yolculuğu projesiyle öğrencilerimizin doğada ve çevrelerindeki olaylara bir bilim insanı gözüyle bakabileceğinin farkına varmalarını sağlamak; merak etme, sorgulama, gözlem ve araştırma yapma, yaratıcı ve eleştirel düşünme, problem çözme, karar verme gibi 21. Yüzyıl becerilerini geliştirerek öğrencilerde bilimsel düşünme yeteneği geliştirmek; öğrencilerimizin üst eğitim kurumlarını görmeleri ve oralardaki öğrencilerle paylaşımlarda bulunmalarını sağlamak ve bu sayede motivasyonlarını arttırmak; okul dışı öğrenme ortamlarının eğitime yönelik faaliyetlerini arttırmak ve öğrencilerimizin bilime hizmet eden üniversite ve bilim merkezi gibi kurumları tanımalarına ve daha etkin kullanmalarına fırsat yaratmak hedefleniyor” dedi.

Bingöl STEM, BİLSEM, TBMM Vakfı Bingöl Fen Lisesi ve Bingöl Üniversitesi Fen Fakültesi'nde kurulan 4 istasyondaki bilim atölyesi çalışmalarıyla 20 hafta boyunca 80 faaliyet gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Öte yandan proje kapsamında öğrenciler Bingöl Üniversitesi, Bingöl STEM Merkezi, Bingöl Bilim Sanat Merkezini ziyaret etti.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_53446)
13 Aralık 2019 Cuma 14:23
teşekkür ederiz, güzel çalışmalar
Beğendim (0) Beğenmedim (0)Cevapla
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın