KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
22 Temmuz 2024 Pazartesi
°C

Bingöl'de internete ilgi az

TTNET Genel Müdürü Tahsin Yılmaz, Türkiye'de en az internet trafiğinin yaşandığı illerin doğu illeri olduğunu ve sadece 6 büyük ilin internet trafiğinin yüzde 55'ini ürettiğini söyleyerek, Ramazan'da en az internet trafiği üreten illerin doğu illeri olduğunu ve bunların başında sırasıyla Kars, Hakkâri ve Bingöl'ün geldiğini belirtti.

Bingöl`de internete ilgi az
19 AĞUSTOS 2011 CUMA 00:25
0
1623
0
AA aa

TTNET'in Türkiye'nin en büyük internet sağlayıcısı olduğunu hatırlatan Yılmaz, Ramazan ayında internet kullanım alışkanlıklarına ilişkin verileri açıkladı. Bu ay internet kullanım oranında ciddi oranda artış yaşandığını belirten Yılmaz, sözlerini şöyle sürdürdü: "TTNET 6 milyondan çok hanede, 25-30 milyon insana hizmet veriyor. Bu nedenle de veriler Türkiye'nin internet kullanım alışkanlıklarını ortaya koyuyor. Ramazanda Tivibu servisimiz normalden yüzde 11, 3 daha çok kullanıldı. Özellikle de akşam saatlerinde yoğun kullanılıyor. Ramazan öncesinde internet kullanımı gündüz ve saat 21. 00'den sonra yoğunlaşırken ramazanda en çok iftar öncesi saatlerde kullanılıyor. TTNET Müzik portalımızda günde 2, 3 milyon müzik dinleniliyordu. Ramazanda bu rakam 2, 5-3 kat arttı. Ramazan ayında sahurda internet trafiğinde yüzde 79 artış yaşandı.”

“BİNGÖL VE TUNCELİ'DE İNTERNET TRAFİĞİ ÇOK AZ”

Yılmaz, ramazanda internette en fazla yapılan ilk 3 aktivitenin video izlemek, internette sörf yapmak ve sosyal ağlara girmek olduğunu ifade etti. Yılmaz, Türkiye'nin internet trafiğinin yüzde 55'ini üreten illerin sırasıyla İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya ve Kocaeli, en az internet trafiği yaşanan illerin ise Kars, Hakkâri, Bingöl, Muş, Iğdır, Gümüşhane, Tunceli, Kilis, Bayburt ve Ardahan olduğunu bildirdi.
 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın