KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
06 Şubat 2023 Pazartesi
-1 °C Kar

Bingöl'de İslam düşmanlığı kınandı!

Bingöl İslami Kardeşlik ve Dayanışma Platformu adına açıklama yapan Yusuf Boğatekin; 'Bu olay, Batı'nın İslam'a ve Kur'an-ı Kerim'e topyekûn düşmanlığının sadece somut bir örneğidir. Gerçekleşen olayı şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz. Tabi bu gösteriye İsveç hükümetinin gerekli resmi izinleri vermiş olması da ayrıca büyük bir skandaldır.'

Bingöl`de İslam düşmanlığı kınandı!
23 OCAK 2023 PAZARTESİ 18:35
21
1794
9
AA aa

Bingöl İslami Kardeşlik ve Dayanışma Platformu, İsveç'te yaşanan elim olayı protesto etmek için Dörtyol Saat Kulesi önünde basın açıklaması gerçekleştirdi.

Özgür-Der Bingöl Şubesi Başkanı Yusuf Boğatekin, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Biz Kur'ân'ı müminlere şifa ve rahmet olarak indiririz. Ama o, zalimlerin ise sadece ziyanını artırır.” (İsra,17/82)

“Değerli halkımız, bu ayetten de anlıyoruz ki bilumum kâfir, fasık, facir ve zalimlerin Kur'an'a düşmanlığının ana sebebi, Kur'an'ın onların şeytani karanlıklarını nurlandırma çabasıdır. Ama onlar, bu karanlıklar içinde nice zulüm, haram, günah ve ahlaksızlığı işlerler. Kur'an, onları deşifre ettiği için, nefsi ve şehevi arzularına dayalı hayatlarını tehdit ettiği için onlar Kur'an-ı Kerimi sevmezler. Kur'an'a karşı hasutturlar, öfkelidirler. Kur'an'ın ilahi gücü ve cazibesi karşısında acizdirler ve kinini her çeşit kusmak isterler. Daha önce Salman Rüştü'nün yaptığı, sonrasında Danimarka ve Hollanda'da yapılan saygısızlıklar ve dünde alçakça bir cüretkârlıkla İsveç'te Kur'an'a yönelik yapılan çirkin saldırı aynı amaçladır.”

“Onlar Kur'an'ın nurunu söndürmek istiyorlar.”

“Onlar Kur'an'ın nurunu üflemekle, kızmakla, hakaret etmekle, saygısızlığı tırmandırmakla söndüremezler.  Malumunuz adı bile anılmaya değmez bir alçak, insan müsveddesi bir ırkçı İsveç hükümetinin de desteğiyle Türkiye Büyük Elçiliği'nin önünde Kur'an-ı Kerim'i yakma girişiminde bulundu. Bu olay, kişisel bir hadsizlik ve ifade özgürlüğü olarak geçiştirilemez. Bu olay, Batı'nın İslam'a ve Kur'an-ı Kerim'e topyekûn düşmanlığının sadece somut bir örneğidir. Gerçekleşen olayı şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz. Tabi bu gösteriye İsveç hükümetinin gerekli resmi izinleri vermiş olması da ayrıca büyük bir skandaldır. Böyle haddi aşan kelimelerle ifade edilemeyecek bir gösteri, bir eylem ve bir devlet suçu işleniyor ve buna da İsveç devleti müsaade ediyor. Biz de Kur'an-ı Kerim'i yakma girişiminde bulunan hadsize, İsveç hükümetine ve onlara çanak tutan tüm Batılı emperyalistlere sesleniyoruz:

Bu çabanız boşunadır. Hz. Âdem'den bu yana Allah'a ve dinine düşmanlık yapanlara dünyada bir rüsvaylık düştü, ahirette de azap onları kuşatacaktır. Siz de bu kötü sonuçtan kurtulamayacak ve kaçamayacaksınız.”

“De ki: “Ey Ehl-i kitap! Siz Tevrat'ı, İncil'i ve Rabbinizden size indirileni (Kur'an'ı) doğru dürüst uygulamadıkça tuttuğunuz yol, yol değildir.” Rabbinden sana indirilen, onlardan birçoğunun azgınlığını ve inkârcılığını kuşkusuz arttıracaktır. Kâfirler topluluğu yüzünden üzülme!” (Maide: 68. Ayet)

“Kur'an-ı Kerim'in bu ayeti bizi iki sonuca götürür: Yüce kitabımız ve hayat rehberimiz iman edeni temizler, onun imanını artırır. Kâfiri küfrün bataklığına atar ve onun küfrünü, kinini artırır. Kur'an-ı Kerim, Allahu Teâla'nın insanlığa vahiy yoluyla gönderdiği kitabıdır. Kur'an; Allah'ın kelamı, muttakiler için hidayet rehberi, müjdeleyici, korkutucu,   ve hayat düsturudur. Bu sebeple Kur'an bizim için değerli ve kutsaldır. Biz Kur'an'ı canımız, malımız ve aile efradımızdan daha aziz biliriz.”

“Kur'an'a düşmanlık edenler bilmeli ki onlar aslında Allah'a, Peygambere, meleklere ve tüm Müslümanlara düşmanlık etmektedir. Nefret ve kinlerinin sonucu olarak dünyada zelil olmuş ve İnşaallah diğer dünyada da zilletin en büyüğünü tadacaklardır.  Bu saldırılar, basın ve medyasıyla, her türlü hile, entrika, oyun ve tuzaklarla Kur'an sevgisini gönüllerden atamayan zavallıların son çırpınışlarıdır… Kitabımıza, mukaddesatımıza, İslam dünyasına ve ümmete uzanan küfrün necis ellerini ve arkasındaki güç odaklarını iyi biliyoruz!  Ey kutsallarımıza alçakça saldırıyı yapan zavallılar!  Bilin ki, Kur'an'a, İslam'a ve Müslümanlara düşmanlık kimseye fayda vermemiştir, size de fayda vermeyecektir. “Tebbet yeda ebileheb'in vetteb!” İlahi hükmünce sizlerin elleri hem bu dünyada kırılacak hem de Ahirette kuruyacaktır.”

“Allah'ın ve Müslümanların öfkesini çeken söz ve davranışlarınıza derhal son verin!

Kitabımıza uzanan necis ellerinizi hemen çekin. Böylesi zavallılara söylenecek en özlü söz elbette ki Allah'ın sözü olacaktır. Yüce Rabbimiz Saf Suresi'nde mealen şöyle buyurmaktadır:

Onlar/ kâfirler ve zalimler Allah'ın nurunu ağızlarıyla söndürmek istiyorlar. Hâlbuki kâfirler istemeseler de Allah nurunu tamamlayacaktır. O (Allah), müşrikler hoşlanmasa da, dinini bütün dinlere üstün kılmak için peygamberini hidayet ve hak din ile gönderendir.

O halde en büyük tepki ve sahiplenme olarak seleflerimizin yaptığı gibi Kur'an'ı okuyacak, öğretecek, anlayacak, koruyacak ve hayatımızın her alanında ahkâmını hayata geçireceğiz!” 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_97672)
26 Ocak 2023 Perşembe 12:38
Bana kalırsa bir cenah İsveç'in nato'ya alınmaması için pkk'lıları ve kuranı kerimi suhistimal ediyor.
Pkk'lıların isveçte Erdoğan'a yaptığı saldırı ve Kuranı kerime yapılan saygısızlığın kimin ekmeğine yağ sürdüğüne bakmak gerekir diye düşünüyorum.
İsvecin Natoya girmesini istemeyen cenahı bakmak gerekir.
Beğendim (1) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_97670)
26 Ocak 2023 Perşembe 11:58
yirmi yıldır chp nin yönettiği ülkede bunların olması normal... chp rahip brunson bıraktı.. israile yardım etti kemalistler.. bu ülkeyi batırdı bunlar.. kemal kılıçtaoğlu biran önce cumhurbaşkanlığı koltuğundan istifa etmeli bence.. kahrolsun laiklik.. islami bir yönetim olsaydı ne hırsızlık olurdu.. ne adam kayırma.. uyuşturucuya pudra denmezdi.. bu kadar istismar.. kadın ölümü olmazdı.. şeriat gelecek dertler bitecek.. iran ve afganistanı kontrol eden küfür zihniyeti yok olacak..
Beğendim (0) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_97669)
26 Ocak 2023 Perşembe 11:53
sizce kuranı alıp oy toplayan mı ? , kuran kursu açıp çocukları istismar eden mi ? ,bir ihale almak için gün de on defa kuran yemin içen mi? , kuranın içinde ne yazdığını bilmeden slogan atan mı? yoksa kuranı yakan bir geri zekalı mı daha iğrenç siz karar verin...
Beğendim (1) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_97657)
25 Ocak 2023 Çarşamba 16:07
Ne mutlu safını belli edenlere... Rabbim meydanı dolduranlardan razı olsun.
Beğendim (1) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_97656)
25 Ocak 2023 Çarşamba 14:57
Yakanın Allah belasını verir inşallah. Ama merak ettim. İçindeki kanun olarak geçen yasaklar neden dikkate alınmıyor
Beğendim (1) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_97651)
24 Ocak 2023 Salı 23:46
Göstermelik kuru slogan Müslümanlığını ne zaman bırakacaksınız hep aynı hareketler...Bu ülkede olan bitenlere yıllardır sesiniz niye çıkmıyor. Burnunuzun gözünüzün önünde olanlara kör sağır kesilin oraya buraya boş bağırın çağırın oh ne güzel tamam görevinizi yaptınız öyle mi ? Yandaş piyon STK lardan özgür ve özgün hareket olmaz.
Beğendim (5) Beğenmedim (4)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_97643)
24 Ocak 2023 Salı 14:00
Bakara makara diyene neden tepki göstermediniz.
Beğendim (15) Beğenmedim (3)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_97634)
23 Ocak 2023 Pazartesi 23:46
Hayat pahalılığı, zamlar, enflasyon unutulmuş ne güzel
Beğendim (12) Beğenmedim (9)Cevapla
06.02.2023
06:15
DEPREM BİNGÖL`DE DE HASARA NEDEN OLDU
DEPREM BİNGÖL'DE DE HASARA NEDEN OLDU
Bingöl Valisi Kadir Ekinci: 'Birkaç ilçemizde ufak çatlak ihbarları var onun ötesinde çok şükür büyük bir ihbar tarafımıza henüz ulaşmadı. Ekiplerimiz sahada tarama yapıyorlar şu an.'
05.02.2023
18:51
2 bin 323 engelli memur alınacak
2 bin 323 engelli memur alınacak
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, 'Şubat ayı sonunda 2 bin 323 engelli bireyin kamuya memur olarak yerleştirilmesini gerçekleştireceğiz. Böylelikle kamuda çalışan engelli memur sayımızı 67 bin 985'e çıkarmış olacağız' dedi.
05.02.2023
18:28
Bingöl Valiliği, tipi ve soba zehirlenmesine karşı uyardı!
Bingöl Valiliği, tipi ve soba zehirlenmesine karşı uyardı!
Bingöl'deki etkisini sürdüren yoğun kar nedeniyle ardı ardına uyarılarda bulunan Bingöl Valiliği, tipi uyarısında bulunurken soba zehirlenmelerine karşı tedbirli olunmasını da istedi!
05.02.2023
17:10
Meteorolojiden çığ uyarısı!
Meteorolojiden çığ uyarısı!
Meteoroloji Elazığ Bölge Müdürlüğü, Bingöl'ün de içinde bulunduğu bölge illeri için çığ uyarısı yaptı.
05.02.2023
17:10
Belediye Uyardı; Çatılara DİKKAT!
Belediye Uyardı; Çatılara DİKKAT!
Bingöl'de etkisini sürdüren yoğun kar nedeniyle çalışmalarını sürdüren Bingöl Belediyesi, çatılarda oluşan buz sarkıtlarını temizlerken bir de uyarıda bulundu; 'Çatılarda biriken ve tabanı buzlanan kar kütlelerine ve buz sarkıtlarına karşı hem yayaların hem de araç sahiplerinin tedbirli olmasını diliyoruz'.'
05.02.2023
17:03
Barolardan Hülakü`ye destek
Barolardan Hülakü'ye destek
Türkiye Barolar Birliği ve 75 barodan yapılan ortak basın açıklamasında, Bingöl Barosu Başkanı Ömer Faruk Hülakü'nün hedef gösterildiği belirtilerek, 'Bu hedef gösterme girişimlerinin hala devam ediyor olmasının en temel sebebi şüphesiz ki cezasızlık kültürüdür'denildi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın