Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
14 Ağustos 2022 Pazar
38 °C Güneşli

Bingöl Üniversitesi'ne 'Mekânda Erişebilirlik' ödülü

YÖK tarafından düzenlenen 'Engelsiz Üniversite Ödülleri-2022' sahiplerini buldu. Üniversitelerde engelsiz bir ekosistemin oluşturulmasını teşvik etmek amacıyla gerçekleştirilen 2022 Yılı Engelsiz Üniversiteler Ödüllerini kazananlar, YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar tarafından açıklandı.

Bingöl Üniversitesi`ne `Mekânda Erişebilirlik` ödülü
04 AĞUSTOS 2022 PERŞEMBE 16:54
12
561
0
AA aa

“Engelsiz Üniversite Ödülleri-2022” kapsamında Üniversitemizden, İslami İlimler Fakültesi, Selahaddin-i Eyyubi Kütüphanesi ile Arı ve Doğal Ürünler Ar-Ge ve Ür-Ge Uygulama ve Araştırma Merkezi 2022 yılı "Mekânda Erişebilirlik" ödülüne layık görüldü.

YÖK Başkanı Prof. Dr. Özvar, konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu: “YÖK olarak önem verdiğimiz konuların başında yükseköğretime girişte ve eğitim sürecinde yaşanan engelleri ortadan kaldırmak için “Engelsiz Erişim ve Engelsiz Eğitim” başlığı altında yürüttüğümüz çalışmalar gelmektedir. Engelsiz Üniversite Ödülleri için başvuru yapan tüm üniversitelerimizi, bu konudaki duyarlılıkları ve gayretlerinden dolayı tebrik ediyorum. Verilen tüm ödüllerin daha iyi çalışmaları, iş birliklerini teşvik etmesini diliyorum.”

Rektör Prof. Dr. İbrahim Çapak, ‘‘Engelsiz Üniversite Ödülleri 2022'' kapsamında alınan ödüllerin çok memnuniyet verici olduğunu ifade ederek, 2023 yılında da bu çalışmaların üniversitede devam edeceğini söyledi.

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
14.08.2022
15:58
Bingöl balına alım garantisi
Bingöl balına alım garantisi
TBMM Plan ve Bütçe Komisyon Başkanı Cevdet Yılmaz; 'Bingöl'de üretilen ballara Tarım Kredi Kooperatifi alım garantisi verecek. Bu yıl 600 ton alım olacak ve 16 bin dekarlık buğday tohumu yüzde 50 hibe ile çiftçiye dağıtılacak.'
14.08.2022
15:57
Döner ustalarının aşırı sıcakla zorlu mesaisi
Döner ustalarının aşırı sıcakla zorlu mesaisi
Bingöl'de hava sıcaklıkları 40 dereceyi bulurken, hazır yemek ustaları da ocak başındaki sıcaklıkla birlikte yaklaşık 100 derece altında ekmek parası için mücadele ediyor.
14.08.2022
15:55
Kovalar: `Tekören`e verdiğiniz sözleri yerine getirmeye davet ediyorum`
Kovalar: 'Tekören'e verdiğiniz sözleri yerine getirmeye davet ediyorum'
DEVA Partisi Bingöl İl Başkanı Mikail Kovalar; 'Ak Parti İl Teşkilatını ve Milletvekillerini içme suyu sorununuzu çözmeye ve sözlerini yerine getirmeye davet ediyorum.'
14.08.2022
15:54
Altyapı ve üstyapı çalışmaları sürüyor
Altyapı ve üstyapı çalışmaları sürüyor
Bingöl Belediyesine bağlı ekipler altyapı ve üstyapı çalışmalarına devam ediyor. Üstyapı kapsamında kaldırım yenileme çalışmaları, altyapı kapsamında ise yağmur suyu hattı çalışması sürüyor.
14.08.2022
15:52
Varol, altın madalya kazandı
Varol, altın madalya kazandı
Konya'da düzenlenen 5. İslami Dayanışma Oyunları'nda yarışan milli sporcumuz Rukiye Varol, altın madalya kazandı.
14.08.2022
15:51
Solhan Spor Ünsal İsmail Kırıcı ile anlaştı
Solhan Spor Ünsal İsmail Kırıcı ile anlaştı
Yeni sezon hazırlıklarına başlayan Bingöl'ün voleybol temsilcisi Solhan Spor, deneyimli antrenör Ünsal İsmail Kırıcı ile anlaştığını duyurdu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın