Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
11 Temmuz 2020 Cumartesi
°C

Bin 500 kişi istihdam edilecek!

Solhan Belediyesi'nin yer desteği ile ilçede tekstil fabrikası açacaklarını ve ilçede bin 500 kişiye kadar istihdam sağlamak hedefinde olduklarını belirten Karabeyeser, Allah'ın izniyle çıkmış olduğumuz bu yolda hemşerilerimizin destekleri ve dualarıyla ilçemize kazanımlar sağlayacağımıza inanıyorum. dedi.

09 EKİM 2018 SALI 20:44
1
2066
5
AA aa
Bin 500 kişi istihdam edilecek!

Bütçe yönetimi, Apartman site yönetimi, güvenlik hizmetleri, inşaat, gayrimenkul, gıda ve tekstil sektörüne kadar birçok alanda faaliyet gösteren İstanbul merkezli Alan Şirketler Grubu, Solhan'da açacağı tekstil fabrikası ile istihdam sağlayacak.

Solhan Belediye Başkanı ile bir araya gelen Alan Şirketler Grubu Genel Müdürü Feyzullah Karabeyeser, şirket çalışmaları ve Solhan'a kuracakları tekstil fabrikası hakkında bilgi verdi.

Solhan doğumlu olan Alan Şirketler Grubu Genel Müdürü Karabeyeser, 1983 yılında İstanbul'da tekstil sektöründe hizmet vermeye başladıklarını belirterek, “Tekstil ile başladığımız iş hayatında bugün bünyesinde 6 şirkete ulaşmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Yedinci şirketimiz olarak ilçemizde tekstil fabrikamız için adım atmış bulunmaktayız. Bundan sonra da başarıyla büyümeye de devam edeceğiz İnşallah.” dedi.

HEDEF, BİN 500 KİŞİYE İSTİHDAM SAĞLAMAK

Daha fazla iş kollunda hizmete devam edeceklerini belirten Karabeyeser; “Sayın başkanım, bildiğiniz üzere biz bu işe yabancı değiliz. Bu işyerimizle birlikte şu an Türkiye'nin 15 şehrinde bütçe yönetimi ve güvenlik şirketlerimizle birlikte birçok projeye imza attık. İnşallah Solhan'ımıza da tekstil fabrikasını açarak hemşerilerimize istihdam alanı oluşturmak adına mutlu ve gururluyuz. Yılların vermiş olduğu tecrübeyle Türkiye'nin birçok bölgesinde iş ve istihdam alanı sağladık. Allah'ın izniyle çıkmış olduğumuz bu yolda hemşerilerimizin destekleri ve dualarıyla ilçemize kazanımlar sağlayacağımıza ve özellikle ülkemizin ekonomik anlamda sıkıcı bir dönemden geçmesine rağmen siz saygıdeğer Belediye Başkanımız ve İlçe Kaymakamımızın da desteği ile güzel işler çıkaracağımıza inanıyorum. Minimum 500 kişi ile başlayıp 1.500 kişiye iş imkanı sağlayacağız inşallah. Bu alanda birkaç büyük firmayla iş anlaşması yapmış bulunmaktayız. İlgi alakanızdan ötürü sizlere teşekkür ediyorum. Hakkımızda hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi.

 “BELEDİYE OLARAK GEREKEN DESTEĞİ VERECEĞİZ”

Yapılan görüşmede Solhan Belediyesi'ne ait olan Mini Terminalin üst katını tekstil fabrikasına belediye meclisi kararı ile tahsis edeceklerini belirten Solhan Başkanı Abdulhakim Yıldız, “Değerli arkadaşlar bildiğiniz üzere 5 yıldır Solhan'da Belediye Başkanlık görevini icra etmeye çalışıyoruz. Rabbime şükür alt yapı, üst yapı noktasında mümkün mertebe ilçemizin eksikliklerini giderme noktasında ciddi bir mesafe kat etmiş bulunmaktayız. Ama şunu anladık ki belediyecilik artık alt yapı, üst yapıyla olmuyor. Günümüz belediyeciliği kesinlikle artık ekonomiyi idare eden belediyeler olmak zorunda ya direk kendisi ya da dolaylı yollardan farklı girişimciler, müteşebbisçiler üzerinden bunu sağlamak gerekiyor. Biz de bu bağlamda 5 yıldır ciddi çalışmalar yürütüyorduk. Bir kaç firmayla da görüşmelerimiz oldu. Bir kaçı ile geçmiş sıkıntılardan kaynaklı bu bölgeye olan bakış açılarını bir türlü değiştiremedik. Ama hamdolsun ki bu bölgeyi tanıyan, bu bölgenin bir evladı olan Sayın Genel Müdürümüz Feyzullah Bey ile bir araya geldik. İnşaallah nasip olursa ilçemizin ekonomisini canlı tutma adına ve işsizliği azda olsa, minimize etme adına inşallah bir protokol noktasına geldik. Biz hep söylüyoruz,  belediye olarak bu tür müteşebbisler, girişimcileri buraya getirme adına belediyemize ne düşüyorsa sonuna kadar arkadaşlarımızın, kardeşlerimizin yanında duracağız. Yeter ki işsizlik noktasında onlar bizim elimizden tutsun, bir nebze bizleri rahatlatsın. Çünkü bölgenin %70'i gençlerden oluşuyor. Bu gençlerin yine %60'nı belki de %50'sine yakını da işsiz gençtir. Bunlara iş kapısı aralama adına da bunu kendimize bir görev biliyoruz. Dolayısıyla bu görev ve sorumluluk neticesinde de bugün buradayız, bir aradayız. Ben (inşallah) ilçemizin geleceği adına gerçekten hayırlı bir iş olduğuna inanıyorum. Kanaatim o yönde bizler de inşallah terminalimizin üst dükkanlarını, bildiğiniz üzere boştu orayı birleştirerek yaklaşık Bin m2'lik bir alan oluşturacağız. Ve o alanı Allah'ın izniyle firmamıza tahsisini sağlayacağız. Onun dışında da belediye olarak elimizden ne geliyorsa yine yardımcı olma babında bunu da yapacağız. İleri ki zamanlarda da firmamızın yetkilisine de, sayın genel müdürümüzün de dediği gibi en az 350 kişi ile başlamak suretiyle inşallah böyle bir çalışma olacak. Ben bunu ileri de Solhan'ın hem ekonomisine hem de işsizlik noktasında çok ciddi bir katkı olacağını düşünüyorum. Kendilerine teşekkür ediyorum. Solhan'ımız için, halkımız için, hayırlara, güzelliklere vesile olur diyorum. Daha güçlü bir Solhan daha güçlü bir gelecek için hepinize teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_31823)
12 Ekim 2018 Cuma 09:37
Adminnn yorumlar neden yayinlanmiyor. Yandaslik yapmayın
Beğendim (0) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_31822)
12 Ekim 2018 Cuma 09:37
Solhan nüfusu ne ki 1500 çalışan olsun. Seçim öncesi madem reklam olacak böyle saçma olmasın. İnsanların aklı ile dalga gecmeyin
Beğendim (0) Beğenmedim (1)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_31821)
12 Ekim 2018 Cuma 09:36
Ya vallaha okurken güldüm. Bingöl de 5 fabrika var onlara da toplam 1000 çalışan yok solhan da tek yerde bu rakam çok komik
Beğendim (0) Beğenmedim (1)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_31798)
10 Ekim 2018 Çarşamba 19:08
ALLAH RAZI OLSUN SEBEP OLANLARDAN SOLHAN İÇİN BÜYÜK Bİ MÜJDE
Beğendim (1) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_31790)
10 Ekim 2018 Çarşamba 12:18
Bu yatırım günümüz Solhan'ı için çok önemli bir yatırımdır. Belediyenin destek vermesi de olumlu bir adımdır.
Beğendim (1) Beğenmedim (0)Cevapla
10.07.2020
21:46
Tarım Sigortası Poliçelerinde Büyük Artış
Tarım Sigortası Poliçelerinde Büyük Artış
2006 yılında kanunlaşarak yürürlüğe giren 5363 Sayılı TARSİM kapsamında, İlimizde bugüne kadar yapılan faaliyetlerin değerlendirilmesi ve önümüzdeki yılların yol haritasının belirlenmesi amacıyla İlimizi ziyaret eden Erzurum Tarım Sigortaları Havuzu (TARSİM) Bölge Müdürü Meriç ÖZDEMİR, İl Müdürümüz Burhan BAHADIR, Tarım Kredi Kooperatifi Bingöl Müdürü Suphi ÇETKİN, ilgili Şube Müdürleri yine Bölge Müdürlüğünde görevli personel Mehmet ZENGİN ile tohumculuk Firmaları temsilcilerinin de katılımları ile sigortalı üreticilerimizin artırılmasına yönelik fikir alışverişi sonrası örnek çiftçilerimizin sahada ziyaretine geçildi. Bu kapsamda Çavuşlar Köyünde örnek kapama ceviz bahçesi, Çayağzı Köyünde sözleşmeli mısır üretimi yapan üreticilerimizin tarlaları ve Garip Köyünde çilek üretimi gerçekleştiren çiftçilerimiz ziyaret edilerek, Tarım Sigortalarının kapsamları hakkında ön bilgi verildi.
10.07.2020
21:45
Deva`nın İl Başkanlığına Kovalar getirildi
Deva'nın İl Başkanlığına Kovalar getirildi
Deva Partisi Bingöl Kurucu İl Başkanı Gençli hemşerimiz Mikail Kovalar oldu. İl Başkanının belirlenmesinin ardından gözler il teşkilatlanmasında hangi isimlerin yer alacağına çevrildi.
10.07.2020
16:43
Köyün `Lastik Kızı`nın hayali milli takıma girmek
Köyün 'Lastik Kızı'nın hayali milli takıma girmek
Genç ilçesinde yaşayan ve internette izlediği cimnastik hareketlerini yapmasından dolayı köyde 'Lastik Kız' olarak bilinen 10 yaşındaki Yeşim Münar, lastik gibi eğilip bükülmesiyle görenleri kendine hayran bıraktırıyor.
10.07.2020
16:42
`Vaka sayısının belirsizliği kuşkuların artmasına neden oluyor`
'Vaka sayısının belirsizliği kuşkuların artmasına neden oluyor'
HDP Bingöl İl Eş Başkanı Veysel Kaya: 'Pozitif vaka sayısı, yoğun bakım ve entübe hasta sayısının belirsizliği hem bilmezliğe hem de kuşkuların artmasına sebebiyet vermektedir. Yetkililerin bu konuda daha duyarlı davranmaları elzemdir.'
10.07.2020
16:42
Berber, kuaför ve güzellik salonlarında alınması gereken tedbirler güncellendi
Berber, kuaför ve güzellik salonlarında alınması gereken tedbirler güncellendi
Sağlık Bakanlığı'nca 'Berber, Kuaför ve Güzellik Salonlarında Alınması Gereken Önlemler' revize edilerek güncellendi. Güncellemede: iş yeri, müşteri ve personel için alınması gereken tedbirler sıralandı.
10.07.2020
16:41
Covid-19 kapsamında bin 676 iş yeri denetlendi
Covid-19 kapsamında bin 676 iş yeri denetlendi
Bingöl'de koronavirüs ile mücadele kapsamında bin 676 iş yeri denetlendi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın