Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
16 Ekim 2021 Cumartesi
8 °C Güneşli

'Bingöl Enerjiye Yürüyor'

Bingöl'de 40 öğrenci 'Bingöl Enerjiye Yürüyor' projesi kapsamında Kalehan HES'i ziyaret etti.

20 EYLÜL 2021 PAZARTESİ 15:57
4
1007
0
AA aa
`Bingöl Enerjiye Yürüyor`

Solhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimleri ve Bilim Okulları projesi kapsamında kabul görülen ‘Bingöl Enerjiye Yürüyor' projesinin açılış programının ardından eğitimleri başladı. TÜBİTAK Bilim ve Toplum Projeleri 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları destekleme programı kapsamında gerçekleştirilen ziyarette öğrenciler bilgiye yerinde, uzmanları tarafından öğreniyor. “Bingöl Enerjiye Yürüyor” projesi kapsamında 40 öğrenci ve 19 öğretmen Kalehan Barajını ziyaret etti. Öğrencilerin Kalehan Barajına gerçekleştirdiği ziyaretle ilgili, Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğünün sosyal medya platformları üzerinden yaptığı açıklamada, “TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları destekleme programı 2020/1 dönemi desteklenen "Bingöl Enerjiye Yürüyor" projemizin bu günkü parkuru Kalehan HES'ti.40 öğrenci ve 19 öğretmenimizin katıldığı program çok renkliydi.” denildi.

Geçtiğimiz günlerde Solhan'da gerçekleştirilen "Bingöl Enerjiye Yürüyor" projesinin açılış konuşmasında Solhan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali İhsan Yanılmaz, öğrencilerin enerji ve fen bilimleri konusunda daha olumlu düşünceler elde etmelerini hedeflediklerini söylemişti. Yanılmaz, konuşmasında şu ifadeleri kullanmıştı:

“Projemizde enerji üretiminde ve tüketiminde yapılan seçimlerin hem çevreyi hem de insan yaşamını etkileyecek kadar önemli bir hal aldığı günümüzde toplumun bu konuda bilinçlendirilmesi de hayati bir öneme sahiptir. Bu bilinçlendirmenin en çok toplumun geleceğini inşa edecek olan çocuklar ve gençlere yapılması gerekmektedir. İlimizde gerçekleştirdiğimiz projemizde; merkez ve ilçelerde bulunan 8'inci sınıf öğrencilerinden toplam 40 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirilecektir. Ayrıca projemizde öğrencilerimize yardımcı olmak üzere 3 uzman, 4 eğitmen ve ilçelerden gönüllü olarak katılmak üzere toplam 12 öğretmenimiz yer alacaktır. Tüm ilçelerimizden hem öğretmen hem öğrencilerin katılması projemizin yaygınlaştırılmasını sağlamak adına olumlu katkıları olacaktır. Projemizde gezeceğimiz enerji santralleri ve yapılacak olan etkinlikler sayesinde öğrencilerimiz enerji ve fen bilimleri konusunda daha olumlu düşünceler elde etmesi hedeflenmektedir.”

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın