Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
09 Aralık 2021 Perşembe
4 °C Sağanak yağış

Bingöl'de 20 kişi ihraç edildi

OHAL kapsamında yayımlanan 3 yeni Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile Bingöl'de 20 kamu görevlisi ihraç edildi.

07 OCAK 2017 CUMARTESİ 13:21
0
3646
0
AA aa
Bingöl`de 20 kişi ihraç edildi

Olağanüstü hal (OHAL) kapsamında hazırlanan 679, 680 ve 681 sayılı 3 yeni Kanun Hükmünde Kararname (KHK), Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı.

Yayımlanan kararnameler ile milli güvenliğe karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen kamu görevlilerinin ihraçları gerçekleştirildi. Bu kapsamda ülke genelinde 8 bin 399 kamu görevlisi ihraç edildi.

83 DERNEK KAPATILDI

OHAL kapsamında yayımlanan 679 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara aidiyeti, iltisakı veya bunlarla irtibatı olan 83 dernek kapatıldı. 

BİNGÖL’DE 20 KİŞİ İHRAÇ EDİLDİ

Kararnameler ile Bingöl Üniversitesi’nde 3 araştırma görevlisi, 1 öğretim görevlisi 1 okutman olmak üzere 5 akademisyen, Adalet Bakanlığı’nda (infaz koruma memuru) 3,  Sağlık Bakanlığı’nda 4, Bingöl İl Müftülüğünde 2, Sosyal Güvenlik Kurumu’nda (SGK) 4, Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü’nde 1, Ticaret İl Müdürlüğü’nde 1 olmak üzere toplamda 21 kişi görevden ihraç edildi.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın