KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
02 Haziran 2023 Cuma
24 °C Bulutlu ve güneşli

Bingöl'de 14 okul hakkında yıkım kararı çıktı

Kahramanmaraş merkezli depremin ardından uzmanların sıklıkla uyardığı Bingöl'de, yapılan incelemeler ve çalışmalar sonrasında 14 okul hakkında yıkım kararı çıktı.

Bingöl`de 14 okul hakkında yıkım kararı çıktı
25 MAYIS 2023 PERŞEMBE 15:25
2
1916
0
AA aa

Kahramanmaraş merkezli meydan gelen depremlerde binlerce insan hayatını kaybederken, binlerce bina da yıkıldı. Yaşanan felaketin ardından depremin etkilediği illerden biri olan Bingöl'de, valilik talimatıyla kamu kurum ve kuruluşlarda deprem performans analizleri yapılmaya başlandı. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü koordinesinde, Fırat Üniversitesi ve Karadeniz Teknik Üniversitesi'nin de destekleriyle kent genelindeki 50 okulda inceleme yapıldı. Yapılan incemeler sonucunda, kent genelinde 14 okul için önce tahliye ardından da yıkım kararı verildi.

Yıkım kararının verildiği okullarda inceleme yapan İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin, açıklamalarda bulundu. Kahramanmaraş depremin ardından riskli görülen okulların tahliye edildiğini belirten Engin, çalışmaların devam ettiğini söyledi.

“Okulların hepsi gözden geçirildi, 20'si boşaltıldı”

Şu ana kadar 14 okul hakkında yıkım kararı verildiğini aktaran Engin, “6 Şubat'ta Kahramanmaraş merkezli bir deprem meydana geldi. Bu depremde çok can kaybettik. Bu depremden sonra ilimizde de bir çalışma yapıldı. Valimizin talimatlarıyla ilimizdeki bütün okullarımız gözden geçirildi. Çalışmamızı Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürlüğü tarafından yapıldı. Okullarımızın hepsi gözden geçirildikten sonra bunlardan riskli görülen 20'si tedbir amaçlı boşaltıldı. Daha sonra Bakanlığımızın yaptığı çalışmalarla Fırat Üniversitesi ve Karadeniz Teknik Üniversitesi görevlilerince 50 okulumuzda tekrar bir çalışma yapıldı. Fırat Üniversitesi'nin yapmış olduğu çalışmaların ardından 14 okulumuzun yıkım kararı verildi. Bunlar boşalttığımız okullar içerisindeydi. İlimizdeki hassasiyetleri göz önüne alarak, özellikle ilimizin Kuzey Anadolu ve Doğu Anadolu fay hattı üzerinde bulunmasından dolayı büyük bir hassasiyet gösterilmektedir. Çalışmalarımız da bu yönde devam etmektedir. Çalışmalarımız bittikten sonra Bakanlığımızca bu okulların yerine yenileri yapılıp çocuklarımızın, gençlerimizin hizmetine sunulacaktır” dedi. İHA

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
02.06.2023
15:15
Bingöl`de ekmek de taksi de zamlandı!
Bingöl'de ekmek de taksi de zamlandı!
Seçim sonrası başlayan zam furyasına her gün bir yenisi ekleniyor. Bingöl'de taksi ücretlerince zam yapılırken bir diğer zam da ekmeğe geldi. Ancak ekmek zammını 'geçici zam' olarak nitelendiren fırıncı esnafı, asıl zammın yakında geleceğini vurguluyor.
02.06.2023
14:30
KGM işçi alımı kura sonucu açıklandı! İşte Bingöl listesi
KGM işçi alımı kura sonucu açıklandı! İşte Bingöl listesi
İl ve mesleklere göre ilan edilen kadro sayısı kadar asıl ve asıl sayının 3 katı kadar da yedek aday için kura ile yerleştirme işlemi, Türkiye Noterler Birliği çekiliş programı ile noter huzurunda Karayolları Genel Müdürlüğü konferans salonunda gerçekleştirildi.
02.06.2023
11:34
Alman polislerinin üniformaları Bingöl`den
Alman polislerinin üniformaları Bingöl'den
Bingöl'de 2007 yılında 30 kişi ile kurulan ve devletin verdiği desteklerle personel sayısını 630'a çıkartan tekstil fabrikası, Avrupa'ya ihracata başladı. Ukrayna ve Polonya'nın ardından Almanya'daki polislerin üniforması da Bingöl'de üretilmeye başlandı.
02.06.2023
11:32
Demiryolunda ilaçlı otla mücadele için uyarı!
Demiryolunda ilaçlı otla mücadele için uyarı!
Kullanılan ilacın insan ve hayvan sağlığını etkileyici özellik taşıması sebebiyle tehlike oluşturduğu vurgulanıp vatandaşların buna karşı dikkat etmeleri istendi.
02.06.2023
11:31
Bilinmeyen şelale! Konarlı…
Bilinmeyen şelale! Konarlı…
Konarlı Şelalesi'nin kaynak suyu 500 metre uzaklıktan çıkarak, yaklaşık 30 metre yükseklikten yine Konarlı Deresi'ne dökülüyor.
02.06.2023
11:30
Öğrencilere yönelik trafik eğitimleri sürüyor
Öğrencilere yönelik trafik eğitimleri sürüyor
Eğitim sonrasında öğrencilere Trafik Jandarması Boyama Kitapçığı ve çeşitli hediyeler dağıtılıyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın