KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
20 Haziran 2024 Perşembe
°C

Bingöl'de yollar BSK ile yenileniyor

Bingöl Belediyesi'nce geçtiğimiz ay kurulan asfalt plentiyle birlikte başlatılan yol yenileme çalışmaları hız kesmeden sürüyor. Ana arterler başta olmak üzere birçok cadde ve sokakta yürütülen çalışmalar kapsamında kilitli parke taşları sökülüp yollar BSK asfaltla daha konforlu hale getiriliyor.

Bingöl`de yollar BSK ile yenileniyor
25 EYLÜL 2023 PAZARTESİ 15:18
36
1983
16
AA aa

Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan'ın vizyon projeleri arasında yer alan asfalt plenti projesinin tamamlanmasıyla startı verilen Bitümlü Sıcak Karışım (BSK) asfalt çalışmaları devam ediyor. Saatte 160 ton üretim kapasitesine sahip plentten çıkan BSK asfalt, program dahilindeki mahallelerde yollara seriliyor.

YOLLAR BİR BİR YENİLENİYOR

Bingöl'ün iki yakasını birleştiren Abdullah Bazencir Köprüsünden start verilen asfalt seferberliği kapsamında program dahilindeki Yeşilyurt, Yeni, Bahçelievler, Mirzan, Selahattin Eyyubi ve Şehit Mustafa Gündoğdu mahallelerindeki yollar BSK asfalt ile yenilendi. Çalışmaların tamamlandığı bölgelerde trafik güvenliği için yol çizgileri de çekildi.

Saray, İçmeler ve Recep Tayyip Erdoğan Mahallerinde çalışmalara yoğunlaşan ekipler, ana arterler, trafik yoğunluğunun olduğu caddeler ile aciliyet gerektiren yollarda kilitli parke taşı ve BSK asfalt serimi çalışmalarını sürdürüyor.

SİMANİ MAHALLESİ'NİN CAN DAMARI YENİLİYOR

Simani Mahallesinde araç ve yaya trafiğinin büyük bir bölümünü oluşturan Mesnevi Caddesi, yapılacak çalışmayla konforlu yol ağına ve yeni bir görünüme kavuşacak.

5 kilometre uzunluğa sahip cadde, BSK asfalt çalışması, yeni kaldırımlar, menfezler, engelli iz yolları ve rampalarıyla yenilenecek. Cadde üzerindeki trafiğe engel oluşturan menfez duvarları ve bahçe duvarları da yıkılacak.

Daha önce araç ve yaya köprülerinin yapıldığı mahalle, son çalışmaların tamamlanmasıyla araç ve yaya trafiğinde büyük bir rahatlamaya kavuşacak.

BAŞKAN ARIKAN “TÜM YOLLARIMIZI YENİLEMEYİ PLANLIYORUZ”

Kent genelinde yürütülen BSK asfalt çalışmalarına dair bilgi veren Belediye Başkanı Erdal Arıkan, bu yıl 134 bin metrekare yol ağını, kendi ürettikleri asfalt ile yenileyeceklerini anımsattı.

Asfalt seferberliği kapsamında çalışmaların programlı bir şekilde sürdürüldüğünü ifade eden Başkan Arıkan, “Plent yatırımıyla birlikte şehrimizdeki ana arterler başta olmak üzere tüm cadde ve sokaklarda yapacağımız çalışmalarımızı planladık. Şuanda program dahilinde sırasıyla çalışmalarımız devam ediyor. Bu yıl program dahilindeki yollarımızı kilitli parke taşlarından kurtarıp kaliteli asfalt ile buluşturuyoruz. Asfaltlı ve konforlu yollarımız mahalle sakinlerimize ve ilimize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_104139)
27 Eylül 2023 Çarşamba 16:52
Klasik kralcılar??????? Bingöl ün güzel ve akan bir suyu vardı onuda bingöl tarihinde bu başkan hiç etti.Bingöl de artık sondajın karışmadığı bir mahalle suyu kalmadı.Bingölü istersen altından yap ne fayda….,,,
Misafir Kullanıcı (@Misafir_104129)
27 Eylül 2023 Çarşamba 09:41
Önce dsi parkına giden yolları yapsinlar yılardır ordaki mahale sekinleri patika yol kulaniyor yazık bu belediyede vicdan kalmamış
Misafir Kullanıcı (@Misafir_104128)
27 Eylül 2023 Çarşamba 09:21
60 kişiyi torpille işe alan belediye başkanı, 5 yıl boyunca yatmış hiçbir hizmet vermemiş şimdi seçim yaklaşınca yalandan 3-5 yola asfalt dökmeyi hüner mi sanıyorsunuz milleti de keriz mi....
Misafir Kullanıcı (@Misafir_104119)
26 Eylül 2023 Salı 16:47
Bingöl Bingöl olalı böyle bir hizmet görmedi bu kısıtlı imkanlarla bu büyük işlere imza atan sayın belediye başkanımız canı gönülden destekliyorum
Misafir Kullanıcı (@Misafir_104114)
26 Eylül 2023 Salı 12:05
Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz. İnşallah bu deyime bundan sonra herkes tabi olur. Allah Başkandan razı olsun.55 yıldır bu memleketteyim.40 yılda yapılmayan işler bu 4 yılda yapıldı. Şartsız şurtsuz, siyasetten bağımsız, Bingöl'ün gelmiş geçmiş en büyük başkanı.
Misafir Kullanıcı (@Misafir_104112)
26 Eylül 2023 Salı 10:20
Bingöllün en kalabalık mahalesi kültür mahalesinde bir çalışma yok yolları berbat hiç bir çalışma yok zahmet olmazsa Oray'da bir el atsanız seviniriz..
Misafir Kullanıcı (@Misafir_104111)
26 Eylül 2023 Salı 09:37
BU KLASİK YORUMLAR ARTIK NE ZAMAN SON BULACAK. YAPILAN HER HİZMET SONRASI AYNI KİŞİLER AYNI YORUMLAR...herkese Allah şifa versin.
Misafir Kullanıcı (@Misafir_104115)
26 Eylül 2023 Salı 12:13
@Misafir Kullanıcı Beğenmediğin yorumları sen başta olmak üzere bütün görevliler okuyor onlara yön veriyor. Kurnazz
Misafir Kullanıcı (@Misafir_104110)
26 Eylül 2023 Salı 09:29
Neden Bingölde yapılan ve Cumhuriyet tarihinin Devlet desteksiz En büyük Kooparatif yatırımı olan Milamall AVM ( Eski Helan Pasajı) nın Yokuş sokağını asfalt çalışması yapmıyorsunuz yoksa kendinize güveniniz yokmu
Misafir Kullanıcı (@Misafir_104109)
26 Eylül 2023 Salı 09:17
Yapılan asfaltlar tam bir göz boyaması kaldırımlar kilitli parke taşları olarak sırıtıyor dikkat edin bir yerde asfalt kaldırımdan yüksek başka yerde kaldırım asfalttan yüksek. Kaldıki bu yapılan asfaltta üçüncü dördüncü kalitede yapılmış eğer üzerine koruma asfaltı atılmazsa bir yıla kalmaz tamamı sökülür veya aşınmalar başlar
Misafir Kullanıcı (@Misafir_104108)
26 Eylül 2023 Salı 09:06
LOGAR KAPAKLARININ HEPSİNİN ÜSTÜ KAPATILSIN TAK TUK TAN YOL GİDEMİYORUZ
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın