KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
26 Eylül 2023 Salı
26 °C Güneşli

Bingöl üniversitesi hedefine ulaştı

2011-2012 Eğitim ve Öğretim Yılı için 4 bin öğrenci hedefini yakalamak için çalışan Bingöl Üniversitesi, ilk yerleştirmelerde bu hedefinin üzerinde öğrenci sayısına ulaştı.

Bingöl üniversitesi hedefine ulaştı
27 EYLÜL 2011 SALI 23:40
0
4649
0
AA aa

19 Eylül 2011 tarihinde yeni eğitim ve öğretim yılına başlayan Bingöl Üniversitesi, öğrenci sayısı ve eğitimi ile hedeflediği oranı geçmeyi başardı. 2011-2012 Eğitim ve Öğretim Yılı için 4 bin öğrenci hedefini yakalamak için çalışan Bingöl Üniversitesi, ilk yerleştirmelerde bu hedefinin üzerinde öğrenci sayısına ulaştı.

Bingöl Üniversitesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, üniversitenin 2011-2012 Eğitim ve Öğretim Yılı için 4 bin öğrenci hedefini yakalamak için çalıştığını ve bu hedefe ilk yerleştirmede ulaşıldığını bildirdi.

YENİ KAYIT YAPTIRAN ÖĞRENCİ SAYISI 1822

2 bin 62 öğrencinin Bingöl Üniversitesi'ni tercih ettiği belirtilen açıklamada, bu öğrencilerden bin 822 öğrencinin kayıt yaptırdığı ifade edilerek, şu ifadeler kaydedildi:

“19 Ağustos 2011 tarihinde açıklanan LYS sonuçlarına göre, 2062 öğrenci Bingöl Üniversitesi'ni tercih etti. Bingöl Üniversitesi'ne yerleşen ve kayıt hakkı kazanan öğrenciler, 5-9 Eylül 2011 tarihleri arasında üniversitemize gelerek kayıtlarını yaptılar. Kayıt döneminin bitiminden sonra elde edilen verilere göre Bingöl Üniversitesi'ni kazanan 2062 öğrenciden 1822 öğrenci kayıt yaptırdı. 1822 öğrenciden 955'i dört yıllık lisans öğrencisi, 867'si ise önlisans öğrencisinden oluşmaktadır. Yeni kayıt hakkı kazanan 240 öğrenci ise başta barınma sorunu olmak üzere, birtakım sorunlar nedeniyle kaydını yapamadı.”

LİSANS İÇİN KAYIT YAPAN ÖĞRENCİ SAYISI 955

“955 lisans öğrencisi yeni kayıt yaptı” denilen açıklamada, “Dört yıllık lisans eğitimi veren Fen-Edebiyat Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, Mühendislik-Mimarlık Fakültesi, Ziraat Fakültesi ve İktisadi İdari Bilimler Fakültesi'ne toplam 955 öğrenci yeni kayıt yaptırdı” ifadeleri kullanıldı.

ÖNLİSANS İÇİN KAYIT YAPAN YENİ ÖĞRENCİ SAYISI 867

Üniversiteye önlisans için kayıt yapan öğrenci sayının 867 olduğu belirtilen açıklamada, “Bingöl Üniversitesi bünyesinde önlisans eğitimi veren Bingöl Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu, Bingöl Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu, Genç Meslek Yüksekokulu ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu'na toplam 867 öğrenci yeni kayıt yaptırdı” denildi.

ÜNİVERSİTENİN TOPLAM ÖĞRENCİ SAYISI 4206

Bingöl Üniversitesi'nin toplam öğrenci sayısının 4 bin 206 olduğu vurgulanan açıklamada, şöyle devam edildi:

“Bingöl Üniversitesi bu yıl yeni kayıt yaptıran öğrenciler ile birlikte, toplam 4206 öğrenci sayısına ulaştı. Bu öğrencilerin 2105'ini lisans öğrencisi oluştururken, 2101 öğrenci ise önlisans eğitimi görmektedir.”

EK YERLEŞTİRMELERDE ÖĞRENCİ SAYISI ARTACAK

Açıklamada, “Boş kalan ve kayıt yapılmayan kontenjanlar için Ekim ayı içerisinde ÖSYM tarafından ek yerleştirme yapılacaktır. ÖSYM Başkanlığı'na Bingöl Üniversitesi tarafından 323 önlisans, 174'de lisans olmak üzere toplam 497 boş kontenjan bildirildi. Ekim ayı içerisinde yapılacak olan ek yerleştirmelerden sonra öğrenci sayısında artış olacaktır” ifadelere yer verildi. 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın