KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
21 Haziran 2024 Cuma
°C

Bingöl Balını ve Kavurmasını Tanıttı

TBMM'de milletvekili kayıtları devam ediyor. Milletvekilleri kayıt sırasında ikram yarışına girdi. Bingöl Milletvekili Berdibek, Bingöl'ün bal ve kavurmasıyla meşhur bir il olması için her yıl yaptığı dağıtımı bundan sonra da yapacağını söyledi.

Bingöl Balını ve Kavurmasını Tanıttı
31 MAYIS 2023 ÇARŞAMBA 17:38
20
2582
4
AA aa

28. Dönem Milletvekili Genel Seçiminin ardından milletvekillerinin TBMM'deki kayıt işlemlerine devam edildi. Kayıt yaptırmaya gelen milletvekilleri ikram yarışına girdi.

AK Parti Bingöl Milletvekili Feyzi Berdibek, Meclis'e giderek kaydını yaptırdı. Berdibek'e, Genç Belediye Başkanı M.Zeki Dirik ve Ilıcalar Belediye Başkanı M.Akif Günerigök eşlik etti.

Kayıt öncesi Bingöl'den götürülen organik bal ve kavurmaları ikram edip bal ve kavurmanın tanıtımını yapan Milletvekili Berdibek, Bingöl'ün bal ve kavurmasıyla meşhur bir il olması için her yıl yaptığı dağıtımı bundan sonra da yapacağını söyledi.

AK Parti Bingöl Milletvekili Feyzi Berdibek ise, bal denince insanların aklına Şemdinli balının ya da Hizan balının geldiğini söyleyerek, “Buna rağmen Bingöl balı kendi dalında son derece iddialı olmakla beraber bin bir çiçeğin oluştuğu bir yerde artık standartlarını aşmış, dünyada bir numara olmuş bir baldır. Bu bizim değil, dünyadaki 168 ülke arasında birinci seçilen bir baldır. Kaliteyi ortaya koymak demektir bu. Bizim ortaya koyduğumuz bir bal değildir, bunun bir analizi var. Bu tahlile gidiyor, dünyada yapılan tahlillerde en son İngiltere'de dünya birincisi, Hindistan'da da ikinci oldu. Kilo fiyatı baldan bala değişiyor” diye konuştu.

Kavurmanın da Bingöl'e has bir tadı olduğunu ifade eden Berdibek, Bingöl olarak kavurmada da iddialı olduklarını vurguladı.

Tüm basın mensuplarına soğuk kavurma ikram eden Berdibek, Bingöl balını da basın mensuplarına eliyle yedirdi.

Haberin videosunu sosyal medya hesaplarımızdan izleyebilirsiniz...

 

TWİTTER: https://twitter.com/BingolOnline/status/1663920484684029953 

FACEBOOK: hhttps://www.facebook.com/Bingolonline12/videos/920176892609792

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_102264)
01 Haziran 2023 Perşembe 19:16
Bune hergün bal üniversite eğimin belediye egmin ... daha egmin ve kavurma yemiyorum....
Misafir Kullanıcı (@Misafir_102263)
01 Haziran 2023 Perşembe 17:59
Yuzde 68 oy almis 4 gun geçmedi ekmek 8 lira oldu.. Bu milleti anlamak gercekten güç..
Misafir Kullanıcı (@Misafir_102247)
31 Mayıs 2023 Çarşamba 21:28
Bir Memleket düşünün ki orada işsizlik had safhada iken ekonomik ve sosyal kültürel anlamda gelişim değişim sorunlarını çözme gerekliliği varken bütün bunları bir kenara bırakıp olağanüstü yakın çevreye verilen ihaleler yapılan torpiller ve bunun yanında bir 'de o memleketin milletvekili Bal reklamı yapıyor olsun. Mecliste Bingöl'ün sorunlarını bir kere dahi dile getirmiyor olsun ama kaç dönemdir sürekli kazanıyor olsun..
Misafir Kullanıcı (@Misafir_102245)
31 Mayıs 2023 Çarşamba 19:14
Bingöl Balınının değil,kendi reklamını yapıyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın