KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
29 Mayıs 2024 Çarşamba
°C

Bingöl'de Aksa şehitleri için gıyabi cenaze namazı kılındı

Siyonist işgal rejimi tarafından Hamas Lideri İsmail Heniyye'nin katledilen ailesi ve Gazze şehitleri için Bingöl'de gıyabi cenaze namazı kılındı, basın açıklaması yapılarak katliamlar tel'in edildi.

Bingöl`de Aksa şehitleri için gıyabi cenaze namazı kılındı
12 NİSAN 2024 CUMA 18:10
16
1383
3
AA aa

Bingöl İslami Kardeşlik Platformu tarafından organize edilen ve yüzlerce vatandaşın katılım ile gerçekleştirilen gıyabi cenaze namazı, Cuma namazı sonrası Bingöl merkez Ulu Cami avlusunda kılındı. Namaz öncesi ve sonrası vatandaşlar İsrail aleyhine sloganlar atarken, her zaman Filistin halkının yanında ve destekçisi olacaklarını dile getirdiler.

Gıyabi cenaze namazından sonra camii avlusunda kitlesel basın açıklaması yapan İslami Kardeşlik Platformu, Siyonist işgal rejiminin Heniyye ailesine ve Gazze halkına yönelik katliamlarını tel'in etti.

İslami Kardeşlik Platformu adına konuşma yapan Bingöl peygamber sevdalıları temsilcisi Şefik Börü, halka şu çağrıda bulundu;

“Terör şebekesi İsrail'in soykırım girişiminin altıncı ayını bitti, yedinci ayında da zülüm ve soykırıma devam etmekte. Direnişçi mücahitlerle mücadele etmekten aciz olan terör şebekesi öfkesini sivil halktan çıkarmaya soykırım yapmaya devam ediyor. Bayram günü HAMAS liderlerinden İsmail Heniyye'nin yetişkin üç evladını ve dört tane torununu vahşice katlettiler. Biz 57 İslam ülkesi sadece kınamakla ve gıyabi cenaze namazı kılmak ile yetiniyoruz. Boykotu dahi gereği gibi icra edemiyoruz. Rahtımızdan, konforumuzdan vazgeçemiyoruz. Selin getirdiği çer çöp misali olmuş bi-çare durumdayız. Kendimize ağlayıp yas tutmamız gerekiyor, kendimizi hizaya getirmemiz gerekiyor. İman Gazze'de, İslam Gazze'de, direniş Gazze'de, tevekkül Gazze'de, şehadet Gazze'de.” dedi.

Program yapılan dua ile sona erdi.

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_109055)
14 Nisan 2024 Pazar 11:39
Ümmeti müslüman çok parçalı çök.En aşağılık anlayışta suudların temsil ettiği selefi vahabi anlayıştır.Bunların fıtratında islami değerlere saldırı vardır.Sahabe türbelerine saldırı yıkım faaliyeti hafızalardadır.Bizzati hz muhamedin kutsal ilan eeiği kendi türbesi baki mezarlığı kabbe mescidi aksa diğer müslüman ahalinin tepkisi olmasaydı devlet olmuş bu vahabi zihniyet tarafından çoktan yerle yeksen olmuştu.Dikkat edilirse bu kadar cinayetlere rağmen bu vahabi selefi anlayıştan çıt yok.Onaylıyorlar.Asıl fitne bu.
Misafir Kullanıcı (@Misafir_109054)
14 Nisan 2024 Pazar 11:11
Akp ye sorun o ticareti niye hala yapiyor.
Misafir Kullanıcı (@Misafir_109053)
14 Nisan 2024 Pazar 06:24
İslam için İsrail devlet siyaseti kadar tehlikeli olan sudi vahabi anlayışıdır. İslam türbelerini yakıp yıkan islami kültürel değerine düşman bu anlayışı kutsamaktasınız.Asıl fitne budur.
28.05.2024
16:01
Bingöl`de üniversiteliler Gazze için 81 Bin TL`lik bağış yaptı
Bingöl'de üniversiteliler Gazze için 81 Bin TL'lik bağış yaptı
Bingöl Üniversitesi öğrencileri, yaptıkları kermesten elde ettikleri 81 bin 190 TL geliri Gazze'ye gönderilmesi için Bingöl Umut Kervanı Derneği'ne bağışladı.
28.05.2024
15:50
Sürücü kontrolü kaybetti! 1 ölü 2 yaralı
Sürücü kontrolü kaybetti! 1 ölü 2 yaralı
Bingöl-Diyarbakır yolunda Bingöllü ailenin içinde bulunduğu otomobil, sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi şarampole yuvarlandı. Kazada 1 kişi öldü, 2 kişi ağır yaralandı.
28.05.2024
14:24
12Bingölspor`dan taraftara ‘Gazze` çağrısı
12Bingölspor'dan taraftara 'Gazze' çağrısı
Kulüp yönetiminden yapılan açıklamada; '1 Haziran 2024 Cumartesi günü saat 15:00'te Bingöl merkez Ulu Camii önünden Kentpark'a yapılacak 'Gazze Barış Yürüyüşü'ne de kulüp olarak katılacağımızı bildirerek, tüm Bingöl halkını ve taraftarlarımızı bu onurlu yürüyüşe katılmaya davet ediyoruz.'
28.05.2024
14:02
Bingöl`de
Bingöl'de 'Gazze Barış Yürüyüşü' düzenleniyor
01 Haziran 2024 Cumartesi günü saat 15.00'da Bingöl merkez Genç Caddesi Ulu Camii önünden başlayıp Düzağaç Kent Park'ta sonlanacak yürüyüş, çadır kurulumu ve gece nöbeti ile devam edecek.
28.05.2024
11:24
Avrupa`ya gidecekler dikkat! Şans Kart dönemi başlıyor!
Avrupa'ya gidecekler dikkat! Şans Kart dönemi başlıyor!
Türkiye'den Avrupa'ya kalıcı olarak gitmek isteyenler için önemli değişiklikler geliyor. 1 Haziran'dan itibaren vatandaşlık, iltica, sınır dışı işlemleri ve AB dışından işe personel alımı (şans kartı) konularında yenilikler uygulanacak.
28.05.2024
11:16
Düşük fiyatlı tapu işlemine son! Ekspertiz zorunluluğu geliyor!
Düşük fiyatlı tapu işlemine son! Ekspertiz zorunluluğu geliyor!
Kamuda tasarruf tedbirleri kapsamında yeni atılacak adımlar 4 aşamadan oluşacak. Öne çıkan hususlardan biri kısım vergi muafiyet ve istisnaları olurken, taşınmazlardan elde edilen gelirlerin gerçek değeri üzerinden vergilendirilmesi planlanıyor. Tapudaki işlemler, bu merkezdeki bilgilere ve taşınmazla ilgili ekspertiz raporuna dayanarak gerçekleştirilecek.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın