KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
09 Haziran 2023 Cuma
21 °C Çoğunlukla açık

Bingöl MTA depremzedeler için soba üretiyor

10 ilde büyük yıkımlara ve can kayıplarına neden olan depremin ardından, çadırlarda yaşayan vatandaşlar için Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası sponsorluğunda Bingöl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde gönüllü öğretmen ile öğrenciler soba üretimi yapıyor.

Bingöl MTA depremzedeler için soba üretiyor
14 ŞUBAT 2023 SALI 16:17
5
1082
0
AA aa

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'ta meydana gelen iki büyük deprem, 10 ilde yıkımları ve can kayıplarını beraberinde getirdi. Afet bölgesindeki vatandaşların yaralarının sarılması için, ülke genelinde olduğu gibi Bingöl'de de kurumlar seferberlik ilan etti. Bu çerçevede malzeme, ekipman ve usta konusunda tüm tedirik ve sponsorluğu Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı tarafından karşılanan, İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde Bingöl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesindeki gönüllü öğretmen, öğrenci ve soba ustalarının çalıştığı organizasyonda, çadır kentte yaşayan vatandaşlar için soba üretimine başladı. Bağışların da yapıldığı çalışmayla, ilk etapta üretilecek olan 500 adet çadır sobası deprem bölgelerine gönderilecek.

ÇİNTAY: "ELİMİZDEN GELEN HER TÜRLÜ KATKIYI SAĞLIYORUZ"

Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası tarafından sağlanan malzeme ve olanaklarla üretilen sobaların depemzedelerin ısınma problemlerine bir nebze de olsa çözüm olacağını ifade eden Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kadir Çintay; "Hava koşulları malumunuz. Ciddi bir soğuk var ve insanlarımız bu soğukta maalesef çadırlarda kalmak durumundalar. Bizler de Oda olarak diğer tüm yardımların haricinde bir de soba üretimi için elimizi taşın altına koyduk. Ustaların getirilmesinin yanı sıra makine ve ekipmanın sağlanıp malzemenin tedirikini yaparak Okulumuzda üretime başladık. İlk etapta 500 soba üretip deprem bölgelerinde vatandaşlarımıza ulaştıracağız. Sonrasında ise bu üretime devam edeceğiz. Nakdi ve ayni yardımlar konusunda da ayrıca büyük bir çabamız söz konusu. Katkı sunan, emek harcayan herkese teşekkür ediyoruz" dedi.

AŞAR: "GECE GÜNDÜZ ÇALIŞIYORUZ" 

Depremzede vatandaşlar için seferber olduklarının altını çizen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ahmet Aşar, üretimin hız kesmeden devam ettiğini söyledi.

Aşar; “Asrın felaketi olarak nitelendirilen ve ülkemizde çok ciddi etkilere neden olan deprem ile karşı karşıyayız. 10 ilimizi çok ciddi manada etkileyen bu depremde vatandaşlarımızın deprem sonrasında ısınmaların temin etmek için gece gündüz çalışıyoruz. Bu aşamada öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve gönüllü vatandaşlarımız çok ciddi destek oldular. Şuanda ilk etapta deprem bölgesine gönderilmek üzere 500 adet soba yapıp gönderdikten sonra üretimlerimize devam edeceğiz. Amacımız bu zor günlerde ülkemizin ve vatandaşlarımızın yanında bulunmaktır. İnşallah bu süreci sağlıklı bir şekilde atlattıktan sonra farklı zamanlarda ve farklı konularda yine devletimiz ve milletimizin yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

 

 

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın