KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
28 Şubat 2024 Çarşamba
7 °C Açık

Bingöl ne ile gelişir münazarası

Bingöl Üniversitesi Beşinci Mevsim Kulübü tarafından ‘Bingöl'ün Gelişimi' ile ilgili münazara düzenlendi.

Bingöl ne ile gelişir münazarası
02 NİSAN 2011 CUMARTESİ 01:30
0
3916
0
AA aa

 

Bingöl Üniversitesi Beşinci Mevsim Kulübü tarafından “Bingöl ilinin büyümesinde ve gelişmesinde ‘' Sanayileşme mi önemli? Tarım ve Hayvancılık mı?” konulu bir münazara düzenlendi.
 
31 Mart 2011 Perşembe günü saat 14.30'da gerçekleştirilen programda Ziraat Fakültesi ve İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrencilerinden oluşan tartışma grupları konuyla ilgili fikirlerini savundular.
 
 Öğretim Görevlisi Demet Seçil Deder'in moderatörlüğünde gerçekleşen münazarada; İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) öğrencilerinden oluşan grup Bingöl ilinin gelişmesinde sanayinin önemli olduğunu savunurken, Ziraat Fakültesi öğrencilerinden oluşan grup ise ilin gelişmesinde tarım ve hayvancılığın önemli olduğunu savundu.  
 
İİBF Dekanı Prof. Dr. Ali Yılmaz Gündüz, İİBF Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Abdulvahap Baydaş, Fen-Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyelerinden Yrd. Doç. Dr. Hüseyin Çaldak, Yrd. Doç. Dr. Aznavur Demirpolat ve Ziraat Fakültesi Öğretim Üyelerinden Prof. Dr. Erkan Boydak ve Yrd. Doç. Dr. Beşir Koç'un jüri üyesi olarak katıldığı programda Üniversitelerin özgün ve özgür düşüncenin geliştiği ortamlar olduğu vurgulanarak konulara sorun odaklı değil çözüm odaklı yaklaşıldığı belirtildi.
 
Her iki grubun görüşlerinin ve çözüm önerilerinin farklı olmasına karşın temel amacın Bingöl ilinin kalkınması olduğunun vurgulandığı münazara da Ziraat Fakültesi grubu birinci oldu. Konuşmacıların da değerlendirildiği programda Adem Ergün birinci, Serkan Dinçer ikinci ve Mehmet Demirhan üçüncü oldu. Dereceye giren öğrencilere Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Burhanettin Baydaş ve Prof. Dr. Kazım Yoldaş tarafından birer plaket ve çeşitli hediyeler takdim edildi.
 
Münazaraya Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Burhanettin Baydaş ve Prof. Dr. Kazım Yoldaş, öğretim üyeleri, daire başkanları ve çok sayıda öğrenci katıldı.
YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
28.02.2024
17:44
Bingöl Üniversitesi`nden 2`inci Hesarek Kar Festivali etkinliği
Bingöl Üniversitesi'nden 2'inci Hesarek Kar Festivali etkinliği
Bingöl Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen 2'inci Hesarek Kar Festivali büyük bir coşkuyla kutlandı.
28.02.2024
15:19
27 yıl geçti ama hala 28 Şubat`ı unutamıyor
27 yıl geçti ama hala 28 Şubat'ı unutamıyor
28 Şubat postmodern darbesi döneminde öğretmenlik görevinden zorla istifa ettirilen Saadet Çiçek, o günlerde yaşadıklarını unutamadı ve o zor süreci şöyle anlattı;
28.02.2024
15:13
'İslami kimliğe duydukları derin öfkeden dolayı yaptılar'
28 Şubat Darbesi insanlık tarihine kara bir leke olarak geçtiğini belirten Koç; 'Milletimizden aldığımız güç ve tarihin bize yüklediği sorumluluk ile millet iradesini egemen kılma, büyük ve güçlü Türkiye'yi inşa etme mücadelemize kararlılıkla devam ediyoruz' dedi.
28.02.2024
12:21
Çığ Altında Kalan Vatandaşın Cansız Bedenine Ulaşıldı
Çığ Altında Kalan Vatandaşın Cansız Bedenine Ulaşıldı
Olay bölgesine giden Bingöl Valisi Ahmet Hamdi Usta, cenazenin tespit edildiğini, kar altından çıkarma çalışmalarının sürdüğünü söyledi.
28.02.2024
10:40
Bingöl`de çığ düştü!
Bingöl'de çığ düştü!
Bingöl'ün Genç ilçesine bağlı bir köyde çığ düştü. Çığ altında kaldığı düşünülen 1 vatandaşı arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.
27.02.2024
18:38
‘Bingöl toplayıcıları` gösterime giriyor
'Bingöl toplayıcıları' gösterime giriyor
29 Şubat Perşembe günü saat 19.00'da Salt Beyoğlu'ndaki Açık Sinema'da gösterilecek belgesel, 1-3 Mart tarihlerinde saltonline.org üzerinden izlenebilecek.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın