KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
29 Eylül 2023 Cuma
25 °C Kısmen güneşli

Bingöl'de dalgıç yok mu?

Murat Nehri'nde akıntıya kapılarak kaybolan Aydın Tutkal'ı arama faaliyetleri aralıksız devam ederken, Bingöl'deki dalgıç sorunu özellikle sosyal medyada sıkça tartışılıyor! Peki, Bingöl'deki dalgıçlar neden dalamıyor?

Bingöl`de dalgıç yok mu?
28 TEMMUZ 2022 PERŞEMBE 16:40
12
5220
8
AA aa

Murat Nehri'nde Aydın Tutkal'ın suya kapılıp kaybolmasının ardından ‘Bingöl'de neden dalgıç yok?' sorusu sıkça tekrarlandı? Ortaya çıkan eksiklik ve yapılan eleştiriler sonrası yapılan araştırmada, Bingöl'de daha önce dalış sertifikası almış bazı kişi ve kamu personellerinin bulunduğu ancak profesyonel dalgıç olmadıkları, akarsuda dalma yetkinlikleri olmadığı için ilgili kurumlar tarafından dalışlarına izin verilmediği kaydedildi.

AFAD, Bingöl Belediyesi ve AKUT'ta dalgıç olduğu ancak yeni yönetmelikler sonrası yapılan sınavlara katılan bazı görevlilerin sınavı geçemediği, bazı sertifikaların da çok eski olduğu ve ilgili görevlilerin çok uzun yıllar önce dalış yaptığı da öğrenildi.

Yapılan araştırmada, konuya dair şu bilgi ve görüşler paylaşıldı; “Bir kişi iyi araç kullanabilir ama ehliyeti yoksa trafiğe çıkamaz. Ya da iyi bir araba kullanıcısıdır ama operatör ehliyeti yoksa iş makinesini kullandıramazsınız. Dalış sertifikası olması, akarsuda dalış yapma yetkinliği olduğu anlamını taşımaz. Bu anlamda bir takım eğitimler, sınavlar var. Bu alanda ilgili eğitim ve yetkinliği yoksa şayet, bu kişinin dalması o kişinin de hayatını riske atmak demektir. Bu olayda eksiklikler görülmüş, tedbir alınması için gerekli hazırlıklar başlatılmıştır. Daha önce sertifikası olanların yeni sınavlara hazırlanarak yetkinlik kazanmaları için çalışmalar titizlikle sürdürülecektir”

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_94376)
30 Temmuz 2022 Cumartesi 12:45
Bingöllü egede birincilikle bitiren dalgıç Burak Varolgüneş var ama dedikleri gibi işveren yok
Misafir Kullanıcı (@Misafir_94358)
29 Temmuz 2022 Cuma 23:49
Engüzel yüzücüler bingölden çıkar dalgıç mı çıkmaz yapmayin
Misafir Kullanıcı (@Misafir_94324)
29 Temmuz 2022 Cuma 11:00
Komedi :) 3. dünya ülkesinin 3. sınıf ilindeki nepotizmin sonuçları.
Misafir Kullanıcı (@Misafir_94321)
29 Temmuz 2022 Cuma 08:31
var hem de alası Burak VAROLGÜNEŞ, ama iş veren yok
Misafir Kullanıcı (@Misafir_94320)
29 Temmuz 2022 Cuma 08:12
Dalgıçlık sertifikası almak çok zor değil hemen hemen yüzme bilen herkes alabilir. Lakin ölümcül ve sorumluluğu yüksek olan bir görev, bu nedenle herkes dalgıçlık yapamaz. Bu iş dalgıçlık tazminatı almaya benzemez. Mesela yaklaşık 10-15 dalgıç günlerdir kayıp vatandaşı arıyor ve en son kaybolduğu yerde bulunuyor.
Misafir Kullanıcı (@Misafir_94316)
29 Temmuz 2022 Cuma 01:53
Saka gibi yaw, dalgic diye alinan adamlar dalamiyor. Hep diyoruz liyakat olmazsa olmaz diye, al iste
Misafir Kullanıcı (@Misafir_94315)
28 Temmuz 2022 Perşembe 20:22
Biz memleket olarak Esrar ve diğer uyuşturucu maddelerle ilgileniyoruz. Suda boğulmasi yetmiyor zaten canlıyı diri diri uyusturucuyla gömüyoruz
Misafir Kullanıcı (@Misafir_94313)
28 Temmuz 2022 Perşembe 18:56
Bizim dalgıçlar hiç kusura bakmayın ancak balık tutmada başarılıdırlar. Çok iyi balık avlarlar. Aslanlarımız maşallah. Sertifikaymış ehliyetmiş breh breh breh... Şu babadan utansın bu kurumlar!
29.09.2023
14:17
Deprem için tedbir ve dikkat uyarısı!
Deprem için tedbir ve dikkat uyarısı!
Doğu Anadolu fay hattı boyunca Elâzığ Pütürge ve Bingöl Karlıova taraflarında çok ciddi bir gerilim yoğunlaşması olduğunu ifade eden Doç. Dr. Toker: 'İç Anadolu'da ve aynı zamanda Kuzeydoğu Anadolu fayının Erzincan tarafı ve Doğu Anadolu fayının Elâzığ ve Kahramanmaraş taraflarında 4 buçuk ve 5'in üzerinde yüksek değerli artış şokları görmeye devam edeceğiz.'
29.09.2023
13:17
Elektrikte ekim tarifesi belli oldu zam geldi!
Elektrikte ekim tarifesi belli oldu zam geldi!
1 Ekim'den itibaren geçerli olacak yeni elektrik fiyat tarifesi belirlendi. Yeni tarifeye göre, konut aboneleri için zam yapılmazken, sanayi ve ticarethane abonelerinin kullandığı elektriğe ise yüzde 20 oranında zam yapıldı.
28.09.2023
17:07
Yedisu`da kuru fasulye festivali
Yedisu'da kuru fasulye festivali
Coğrafi işaretli Yedisu horoz kuru fasulyesi festivali düzenlendi. Bingöl Valisi Usta, 'Halihazırdaki 700 dekarda üretimin ekonomiye katkısı yaklaşık 17 milyon TL civarındadır. Hedeflediğimiz üretimin 4 bin dekarının ekonomiye katkısı ise 100 milyon civarında olacağını paylaşmak istiyorum' dedi.
28.09.2023
17:02
Bingöl`de kentsel dönüşümle yeni bir yaşam alanı oluşuyor
Bingöl'de kentsel dönüşümle yeni bir yaşam alanı oluşuyor
Konut ve iş yerlerinin tamamlandığı, alt yapı ve çevre düzenlemesinin sürdürüldüğü kentsel dönüşüm projesi alanında incelemelerde bulunan Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan; 'Bingöl için çok güzel bir yaşam alanı oluşuyor, mahallemizle birlikte şehrimizin çehresi değişiyor' dedi.
28.09.2023
16:56
Guldarlılarla buluşan Vali Usta;
Guldarlılarla buluşan Vali Usta; 'Ütenin yanındayım'
'Tarım ve üretimden alacağımız güç asli ve kalıcı gücümüz olacaktır' diyen Vali Usta; 'Bingöl Valisi olarak bu şehirde üretim adına atılacak her adımın yanında olacağım' dedi.
28.09.2023
16:55
Anaokulu öğrencilerine itfaiye birimi tanıtıldı
Anaokulu öğrencilerine itfaiye birimi tanıtıldı
Bingöl'de 25 Eylül-1 Ekim İtfaiye Haftası etkinlikleri çerçevesinde, anaokulu öğrencilerine itfaiye birimi tanıtıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın