Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
22 Ocak 2022 Cumartesi
-10 °C Bulutlu

'Bingöl'de de işsizlik yüzünden yurt dışına gidiliyor'

HDP'li Aydemir: 'Türkiye genelinde olduğu gibi, Bingöl'de de işsizlik ve gelecek kaygısı sebebi ile ülkeyi terk etme oranı her geçen gün yükselmekte. Özellikle üniversite mezunu işsizlerin, kendi alanlarında iş bulamamalarından sebeple kurtuluşu yurt dışına çıkmakta buldukları bir realite ile karşı karşıya kalmış bulunmaktayız.'

13 OCAK 2022 PERŞEMBE 14:05
21
2271
5
AA aa
`Bingöl`de de işsizlik yüzünden yurt dışına gidiliyor`

HDP Bingöl Milletvekili Erdal Aydemir, Gençlerin işsizlik nedeniyle yurt dışını tercih ettiğini belirterek,  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yanıtlanması için TBMM'ye soru önergesi sundu.

Aydemir, önergede şu ifadelere yer verdi:

“Türkiye genelinde olduğu gibi, Bingöl'de de işsizlik ve gelecek kaygısı sebebi ile ülkeyi terk etme oranı her geçen gün yükselmekte. Özellikle üniversite mezunu işsizlerin, kendi alanlarında iş bulamamalarından sebeple kurtuluşu yurt dışına çıkmakta buldukları bir realite ile karşı karşıya kalmış bulunmaktayız. Gayri resmi yollarla yurt dışına çıkmak için birçok tehlikeli aşamalardan geçmek zorunda kalan ama ne pahasına olursa olsun ülkeden çıkmayı kurtuluş gibi gören bu insanların aileleri de çaresizce evlatlarının sağ salim varmak istedikleri yerden gelecek haberi beklemekle meşguller.

Bu bağlamda;

1.) Bingöl ilinde son bir yıl içerisinde başvurulan pasaport sayısı kaçtır?

2.) Son bir yıl baz alındığında Bingöl ili ile ilgili elinizde bulunan resmi ya da gayri resmi yollarla yurt dışına çıkmış kişi sayısı var mıdır?

3.) Gençlerin yurt dışına çıkmalarının önüne geçmek için herhangi bir çalışma yapıyor musunuz?”

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_88536)
14 Ocak 2022 Cuma 16:37
Gidemiyoruz ki, beş yıldır uğraşıyorum. Belediye eğitm adı altında yolluyormu acaba böyle bir duyum almıştım bilgisi olan varmı lütfen yardım.
Beğendim (0) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_88530)
14 Ocak 2022 Cuma 11:01
aydemir bey muhalefetiyle iktidarıyla bu ülkeyi yaşanılmaz hale getirdiniz. bırakın insanlar bu kötü yönetimlerinizden, emek gasp eden, gelişime, ehliyet ve liyakata sımsıkı kapalı, vicdansız, merhametsiz olan sistemlerinizden kaçıp kurtulsunlar. burada insan emeğinin bir kıymeti yok ki ne düşmüşsünüz gençlerin peşine ille de burada kalın diyorsunuz. hanginize kurban olsun bu gençler. Türkiyede derece yapanların fetö-pkk bahaneleriyle mülakatlarda elendiği iğrenç bir sisteme kim niçin ömrünü feda etsin ki? Yaw memur olsa neye yarar, evlilik-ev-araç hangisini memur maaşıyla halledebilecek??
Beğendim (6) Beğenmedim (2)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_88525)
14 Ocak 2022 Cuma 09:58
Avrupaya gitmek Bos beleş bir ideoloji için dağa çıkmaktan iyidir.Hdp siyasi hayati boyunca bu ülkenin çikarları için bir öneri bile sunmus değil. Tek vizyon kurtce zazaca muzik goveng oynamak bağirip cagirmak katli kıtal yapıp cocuklari yetim kadinlari dul birakmak kavmiyetçilik yapmak baska neye yariyorsunuz.
Beğendim (10) Beğenmedim (8)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_88517)
14 Ocak 2022 Cuma 00:36
Ayda onlarca kişi yurt dışına kaçıyor ve ülkeyi hep şikayet ediyorlar oturum almak için. İşte ülke bu hale geldi
Beğendim (4) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_88511)
13 Ocak 2022 Perşembe 19:06
Gitmiyorlar kaçıyorlar kaçak yollarla. Hem de akp Li bir Başkan bozuntusunun organizasyonuyla
Beğendim (5) Beğenmedim (2)Cevapla
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın